Kyselina listová. Dají se vitamíny užívat dlouhodobě?

deni
26. bře 2006

ahojky holky,
což se takhle chvíli pobavit o kyselině listové? To tu myslím ještě nebylo. Myslíte, že se dají užívat vitamíny pro těhotné (které obsahují kyselinu listovou) dlouhodobě? 🙂 Slyšela jsem od jedné doktorky že ano.
Třeba když někdo plánuje mimi, ale nechává tomu volný průběh, takže neuvažuje o přesném termínu početí.

Těším se na vaše názory 😉

len.tilka
28. čer 2006

ladynikitko, já mám ten calibrum taky - dostala jsem ho od švagrové k narozeninám. Ale zatím ho ještě neberu. Začneme se snažit až za 2 měsíce a dostala jsem od svého gynekologa na ty 2 měsíce předepsanou kyselinu listovou. Tak zatím beru tu a pak přesedlám na to Calibrum. Hodně ho tu holky zmiňujou, když se Ti bude chtít, tak si přečti příspěvky zpět. 😉

ladynikitka
28. čer 2006

Ahoj len.tilko, beru ho teprve teda 2 dny😀.. ale uvidime. Furt papám špenát a přítel jí a pije ananas prej ho doporučují, že pak sperma je rychlejší..🙂.. tak to taky zkuste...Je to, ale hrozný každej měsíc čekat a pak se zklamat!!☹

len.tilka
28. čer 2006

ladynikitko, jééé, tak to mě nestraš! Toho já se bojím už teď, že budu čekat a pak budu zklamaná. ☹
Já tu kyselinu papám taky od neděle... 😀 A ta co mi předepsal doktor se má brát obden, takže jsem dneska jedla teprve 3. 😀

ladynikitka
28. čer 2006

No já už se zklamala 5x.. a teď to čekám po 6!Už se mi i stalo že jsem to 21 dnů nedostala , ale bohužel fakt jen zpoždění.Doktor říká, že to je psychikou. 😖 .Obrečíš to a žiješ dál s představou příště. U tebe to může být jinak len.tilko třeba se Vám to podaří hnedka. 😅 .Už se, ale nemůžu dočkat až mi doktor vypíše průkaz těhotenský 😉 .Už jsem si dokonce koupila nějakou tu sadičku nejmenší s botičkama a dupačkama prej to nosí štěstíčko 😅 .

len.tilka
28. čer 2006

ladynikitko, já si nějak nedělám iluze, že by to u nás bylo jinak. Miláček byl před 10 lety vážně nemocný, takže se může stát, že nám to přirozeně nepůjde. ☹ Tak si to tak pořád připomínám, abych nebyla zklamaná, ale stejně tajně doufám, že to půjde co nejdřív. Už jsem se i začala zajímat o měření bazální teploty, tak si myslím, že po svatbě začnu měřit. 😀 Určitě je to psychikou, ale já si nebudu umět říct, že na to nebudu myslet. Už teď na to myslím skoro víc než na svatbu a už dopředu vím, že každou MS pořádně obrečím. 😒

ladynikitka
28. čer 2006

To víš, že to obrečíš len.tilko, každá ženská to obrečí!!Jestli tvůj přítel měl výžnou nemoc to nemusí nic měnit na tom jak rychle Vám to půjde, pokud nejde o onemocnění varlat apod... 😖 .Jo teplotku jsme taky měřily, ale podle mě to moc nepomáhá právě naoopak snažíš se , když máš teplotu víc jak 37C, na to hupsnout víckrát a tím na to myslíš, každý milování! ☹ .Takže jsem to vzdala takhle. Prostě buď to vyjde i normálně nebo ne! Ale určitě se nám to podaří jednou 😅 .My svatbu chceme až budu těhotná podle mě neni kam pospíchat se svatbou!Můj názor samozřejmě. 😉

mady
28. čer 2006

Ahojky holky já jím kys. listovou už 3 měsíce. Teda někdy zapomenu 😉 teď budu čekat po druhé na výsledek. Taky to bude zklamání. No uvidíme. Ale mám koupených taky pár oblečku asi 4 bodýčka a 2 dupačičky. Můj manžel se mi směje že se nám tak malé miminko ani nenarodí 😉

ladynikitka
28. čer 2006

Ahoj Mady, no přítel taky furt, že jsem prdlá, že ještě nečekáme a kupuju něco.. ale my ženský to prožíváme rpostě jinak a to oni nepochopí 😎 .No to zklamání je na tom to nejhorší co? 😒

mady
28. čer 2006

Pevně věřím že tentokrát to výjde 😉 Dělám si srandu to zklamání je blbé. Zatím mě to čeká po druhé tak to není tak hrozné ale tak za půl roku už budu mít asi depku. A to jsem porpvé měla příznaky. Bylo mi špatně a točila se mi hlava a nic ☹ tať si bud dělat test asi v sobotu. Nejhorší je když se Tě každej ptá: co už?! Automaticky si všuchni mysleli že se bereme protože čekáme a když zjistili že to tak není tak se vyptávají. Bohužel to není takhup na krávu a je tele. Ale mám doma už postýlku 😉

papaya
28. čer 2006

Holky, já taky měřila, ještě před tím, než do toho půjdeme, ale pak jsem se na to vykašlala. Jak říká ladynikitka - člověk pak na to myslí a to pak podle mě jen zhoršuje. Taky bych si moc přála aby to vyšlo co nejdříve,ale nechci se na to upínat. Sand se budu ovládat 😀 Jo a kys. listovou taky beru - preventivně 😎

bledulka
28. čer 2006

ladynikitko - taky se snažíme o mimi-dokonce za pomoci lékařů-zatím neúspěšně( a taky jsem to pořádně obrečela) a i o té bazální teplotě jsem ledacos přečetla.Zarazilo mě v tvém příspěvku,že na to víckrát hupsnete,když se zvýší teplota....Ale všude uvádí,že dnem ovulace je nejčastěji poslední den nízkých teplot-to znamená,že když už zaznamenáš teplotu vyšší,může být pozdě.Vajíčko má životnost tuším 12 hodin a spermie do vejcovodu také nějaký čas putují....Jestli máš pravidelné cykly,určitě by se dalo vyčíst,kdy míváš nejčastěji ovulaci a podle toho se tulit 😉 klidně i den,dva předem,protože spermie mají životnost delší a na vajíčko si ve vejcovodu počkají. kdyžtak se mrkni na : http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3694
je tam toho o měření teploty dost.

jinak calibrum baby plan beru taky,doporučil mi ho gynekolog a beru ho od března.Ale není to přípravek ,který by usnadnil otěhotnění,ale pomáhá předcházet vývojovým vadám miminka-snižuje jejich riziko.Jediné,co snad může pomoci k otěhotnění je vitamin E,kterýje obecně dobrý na sliznice a tudíž i pro tu děložní.
psychika je fakt mrcha,nejde na to nemyslet-teda alespoň mně ne.Vím,že ovulaci mám-hlídají mi ji ultrazvukem a pak v příhodný čas mě zkouší oplodnit manželovým spermatem ... a to opravdu nejde na to nemyslet....Jo a teď v červnu byla v gestu akce,že mužům vyšetří zdarma spermiogram,ale nevím,zda to ještě platí,jinak to vyšetření stojí asi 500,- ( http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/napsalos... )

No,koukám,že jsem se rozepsala,snad ti to pomůže.Měj se pěkně.Papá.

ladynikitka
28. čer 2006

No to já už taky zvracela mady, přibrala i něco a stejně nic. Tak ti držím palečky na sobotu já to MS čekám 1, takže taky se modlím 😉 .tenhle týden jsem zvracela a motala se mi hlava a furt unavená tak snad to tentokrát bude ten příznak těhotenství ☹ .

ladynikitka
28. čer 2006

Ahoj Bledulko, s tou teplotou my to doporučila švagrová, která se taky snažila otěhotnět a nevim přesně jak to bylo s tou teplotou možná máš pravdu!švagrová už má 3 měsíční holčičku takže se tam utěšu vždycky pochovám, povozím atd.. 🙂 .Ta teplota je možná dobrá, ale zas na to furt myslíš, takže už ji nepraktikuju!Ale juknu na ty stránky snad se zas něco dozvím.. děkuju ppa

len.tilka
28. čer 2006

Hm, tak jste mě s tím měřením zvyklaly... 😀

bledulko, díky za info o tom spermiogramu. Bohužel máme Prahu trochu dál... kdyby to dělali někde u nás, bylo by to fajn. Možná i dělají, ale zatím jsem se neinformovala.

Ladynikitko, jasně, nikomu to neberu... já zase chtěla vždy nejdřív svatbu, potom mimčo. Ale minulý týden jsme se s miláčkem dohodli, že už začneme na dovolené - měsíc před svatbou. Tak uvidíme.
Jinak - nevím jestli sis toho všimla, ale jsme ze stejného okresu. 😉

ladynikitka
28. čer 2006

Len.tilko jo jo taky už jsem ti chtěla napsat, že jsme ze stejného okresu já jsem přímo z Klášterce 🙂 .Tak Vám přeju krásnou dovolenou a držim palečky. já přiletěla minulý týden z Turecka byla dámská jízda, a říkají, že moře tě krásně vyčistí a pak to jde líp tak se koukejte máchat jestli jedete k moři 😀

len.tilka
28. čer 2006

ladynikytko, tak to se možná známe. 😀 Bydlela jsem v Kl. 21 let a teď v březnu jsem se odstěhovala do Kadaně. 😉 Přijď za námi někdy na Chomutov a okolí, když se Ti bude chtít... je nás tam 5 a 3 jsme původně z Kl., jedna se tam teď v sobotu stěhuje a jedna holčina je z CV. 😀

Uvidíme po svatbě - do svatby to asi nezjistím, jestli byla dovolená úspěšná nebo ne... Tak už aby byla ta svatba za mnou. 😀

bledulka
28. čer 2006

len.tilko- tady máš odkaz na ambulance v Tvém kraji http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/kontakty...

Jak jsme si dříve psaly v Ip,možná bych ve vašem případě uvažovala po event. krátkém neúspěchu vyšetření spermií.
Ale přeji Vám,ať to vůbec nepotřebujete a jsi brzy těhu... 🙂

szedivka
28. čer 2006

Ahoj, takže myslíte že když už jsem tři měsíce bez HA a před měsícem jsme se začali snažit o miminko, můžu v klidu užívat Babyplan i když jsem o tom se svojí doktorkou nemluvila? Nemám žádný komplikace, jsem zdravá, všechny testy byli před čtvrt rokem v pohodě.

ladynikitka
28. čer 2006

szedivka: Já jsem se na to taky gynekologa neptala a koupila si ji. Tyto vitamíny ti nemohou v ničem uškodit. 😉

ladynikitka
28. čer 2006

Len.tilko: No tak to se opravdu možná známe 🙂 podle vidění jsem tě už někde viděla 😀 .kam že to mám přijíd?

bledulka
28. čer 2006

szedivka-klidně ji užívej-naopak děláš dobře,protože HA snižuje hladinu kys.listové v těle. Obsahuje jen pár vitamínků-C,E,jód , železo a tu kys.listovou.Pokud nemáš problémy se srážlivostí krve-a to říkáš,že ne,tak klidně ji ber. Mě ji doporučila jak gynekolog tak i tchyně-lékařka.... 🙂

len.tilka
28. čer 2006

bledulko, díky... taky nad tím uvažuju, že toho doktora navštívíme. Ale zatím tomu chceme nechat volný průběh. 😉 Uvidíme po pár neúspěších, třeba ho tam poženu násilím. Svatbu máme v září, takže se pak uvidí...

Já jsem se gynekologa ptala, jestli není potřeba nějaký "pročištění" nebo něco podobného... 😉 Ujistil mě, že určitě ne a předepsal tu kyselinu. ale je to nějaká spešl, je jen na předpis. Koukala jsem, že oproti třeba Acidofolanu, který jsem brala kvůli darování krve má té kyseliny listové 10 x tolik v jedné tabletce. Ale bere se obden, Acidofolan každý den.

bledulka
28. čer 2006

len-tilka: není to acidum folicum? 🙂

len.tilka
28. čer 2006

http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...
Sem, když se ti bude chtít... 😀

len.tilka
28. čer 2006

Bledulko, přesně to to je. 😀
Jinak moc děkuju za odkaz! Zjistila jsem, že přímo v našem městě je poradna pro léčbu sterility. Sice jsem už o tom dřív četla, ale nebyla jsem si jistá, co všechno tam dělají... jestli i ten spermiogram. A to tam můžeme jít třeba i bez doporučení lékaře?

papaya
28. čer 2006

jééé, tak to já o tom, že budu brát kys. listovou s doktorkou nemluvila a normálně jsem si jí koupila. Že by to byla "jiná" kyslist? Pro snažilky je nějaká speciální?

bledulka
28. čer 2006

myslím,že pokud půjdete bez doporučení,budete si muset spermiogram zaplatit.Ale tvůj milý by možná mohl dostat doporučení vzhledem k léčbě kterou proděla...A pokud se nebude dařit déle,tak Vám doporučení může dát tvůj gynekolog...

bledulka
28. čer 2006

papaya-je to ta samá kys.listová,neboj. Je to jen její jiný název.A v té na předpis je jiné množství.Mělo by stačit to v baby planu,když ho budeš brát denně. To acidum folicum se denně nebere.

len.tilka
28. čer 2006

Aha, tak uvidíme.... Kdyžtak se o tom pobavím s budoucí tchýní - je zdravotní sestra. 😉 Ale ta pětistovka není zase tolik, to se dá. Nechci vypadat jako plašan a lítat furt po doktorech, když se chvilku nezadaří... doktor mě upozornil na to, že to může chvilku trvat. 😉

bledulka
28. čer 2006

lentilka-jasně.Zkus na to nemyslet a snad se podaří. A kdyby to nešlo,víš kam jít 😉 A třeba to po dovolené nebudeš vůbec muset řešit....Tak ať se brzy zadaří.Papá. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru