Kvůli kojení se bojím spát na břiše, jak to máte vy?

ladyhacek
7. kvě 2015

Ahoj snad jsem ve správné kategorii - nevěděla jsem kam to zařadit.
Vždy jsem spala na břiše a i když mi to chybí celkem jsme si zvykla. Kvůli kojení se bojím na břiše ještě spát. Jak to máte vy?
Když to bude bolet tak spát nebudu to je jasné já jen aby se něco nestalo s mlíčkem - asi blbá otázka co?
Chtěla bych jít na masáž a tam bud 2 hodiny na břiše na tvrdší podložce tak mám strach jak to ustojím, ale záda mě bolí a masáž by bodla (aromaterapie- uvolnění a odpočinek 😉)

Děkuji

zo_ja
7. kvě 2015

Vůbec nic se nestane, spi a lež, ajk Ti je pohodlné. O mlíko se fakt neboj. 😉

nasesara
8. kvě 2015

Nejen,že se vůbec nic nestane.Spaní na břiše nemá na tvorbu mléka absolutně žádný vliv.Ale dokonce se na břiše po porodu doporučuje spát kvůli zavinování dělohy,aby se pomalu vracela do původního stavu.Spi jak je ti to pohdlné,já také nejraději na břiše. 🙂

vercik83
8. kvě 2015

Spim na břiše a kojím bez problémů

wenduliks
8. kvě 2015

@ladyhacek. Akorat po masazi pod sebou budes mit 2mokre fleky... 😀 Ale to maserka jiste pochopi. 🙂

ladyhacek
autor
8. kvě 2015

@wenduliks
@vercik83
@nasesara - jo ta já mám už po šestinedělí pozdě 🙂
@zo_ja
všem děkuji, já právě četla, že se prso může zauzlovat - žlázy a že to může na tvorbu mléka mýt vliv

drakenn
11. kvě 2015

Nech si na masáži podložit ramena zespodu svinutými ručníky. To prsům odlehčí. Masér bude určitě vědět.

ducik
11. kvě 2015

@ladyhacek já musela spát několik měsíců na zádech, ale jenom proto, ze na břiše byl pak pode mnou bazén 😀

blahova_andrea
11. kvě 2015

neblázni, poloha spánku s mlíčkem nic neudělá 😉 jde jen o tvé pohodlí. já třeba ze začátku na břiše spát nemohla. ještě mi zavazelo vytahané bříško a prsa byla nalitá a bolestivá, tak mi ta poloha nedělala dobře. ale lehávala jsem na břiše kvůli zavinování dělohy. ale jak břicho a prsa dovolili, tak šup na břicho i na delší dobu.

ladyhacek
autor
11. kvě 2015

@blahova_andrea 🙂 díky mám 7 týdnů po poru a prý děloha je hraniční ještě to není ono,ale jinak
vše v pořádku. Mě nikdo neřekl abych ležela na břiše kvůli zavinutí a mě to nenapadlo

blahova_andrea
11. kvě 2015

@ladyhacek mě by to samotnou taky nenapadlo. klidně lež teď, když už to víš, že to pomáhá a děloha ještě není pořádně zavinutá. ale na to zavinování pomáhá právě i kojení 😉

ladyhacek
autor
11. kvě 2015

všem děkuji za příspěvky. je docela vtipné, že v šestinedělí jsem neměla nalitá prsa (ale mléko ano) a teď po šestineděli se mi nalévají a někdy si musím odstříknout - hlavně v noci malý spí 4-5 hodiny a pak se napije z jednoho prsa a usne > a já pak upím nad druhým.
mě třeba někdo neřekl aby ležela na břiše kvůli zavinutí a mě to nenapadlo a teď 7 týdnů po porodu to ještě není ono

ladyhacek
autor
11. kvě 2015

@blahova_andrea tak to se divám první tři týdny chtěl kojit přes den každou hodinu až dvě (odmalička vydrží u prsa 10 minut)

blahova_andrea
11. kvě 2015

@ladyhacek ono je to hodně individuální. někomu se to zavinuje líp samo od sebe i bez kojení a ležení, někomu nepomůže ani to. jsou to jen obecné rady. stejně jako se říká, že kojením se hubne a na mě to vůbec nefunguje. 9m po porodu vypadám stále jako bych čekala další 😅 ☹

ladyhacek
autor
11. kvě 2015

@blahova_andrea tak u mě zabírá to hubnutí od porodu 16 kg dole 🙂 > mám méně než před otěhotněním. Každý jsme jiný > originální 😉

blahova_andrea
11. kvě 2015

@ladyhacek sestra už je taky -2kg, začíná se ztrácet 😅 já teda konečně tak nějak zhubla dceru, ale pořád mám ještě uloženého synka 😅 kg jako taková mi nevadí, ale zůstalo mi těhotensky vypouklé břicho a to mi teda vadí dost. po synovi se mě všichni tak dlouho ptali zda čekám další až jsem čekala dceru. ale teď už další fakt neplánujem 😀

ema_s
11. kvě 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

@ladyhacek Ty se teda máš 🙂

nasesara
11. kvě 2015

@ducik Tak bazén by tam měla každá,to chce vlóžy do podprdy,bez nich ani ránu.
Na masáži to vychytá ručník. 😅
@ladyhacek Není vůbec zvláštní že teď máš více mléka než v šestinedělí,že se prsa víc nalévají,protože jak známo čím vyšší poptávka,tím větší nabídka. 🙂 Mimčo jak roste,vypije toho logicky víc a víc. 😉

ducik
11. kvě 2015

@nasesara v noci jsem si potřebovala odpočinout bez podprdy 😉 je dobré někdy nechávat větrat

nasesara
11. kvě 2015

@ducik No jo tak to se nediv že byl bazén 😀
To u mě neexistovalo,kojila jsem mímo a ještě roční dceru tak to byla nálož. 😀

blahova_andrea
12. kvě 2015

@ducik já mohu nechávat větrat jen po sprše a to až skoro po půl roce. do té doby by za mnou byla mokrá stopa 😅 tryskalo mi mlíko jako gejzír i v leže na zádech 😅 takže já už 9 měsíců jsem téměř nonstop v podprdě ☹

ladyhacek
autor
12. kvě 2015

@blahova_andrea já spím také v podprdě a někdy se vložky svezou jak jsem na boku a no mokro. V koupelně někdy když se svléknu tak musím vytírat jak kapu 🙂

blahova_andrea
12. kvě 2015

@ladyhacek právě. ono se to časem upraví. já už teď nekapu po sprše, tak chvíli větrám, ale do tří měsíců malé to rozhodně nešlo ani na chviličku 😅 tryskám stále jak fontána, ale už jen, když malá natlakuje a pustí, že má něco zajímavějšího. to je pak půl metru od mě kaluž 😀

silvapokorna
19. kvě 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Mno, taky jsem se po narození dětí odnaučila spát na břiše. Prostě to nešlo. Bylo to jako ležet na nafouklém balónu 😀 Já u kojení řešila spíš jídelníček. Co smím a nesmím. A hodně kafe, toho jsem se nedokázala vzdát, jen jsem ho omezila. S tím mne potěšili v květnové Betynce, kde rozumně píšou, že ani u kojení se nemusí maminka, a ani by neměla, odbít. A oblíbené kafe nebo luštěniny tak jdou. Jen s mírou a sledovat miminko. Na tu masáž se neboj a určitě si zajdi. Zkus si pod sebe dát nějaký polštář, nebo složenou deku. Určitě ti vyjdou vstříc a něco masér/masérka vymyslí 🙂