Kyselina listová. Dají se vitamíny užívat dlouhodobě?

deni
26. bře 2006

ahojky holky,
což se takhle chvíli pobavit o kyselině listové? To tu myslím ještě nebylo. Myslíte, že se dají užívat vitamíny pro těhotné (které obsahují kyselinu listovou) dlouhodobě? 🙂 Slyšela jsem od jedné doktorky že ano.
Třeba když někdo plánuje mimi, ale nechává tomu volný průběh, takže neuvažuje o přesném termínu početí.

Těším se na vaše názory 😉

jajisek
20. dub 2013

Díky Luci, ještě těhotná nejsem, ale všude se píše, co se doporučuje, tak uvidíme, jestli nám to výjde na první pokus...jsem pěkný strašpytel🙂

pehamek
25. dub 2013

Nevíte, jestli vadí, když užívám kyselinu listovou samostatně předepsanou od doktora a pak ještě jako součást multivitaminů? Jde mi o to, jestli přemíra kyseliny listové nějak vadí nebo se s tím tělo dokáže vypořádat v pohodě.

julca12
16. říj 2013

Ahojky holky, chtěla bych se prosím zeptat, zda nevadí, že jsem kyselinu listovou začala brát až jsem se dozvěděla že jsem těhotná??? už jsem v 5 týdnu a beru jí teprve týden. beru FEMIBION co mi doporučila moje gynekoložka, tak se ptám, jestli to není pozdě. Nevěděla jsem, že to miminko bude tak brzo, když jsem vysadila prášky před měsícem. Děkuji za odpověď

vendy01
16. říj 2013

@julca12 Určitě nevadí 😉 Má to tak spousta mamin. To by člověk taky mohl třeba brát listovku rok, dva v kuse, když se třeba mimčo nedaří.

julca12
16. říj 2013

@vendy01 Já vím, ale lečím se s epilepsií, tak jsem to asi měla brát dřív, docela se bojím aby to bylo všechno v pořádku.... když si čtu co to miminko může mít, tak mě mrazí po zádech ☹

vendy01
16. říj 2013

@julca12 Abych tě uklidnila, také beru listovku až od potvrzení těhotenství 😉 , jsem v 6tt. Snažili jsme se přes 4 roky. Při prvním těhotenství jsem to měla stejně a miminko bylo naprosto v pořádku.
Myslím, že by bylo nezodpovědné listovku nebrat vůbec, ale takhle je to v pořádku. S tou epilepsií bych to až tak nespojovala, kdyby měl člověk pořád myslet na to, co se může stát, zbláznil by se z toho. Těhotenství je pořád jen o strachu a maminky dětiček se vlastně také pořád něčeho obávají 😅
Neboj, vše bude dobré, zkus se nenervovat a užívat si těhotenství 😉 🙂

julca12
16. říj 2013

@vendy01 Jojo, budu se snažit na to nemyslet a říkat si že to bude všechno dobrý !!! Jsem ráda že čekáme miminko 🙂 nemyslela jsem že to bude takhle rychle. Brala jsem 10 let antinu a je to měsíc co jsem ji vysadila. Je to takový zvláštní, ale krásný !!!!! 🙂 🙂

pinoookijo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucinajda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rousss
23. led 2015

Ahoj,braly jste některá z Vás ACIDOFOLAN? obsahuje kyselinu listovou 100ug, železo 14ug a vitamin B12 0,5ug máte s ním některá zkušenosti nebo mám raději zvolit ten FEMIBION? Budu ráda za Vsše rady zkoušíme otěhotnět. nebo napred mám brát tohle a pak si koupit FEMIBION tak nic nezkazím?
prosím dávejte mi rady

marla86
6. únor 2016

@rousss ahoj, taky by mě zajímalo, beru první měsíc ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru