Kyselina listová. Dají se vitamíny užívat dlouhodobě?

deni
26. bře 2006

ahojky holky,
což se takhle chvíli pobavit o kyselině listové? To tu myslím ještě nebylo. Myslíte, že se dají užívat vitamíny pro těhotné (které obsahují kyselinu listovou) dlouhodobě? 🙂 Slyšela jsem od jedné doktorky že ano.
Třeba když někdo plánuje mimi, ale nechává tomu volný průběh, takže neuvažuje o přesném termínu početí.

Těším se na vaše názory 😉

akzeret1
15. pro 2008

ahoj holky poradte mi jak minimálně dlouho se má kyselina listová užívat před otěhotněním,aby měla učinek?díky

andreahrbacova
15. pro 2008

ahojky,mě doporučovali tři měsíce před otěhotněním 🙂

azhra
23. pro 2008

Ahoj holky, uzivam Baby plan a doktorka mi rikala,ze se zbytecne cpu tovarne vyrobenyma vitaminama...pry z dlouhodobe zkusenosti staci bohata strava a kys.listova. Pry baby plan si mam jen jednou za cas zobnout. 😕
Takze jsem dostala listovku na predpis,ale nevim,kolik ji denne mam brat. V navodu na pouziti se pise od jedenkrat za dva dny az 3 denne . 😨
Nebrala jste ji nektera? Kolik si ji denne mam brat?

estrellita
23. pro 2008

azhra: ono je to rozdilne. Pokud nejsi tehotna a beres ji jen prevetivne, tak prave staci jednou za dva dny. pokud jsi teste pred snazenim, je lepsi kazdy den a pokud jsi tehotna, davka se zvysuje - coz je tvuj pripad. ja mam na tube tedy napsano tehotne 2 za den, tak tim urcite niz nezkazis. a nebo zavolej doktorce 😉

azhra
23. pro 2008

dekuju 🙂

luca83
21. led 2009

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat ohledne kys.listove. Mam ji od doktora-primo Acidum folicum 10 mg v 1 tablete. Ja se ho ale zapomnela zeptat, jestli ji muzu zacit brat i kdyz beru antikoncepci. Chceme se zacit snazit o miminko od pulky dubna a nevim, kdy ji mam zacit brat a jak casto... Nebo jestli ji mam brat az vysadim antikoncepci? Nemuzete mi nektera poradit? Jak jste to delali vy, kdyz hned po vysazeni antikoncepce jste se zacali snazit o miminko?

lukin
21. led 2009

luca: CO já vím, tak ji většina bere, až když otěhotní. Např. já ji nebrala vůbec.

pasko0
1. únor 2009

Ahoj Monca.

Ja berem kyselinu listovu(femibion 400), v nom je aj DHA - 3omega vysokonasytena kyselina. Ale pozor 800-ka nema v krabicke DHA. 800-ka sa bere pri planovani. Vseobecne je znama na spravny vyvoj a rast embria a (plodu)Navyse ma tzv.METAFOLIN, ktory iny vyzivovy doplnok na nasom trhu nema. V tom je femib ion jedinecny. A napokon aj moj maly potrebuje vitaminy a aj mineraly.
Viac info je na www.femibion.sk

Erika.

kessiee
2. únor 2009

Ja som kyselinu listovu aj ine vitaminy pre tehotne zacala brat az v osmom tyzdni, kedze nase tehotenstvo nebolo az tak planovane, len sa podarilo 😉 teraz by ma zaujimalo, ako dlho sa maju tieto vitaminy uzivat. od svojho lekara som pocula, ze uzivanie KL po uplynuti 1. trimestra uz nema vyznam, o ostatnych vitaminoch sa nezmienil. ako ich papate vy?

mamina28
2. únor 2009

Já jsem kyselinu listovou začla brát už před otěhotněním na doporučení dr., protože jsem byla po potratu a jim jí do teď.

katy.v
2. únor 2009

Ahojky holky,
mně bylo doporučeno lékařkou a zároveň i zkušenou sestrou, která už má dítko, že kyselina listová by se měla začít brát 3 měsíce před začátkem snažení a pak první 3 měsíce v těhotenství.
Já už papkám 🙂

sandrinka24
25. únor 2009

Ahoj vsechny snazilky,tak ja jsem dostala od kamaradky vitaminky pod nazvem Folio Forte,je tam obsazeno 800mg kys.listove,150mgjodu a 10mg vitminu B12,myslite,ze je to dostatecna podpora a priprava ze strany prirody nebo je jeste nejaka moznost jak napomoci otehotneni..? 😔

haklicek
25. únor 2009

Ahojky holky...můžu se přidat?Užívá tady někdo Pregnium od Walmarku?Zatím jsem na to neslyšela moc názorů.Jen moje švagrová je porodní asistentka a moc mi ho doporučovala..ale zatím jsem tu o něm nečetla.

lakai.ka
25. únor 2009

Já užívám femibion 400. Je skvělý protože je nejvíc na přírodní bázi a jako jediný na vrhu obsahuje metafolin. Doporučuji. Naopak jsem slyšela špatné ohlasy na maternu. Miminka prý po ní mají větší hlavu. Ale nevím no.

pilotka2
25. únor 2009

ahoj holky, já jsem kys. listovou brala už 4 měsíce před plánovaným těhu. potom ještě první 3 měsíce, napsal mi to doktor na recept. od 5-6 měsíce beru pregnium a jsem s ním spokojena. doufám že bude mít takové účinky na mimi jak o tom píšou. 🙂

blka
25. únor 2009

Kessiee, taky by mě to zajímalo. Zrovna mi dochází, tak nevím, jestli si mám koupit novou. Ale taky si myslím, že už nemá význam, protože miminko je vyvinuté.

aguaverde
16. bře 2009

Ahoj ženy,

chtěla sem se zeptat jaký je rozdíl mezi kyselinou listovou Forte a super??? 😅
Přítel mi dneska koupil dvě balení (v jendé lékarně a naráz) a jedna je forte a jedna super 😅 😕 je v tom nějaký zásadní rozdíl 😕 ???

díky

dadous
17. bře 2009

aqua: ve forte je 800mg kyseliny listove v jedne tabletě a super jen 400mg 😉

dadous
17. bře 2009

aqua projed tuhle diskuzi a určitě najdeš co potřebuješ 😉

aguaverde
17. bře 2009

dados díky 😉 sem to včera proštudovala a krom ceny je tam rozdíl i v těch vitamínech B 😉
doufám že to neva že budu brát jeden měsíc tu forte a druhou tu super 🙂

díky

r.severanka
26. dub 2009

Ahoj maminky a budoucí maminky 🙂 , a co MultiTabs perinatal? Znáte některá a máte zkušenosti? Díky.

ibisek
20. srp 2009

Ahoj můžu se zeptat, jaké máte zkušenosti s kyselinou listovou? přibírá se po ní nebo ne?

kacka.va
20. srp 2009

ibisek: o tom, že by se po listovce přibíralo, jsem nikdy neslyšela

ibisek
20. srp 2009

kacka.va děkuji za odpověď já jen, že jsem to četla na jiné diskuzi, kde si stěžovaly, že přibraly po vitaminech a také přímo po listovce

kacka.va
20. srp 2009

ibisek: no já myslím, že ono jakékoliv přibírání je těžko prokazatelné z čeho to je, pokud teda ženská nesedí na zadku a necpe se od rána do večera sladkým 🙂. Stejně jako těžko zjistím, jestli to, že jsem během let přibrala, bylo kvůli antikoncepci 😉

tooosa
21. srp 2009

Ahoj, ja jím kyselinu listovou měsíc a zhubla jsem tři kila... pochybuju, že je to tím, spíš to bude tím, že nemám moc chuť k jídlu, ale neřekla bych, že by se po kyselině listové mělo přibírat

jankabry
22. říj 2009

Holky tak mě napadá - kyselina listová je v "pomazánce" na pečivo Marmite a Vegemite. Je to extrakt z droždí. Mi osobně moc chutná Vegemite, je to takové pastovitější. Marmite se více táhne a je to takové slanější. Chuť nepopsatelná, ale buď to milujete nebo nenávidíte 😀
4g což by měla být dávka na chleba obsahuje 40%DDD Kys. listové a dalších vitamínů skupiny B
My si s přítelem teď koupili na zimu Calibrum Activin v akci 2+1zdarma za 313Kč, kde je i 100%DDD Listovky a hlavně je to multivitamín, ne jako např. Babyplan, který neobsahuje nic kromě vybraných vitamínů a minerálů ve zvýšené dávce - listovka tuším 140%DDD .. Takže to doplňuju každý den dvěma toustíkama s Vegemite a tvrdým sýrem a pochutnám si a pokryju potřebu listovky 😎
Dá se to koupit tady, kdyby někdo chtěl - http://www.robertson.cz/index.php?marmite_and_v... Obchody jsou dva v Praze a případně také posílají na dobírku ;) Já tam nakupuju často, páč jsem žila v UK a vytvořila jsem si na britském jídle závislost 🙂

pehamek
8. led 2011

Zajímalo by mě, jestli berete někdo kdyselinu listovou z DM drogerie? Myslíte, že je horší než listovka z lékárny?

jajisek
20. dub 2013

Ahoj holky, dneska jsem si byla koupit kyselinu listovou. V lékárně jsem ji dostala pod názvem acidofolan - 50 tabletek. Jsem trošku v rozpacích, některé tady píšete, že je na předpis nebo je hodně silná. No ale na předpis jsem ji nedostala, stála mě 109,- Kč a v příbalovém letáku je napsané, že se užívá 1 tableta denně po jídle. Už jsem si ji vzala. Některé tu však píšetet také to, že se bere 400 mg a tam je 1000 mg, tak jsem zmatená, taky je tam to železo a B12. Lékaře nemám dobrého, tak jsem se s ním o tom ani nebavila...Berete některá to samé?

lucie777
20. dub 2013

@jajisek Já mám v kys.listové 800mg, navíc se nadbytek případně vyloučí močí, takže se nedá předávkovat. Myslím, že v prvním těhu sem taky měla tu tvojí kys.list., právě na předpis od doktora, takže škodit ti určitě nemůže! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru