Kýchání a bolest břicha v těhotenství. Máte to taky?

hankakynclova
22. dub 2008

Ahoj, omlouvám se, že zakládám toto téma, možná jsem paranoidní a je to všechno "blbost" ale mám hroznou rýmu a každých 5 minut kýchám a vždycky mě šíleně zabolí v břiše a trvá to tak 2 minuty ta bolest.Nevím co se děje, ale je to občas hodně nepříjemné.Máte to některá z vás taky?Děkuju a ještě jednou se omlouvám za tohle téma.

sibule
22. dub 2008

Hanko, mne se taky jednou stalo, ze jsem kychla a musela se zkroutit tou ostrou bolesti. Nechtej slyset, jak jsem u toho nadavala 😀 Takze kdyz citim, ze budu kychat a lezim u toho, tak se radeji stocim do klubicka a je to v poho. Takze neboj, je to urcite normalka.

paolin
22. dub 2008

hanko, taky me o tak delalo. no, ja se u kychani kroutila, jak had 😅 neboj, bude to normalni. mimco proste narazi na tvoje organy a boli to 😉

eva.konczynova
22. dub 2008

Mně to dělávalo hlavně ze začátku, dostala jsem párkrát po kýchnutí jakoby křeč v dolní části břicha, bylo to šílené. Teď už mi to ale dlouho neudělalo.

lisounek
22. dub 2008

holky mela jsem to taky hodne casto, bylo to neprijemny a presne jak pise sibule, tak jsem se vzdy preventivne stocila do klubicka nebo chytla podbrisek, protoze to vzdycky uplne rizlo...ted uz je to lepsi, ale taky nerada kycham a jsem rada, ze treba nejsem nejak nastydla, protoze to bych si taky uzila.... 😖

pattie
22. dub 2008

Mám zase docela velkej kašel a když kašlu, tak taky břicho cítím, ale není to šílená bolest, jen trochu. CHudák malej uvnitř, taky ho tam musím pěkně "skřípnout" ☹

lisounek
22. dub 2008

pattie: ja myslim,ze oni maji pohodli a ze deloha to tlumi .... 😉

pattie
22. dub 2008

Lisounek, taky doufám!

S tím kýcháním ale nevím... co se zkusit zeptat doktora? Jistota je jistota....

baris
22. dub 2008

já jsem se na to kýchání ptala svého doktora a byli mi řečeno, že dělohu drží na boku svaly a když kýchnu, zakašlu ..., tak se v podstatě jedná o prudký pohyb. Tím pádem se jeden ze svalů držící dělohu prudce napne a proto je ta bolest.

Miminko nic nesřípne ani neštípne, protože je to mimo. 😀 Je to normální a nemusíte se ničeho bát.

janaboris
22. dub 2008

Hani mě to taky dělalo,když jsem kýchla tak mě bolelo břicho.Zkus se chytnout za nos,to někdy pomůže a nekýchneš,nebo si jakoby ukazovákem třít pod nosem.Já to tak musela dělat když mi furt tekla krev z nosu a nesměla jsem kýchat.A jak psala lisounek je i dobré se schoulit do klubíčka,nebo dřepnout,nebo se nějak předklonit aby to pro to bříško nebyl takový nápor a nebylo tak napnuté.Také jsem se chytala ze bříško...

lenulin
22. dub 2008

já jsem se taky na to ptala doktora a řekl mi přesně to co baris.Opravdu je nejlepší při kýchnutí se stočit do klubíčka.S tím zadržováním kýchnutí opatrně protože může někde prasknout žilka tím náporem, který místo do bříška přeneseme do hlavy.

lisounek
22. dub 2008

holky kdyz jsem se ja ptala sveho dr. ze mi obcas tahne deloha a tak nebo pichne, tak mi rekl, ze je to tehulkovsky syndrom, ze se proste vic sledujeme a ze proste je to sval, ktery pracuje, a pokud je vse v poradku a nejsou zadne problemy, tak se neni ceho bat....no ja bych chtela videt, kdyby deti nosily chlapi, to by byla super hypochondrie 😀 ze??

kacak
22. dub 2008

Ahoj, přidávám se k baris, řešila jsem to samé a dr. řekl, že je to běžná křeč úponů dělohy, je opravdu lepší, když víš, že kýchneš nebo zakašleš se skrčit, mě to pomáhá. U každý křeče si taky říkám, že je to trénink na porod, to taky pomáhá překonat bolest 😀

gabbi
22. dub 2008

Ja tohle mela taky a doktor mi poradil at kdyz to citim tak at se prikrcim, sednu si a skrcim se nebo si drepnu, ze to ten tlak utlumi a opravdu to tak bylo. Jo a kdyby sis u kychani ucurla tak je to taky uplne normalni - ja jsem si myslela, ze jsem vadna, ale pry je to fakt normalni.

janaboris
23. dub 2008

Lenulin ono se to kýchání nepřenese do hlavy,ale přejde 😉 jakože se ti přestane chtít kýchnout. 🙂

janaboris
23. dub 2008

To "zadržování" kýhání mi radila lékařka na ORL 😉

plostice
23. dub 2008

Teda holky, jak to tak čtu, tak si říkám, že jsem to asi pěkně schytala. Už od dětství mám zimní rýmu, která obvykle přichází na přelomu říjana a listopadu a drží mě tak do května. Otěhotněla jsem na konci října a rýma si počkala až do půlky listopadu, takže od té doby kýchám furt a počítám, že ještě tak aspoń 3 - 5 týdnů budu. Takže už jsem se vypracovala na profíka - v posteli smotat do klubka, chytit břicho a druhou rukou nos. Ono to pak netrhne tak moc. A přes den oběma rukama chytit břicho, nadzdvihnout a místo ruky před pusu kýchat kamsi do ramene, abych neprskala po celým baráku 🙂

jaul
25. dub 2008

Taky se mi 2x stalo, ze jsem si kychla tak blbe (pokazdy vleze v posteli), ze jsem si myslela, ze mi to roztrhne delohu a bolelo to pekelne pak jeste asi 10 minut, ale nic se nestalo, je to asi normos stav 😉

eficenka
17. bře 2012

ahoj holky, už jsem si říkala, že se něco muselo stát!
jsem v 10tt a dneska jsem si v leže na boku tak kýchla, že mi vlevo v podbřišku projela tak ostrá bolest až mi vyhrkly slzy! Ale po minutce už dobrý, pak se mi to stalo ještě jednou....
Ale nekrvácím a už nic nebolí, tak to asi fakt bude normální!

alyssa.anna
9. únor 2013

Tak já jsem ve 20tt a kýchla jsem tak (v sedě) že mě zabolel celý podbřišek a bolí to už asi 2 hodiny. Do toho se mi chtělo čůrat a jsem nafouklá, takže jsem si asi blbým kýchnutím namohla břicho ☹

speedygon
11. únor 2013

@janaboris chytnout se za nos? Nikdy nedělat...Tím, že to kýchnutí nejde ven, ale dovnitř, hrozí protržení ušních bubínků, jelikož jde ten tlak do uší a do hlavy....

korabka
8. čer 2014

ahoj všem vám tady mužu se zeptat mam rymuuu a me vadi smrkaniii cejtim pritom jak smrkam divny v břiše včera sem mela jako by křeč nemohla sem se ani narovnat muže to byt sty rymi jinak nekrvacim a je vše v pohooo jen ta rima mužete mi prosím poradit dekujuuu

jana12369
1. led 2015

@hankakynclova dekuji ze jsi založila tento dotaz! Dnes me pri kychnuti v leze tak pichlo, ze jsem mela pocit zapichnuteho noze v pravém podbrisku . Uz vim ze je to normalni 🙂 dekuji.

katamus
20. črc 2022

@hankakynclova Tak nevím kde je chyba, ale nejsem těhotná a stává se mi také a je to i takové, že ukápne slzička. 🤣

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru