Kupovaly jste na konci těhot. něco ošetřujícímu Dr.?

kami1984
20. kvě 2011

Ahoj kočky,
zajímalo by mě, zda jste něco kupovaly na konci těhotenství svému/své ošetřující/mu lékaři?? Mám úžasnou doktorku i sestřičky jsou vždy perfektní a ráda bych jim něco dala za péči, kterou měli se mnou a malým. Napadla mě nějaká lepší čokoláda a kytka - dnes jsem na poradně zjistila, že mají rády orchidee.
Jak jste to měly Vy?? dát x nedát, případně co..
Moc děkuji za návrhy🙂

denousek
20. kvě 2011

já jsem nic nedávala...proč ..takových maminek tam mají...je to jejich práce...prodavačce taky nic nekupuju za to že mě pěkně obsloužila 😅 nevím no...

pablinka
20. kvě 2011

já dávala gynekoložce jednou bonboniéru, jako omluvu za problémy s mou účetní 😀 (byla jsem v těhotenství na neschopence)... pak jsem jí nesla cukroví ze své svatby, protože jsem se vdávala ve 30.tt, dostaly taky se sestřičkami ode mě svatební oznámení, a ony nám za to dokonce i poslaly poštou blahopřání 🙂 Myslím si, že pokud s ní máš hodně dobré zkušenosti a vztahy a máš potřebu něco donést, tak to dones 😉. Stejně tak chápu, že někdo tu potřebu třeba nemá 😀.

babulinkab
20. kvě 2011

já si na takové manýry taky nepotrpím, vím, že i v porodnici sestřičkám některé maminky nosily hory čokolády a kafe, ale ode mne fakt nic, já to prostě nějak neumím dávat takové věci a přijde mně to i divný

monulkab
20. kvě 2011

kami pokud z nich máš dobrý pocit, nevidím důvod proč jim něco nedát. Ona to sice je jejich práce jak píše denousek, ale ne každý doktor ti věnuje nějakou tu péči navíc, nebo hezký přístup, takže já bych na tom neviděla nic špatnýho, dát jim nějakou pozornost.

ivett
20. kvě 2011

já už ti odpovídala kami, tak ještě sem...je to jejich práce být milí a vstřícní a to, že jsou odborníci je snad samozřejmost, jinak by to nedělali, takže za mě nedávat nic, není důvod, je to jejich práce...mě do kanclu taky nikdo čokolády nenosil za to, že jsem mu rychle vyřídila spis, a to se můžu usmívat jak chci a být milá jak chci, prostě součást mojí práce a stejně tak je to u dr., když by nebyli milí, pacientky se u nich nebudou cítit dobře a tím pádem k nim nebudou ani chodit...
a v neposlední řadě, ten dr. ke kterému chodíš (asi jako většina) je soukromník, má z tebe peníze, takže si tě hýčkat prostě musí...
navíc, tvým porodem přece péče u něj pro tebe nekončí, budeš tam chodit stále, to jim tam budeš nosit něco jakždý rok?
myslím, že se to ani nedělá, nevím...

marhulinka
20. kvě 2011

Když jsem jela na kontrolu po šestinedělí,tak jsme vezli našemu lékaři lepší víno, bonboniéru Merci a děkovné přání s fotkou,sestřičky a v laboratoři dostali bonboniery a kytku. Všichni měli radost hlavně z toho,že jsme se přijeli ukázat s malým 😵 U nás ta péče byla velká,úžasná a jen díky nim máme krásného zdravého kloučka...kdybych mohla,snesu jim modré z nebe.-)
Dělej jen to,jak to ty cítíš!! Nikoho neurazíš,naopak komu by neudělalo radost,že někdo byl s jejich prací,chováním spokojený??

gahan
20. kvě 2011

Já jsem nic nedala,měnila jsem pana doktora,začala jsem k němu chodit krátce před otěhotněním a byl docela odměřený.Pokud bych byla spokojená,určitě bych nějakou dražší čokoládu dala jemu i sestřičce.

vicky007
20. kvě 2011

já jsem to udělala. Při kontrole po porodu a šestinedělí jsem mu a sestřičce donesla kvalitní čaj a nějakou bonboniéru, už si to přesně nepamatuju 🙂.
Ano, je to jejich práce, ale třeba v restrauraci taky necháš nějaký drobný, když jsi spokojena s obsluhou, jídlem, toto mi přijde podobné, prostě jsi spokojena se službou a péčí, kterou ti poskytly...

samik2008
20. kvě 2011

já sem nic nekupovala a ani mě to nenapadlo,jako proč?když je to jejich práce.Já mám také úžasného dr.a sestřička je také fajn

lucenek
20. kvě 2011

trochu z druhé strany...je to naše práce starat se o pacienty, každodenní chléb a upřímně ani nečekám už poděkování...pro pacienty je to normálka- zákonná péče tak nač taky že? ALE potěší to, nemusíš kupovat stačí vyjádřit své díky, popřát hezký den a hned je na světě krásněji........ 🙂

kristi
20. kvě 2011

no, slušnost je poděkovat, já jsem posílala hned z porodnice sms a když jsme se pak poprvé viděli, dostal pan doktor lahvinku a sestříčka bonboniéru. Dle mě se to sluší

jak píše Vicky, když jsi spokojená, tak proč neudělat radost....

mi to přijde typicky čecháčské, už si ho platím, tak co bych mu ještě dávala nějako pozornost ☹

hasky24
20. kvě 2011

Zdravím ano já jsem svojí zlaté sestřičce vždy donesla kávičku kterou má moc ráda a doktorovi jsme dávali jednou dárek-golfový- když jsme se vrátili z dovolené takže určitě 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

aljuska
20. kvě 2011

ahoj, myslim, že když jim něco chceš dát a cítíš to tak, že to není nic špatného a že určitě budou mít radost 🙂 A myslim si, že kytka i čoko určitě potěší 😉 Já mám taky fajn doktora i sestřičku, ale nic sem jim teda nekupovala, ani mě to nenapadlo. Ale když sem odcházela z porodnice, tak sem koupila 3 dětským sestřičkám růžičku a poděkovala sem jich za jejich péči, protože nám úžasně pomohly s kojením, protože u nás to byl neskutečný boj 😀 Prostě sem to tak cítila a bylo vidět, že je to moc potěšilo 🙂

majatob
20. kvě 2011

ahoj, prvni jsem si rekla jaka je to blbost, ze je to prece jejich prace, ale kdyz nad tim premyslim, tak az pujdu na kontrolu, taky svoji dr. neco vezmu, starala se o me pri vsech tehotenstvich bajecne a vzdycky me uklidnila a povzbudila kdyz neco nebylo v poradku 😵
diky za nakopnuti, rada ji to oplatim aspon nejakou drobnosti, kytickou nebo necim na zub, protoze si ji moc vazim a i jako clovek mi prirostla k srdci 😵

sjussi
20. kvě 2011

Ja si myslim ze neni nic spatneho dr podekovat,kdyz sem odchazela z porodnice tak sem sestram na decke kupovala bonbosku a kavu(maly mel zloutenku a byl pod fotolampou) byli tam skvele,poradili a krasne se staraly 🙂 kazdopadne tim nikoho neurazis

katchi
20. kvě 2011

Tak my do porodnice donesli horu chlebicku a velkou sisku salamu, protze PA rikaly, ze maj bonbonier a kafi vzdycky hromadu, ale ze takhle se aspon muzou poradne nadlabnout 😀
A gynekologovi, kam chodim, jsem v sestinedeli donesla prani s fotkou malyho a podekovala jsem mu, nic jsem nekupovala...

ja.na81
20. kvě 2011

Jee, tak me toto vubec ani nenapadlo, a to mam doktorku fakt bezvadnou... ale sve porodni asistentce, ktera mi pomahala pred porodem (prohlidky, kdyz dr. mela dovolenou, akupunktura..) a pak cele sestinedeli, jsem tedy cokosku koupila (vedela jsem, ze je na sladke 😉 ) a udelala prani s fotkami prcka... ale to jsme mely vicemene kamaradsky vztah

1luciferka1
20. kvě 2011

Jéé, to mě teda dřív nenapadlo, ale moc se mi ten nápad líbí, mám skvělou doktorku 😵 jen teď řeším co koupit a kdy todát, jestli na poslední prohlídce nebo až na prohlídce po šestinedělí...

coxa
21. kvě 2011

Já jsem nesla za oba kluky doktorovi při kontrolách v 6tinedělí láhev dobrého červeného - vím že ho rád.
🙂

lucynetka
21. kvě 2011

ja jsem panu doktorovi přinesla na kontrole po 6tinedělí takový balíček ( káva, sladké, vino ) byl moc rád a do teď máme velmi přátelský vztah.

karotky
21. kvě 2011

Jsou doktoři,kteří to očekávají a jsou i tací,které by to urazilo.Já chodila od 6.měsíce těhu(leden 07)k novému dr.,který mě i odrodil v porodnici,aniž bych si o to řekla.Tenkrát jsem mu jen poděkovala,pak jsem mu poděkovala veřejně na fóru: www.znamylekar.cz a když jsem otěhotněla ještě jednou,hned v prvopočátku jsem mu(i jeho paní,co mu dělá sestřičku)donesla dárkovou tašku s různými laskominami(od kamarádky,která s ním dělala v porodnici jako PA mi na něj prozradila skoro všechno 😀 ).Bylo to jako poděkování za předchozí a stávající nadstandarní péči(srovnávám to s předchozím dr.)a hned za čerstva jsem se zeptala,jestli mě na 3 měsíce(5.-9.měsíc těhu)nechá na kontrolce doma,abych se nemusela vracet do práce-vyhověl mi.Zabila jsem 2 mouchy jednou ranou a sestřička z toho byla tak mimo,že mě pak ještě přesvědčovala,abych i nich už nic neplatila. 😅
Ale jinak od mě už nic nedostane 😀

el267
21. kvě 2011

Tak já osobně jsem donesla sestřičce i doktorovi- ce.(Dala jsem lahve kvalitního vína) Neberu to tak jako úplatek, nebo něco podobného, co se tu pěstovalo za komunistů.
Prostě jsem to tak cítila a chtěla udělat. Hlavně za jejich přístup, ochotu a milost. V těhotenství je žena dost citlivá a vnímá chování víc než jindy.
Nelíbí se mi přístup ,, proč jako? Je to jejich práce. .....Ano je, dostávají i zaplaceno od pojištovny atd.
Ale sama za sebe chci říct, že pracuji s lidmi. A moc dobře vím jak se někteří dokážou chovat.Možná se to někomu nebude líbit, ale spoustu z nich dnes neví co je slušnost.Chtějí pořád ,, brát" , ale sami nic ,,nedají"-.
Takže nevidím na tom nic špatnýho, dát někomu pozornost a udělat i trochu radosti!!!!!

helulela
23. kvě 2011

svému gynekologovi jsem nic nenosila, měli jsme takový běžný vztah, nic velkého jsme spolu neřešili, nějak mě to ani nenapadlo
sestřičkám na novorozeneckém jsem dala Merci, byly moc ochotné a hodně mi pomohly, když měl malý zdravotní problémy

Jako reakci na některé příspěvky musím říct, že je velký rozdíl mezi tím, co je lékaře/sestry povinnost a tím, jak se ten opravdu dobrý (profesně i lidsky) o pacienta stará. Takoví lidé by se měli vždycky ocenit a už je pak celkem jedno, jestli jim přijdeme poděkovat nebo s sebou vezmeme i nějakou pozornost, radost udělá oboje. A to samé i v jiných profesích..

rebelie
23. kvě 2011

Jestli je Tvoje doktorka opravdu fajn a bylas s její péčí hodně spokojená, tak bych jí poděkovala a klidně i dala nějakou maličkost (čokoládu ne, té mají všechny doktorky kvanta...). Jasně, že je to její práce, ale koho z nás by nepotěšilo, když nám někdo vyjádří uznání za to, že děláme svoji práci dobře? Jako učitelka taky nečekám žádné dary a vděčnost, ale když se to občas stane, tak to rozhodně potěší... Ostatně myslím, že i ty lidi v kanclu potěší, když jim někdo poděkuje...

romana29
23. kvě 2011

Udělala jsem to jako ty - dala kytku a bonboniéru - dražší, kvalitní, byla překvapená a ráda 🙂
To jsem ale ještě netušila, že po porodu pak budu mít hodně velké problémy, se kterými mi bohužel neporadila...doporučila mi už jenom vyjmutí dělohy 😖

kikimaruska
23. kvě 2011

Já mám teda lékaře...A děkovat bylo za co. Děkovali jsme jak doktorům a sestřičkám ja Nov.Jirp -donesli jsme bonboniery a na oddělení jsem nakoupila plnou tašku nových skleněných lahviček, která tam používají (je to tak zvykem, když zachrání mimi, tak se dává něco hmotného, pro oddělení, co bude sloužit miminkům a maminkám...někdo dá víc, někdo méně, podle možností.) Svému gynekologovi jsem pak do ordinace také přinesla bonboniery na mlsandu (i pro sestřičky) a ještě měla s sebou i aktuální fotku malýho a děkovala mu se slzama v očích...vždyt mi zachránil to nejcenější....Pořád mi říkal, to jste přece nemusela, od toho tady jsem...ale já musela... 🙂 😵 ...snad si pochutnal...

veronikaprostenika
23. kvě 2011

Brat to, ze je to jejich prace, tak co bych dekovala?? To me nadzvedlo ze zidle.. Ja jsem schopna ocenit i prodavacku v obchode, kdyz je mila a vstricna. To neni jejich prace-jejich prace je namarkovat zbozi, prijmout penize a nazdar. U lekare je "jeho prace" provest povinna vysetreni. Ale za "lidsky pristup, usmevy, rady jak na kasel(muj dr.mi hlasil recept 😎), to v popisu prace nemaji. A pani ivett-vas by urcite nenastvalo, kdyby nekdo ocenil Vasi praci 😀, kazdeho normalniho cloveka to potesi. Mne kdyz nekdo pochvali v praci, tak si toho vazim a delam vse pro to, aby se mnou bylo co nejvice lidi takhle spokojenych.

iv123
24. kvě 2011

Mě by spíše zajímalo, jestli budete něco dávat dětské doktorce, když k vám přijde po příjezdu z porodnice domů.

miska73
25. kvě 2011

pokud Tebe někdo potěší, pomůže, poradí, tak ho ráda potěšíš taky, je jedno, jestli to bude nějaká dobrota, kafe, nebo dobré víno...nebo "jen" ústní poděkování 🙂, určitě to potěší i jeho a klidně takovým způsobem poděkuji svému doktorovi, sestřičce, nebo dětské doktorce, která přijde miminko prohlídnout po návratu z porodnice domů.. 🙂

rituska88
10. led 2014

Tak já přidám zkušenost z druhé strany. Jsem zdr. sestra v ambulanci pro dospělé a vždycky mě potěší, když mi někdo donese třeba jen levnou čokoládu - ne kvůli té čokoládě, ale že vím, že si ten člověk s tím dal práci, dal za to peníze a udělal to proto, že je se mnou spokojený. Ale nečekám to, moc mě potěší i když někdo řekne, že jsem šikovná, že k nám rád chodí nebo jenom na začátku nového roku popřeje všechno nejlepší. Dokonce máme pacienty, kteří si pamatujou kdy mám svátek nebo narozeniny a popřejou mi a to je moc hezké. Já taky na některé, ke kterým třeba chodím i domů píchat injekce apod. myslím a pamatuju si, kdy mají třeba narozeniny a vždycky je to překvapí a potěší, když si vzpomenu. Myslím, že je hezké, když se k sobě lidi chovají hezky a umí si zpříjemnit den a ne pořád jenom něco chtít od druhých a sami se tvářit jak kakabusi. Sama taky když jsem chodila na rehabilitaci a byla jsem spokojená, koupila jsem každé ze tří sestřiček bonboniéru a přišlo mi to jako samozřejmost.
Co mě dojalo nejvíc byla věc, co se mi stala před cca půl rokem. 3 měsíce jsem denodenně 2x-3x za den chodila domů píchat Morfin těžce nemocné paní. Bydlela pár ulic od nás a chtěla zůstat co nejdýl doma, i když její diagnóza byla opravdu velmi vážná a vyhlídky zlé. Zvykla jsem si na ni, na její rodinu, na jejich kocourka, který mě vždycky vítal, všechno jsem prožívala s nimi. Věděla jsem, že to brzy skončí a jak, ale prostě jsem za ní chodila ráda a snažila se jí ulevit jak jen to šlo. Potom přišel den, kdy sama řekla, že chce odejít do hospicu (měla nádor na plicích a domácí dýchací přístroj už nestačil). Ráno jsem jí ještě šla píchnout injekci a za 2 hodiny měla odjíždět. Ten pocit byl hrozný - vědět, že toho člověka vidíte naposledy, že on to ví, všichni okolo to ví a nikdo nemá moc to změnit. Snažila jsem se zachovat chladnou hlavu, podpořit je, ale veškeré zábrany padly, když za mnou dcera od paní přišla s obrovskou nádhernou kytkou a upřímně mi děkovala - nečekala jsem to ani náhodou a vytryskly mi slzy. Celou cestu domů jsem brečela dojetím a kytku si doma vystavila jako největší svátost. Paní bohužel za 2 dny zemřela. A tak jako to dělám u všech lidí, ke kterým chodím domů na návštěvy kvůli injekcím, odběrům krve či jiné péči a pak zemřou, poslala jsem rodině kondolenci, aby zase oni věděli, že cítím s nimi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru