Kyselina listová. Dají se vitamíny užívat dlouhodobě?

deni
26. bře 2006

ahojky holky,
což se takhle chvíli pobavit o kyselině listové? To tu myslím ještě nebylo. Myslíte, že se dají užívat vitamíny pro těhotné (které obsahují kyselinu listovou) dlouhodobě? 🙂 Slyšela jsem od jedné doktorky že ano.
Třeba když někdo plánuje mimi, ale nechává tomu volný průběh, takže neuvažuje o přesném termínu početí.

Těším se na vaše názory 😉

hlavinka
25. zář 2008

No, pokud beres ty vitaminy pro tehotne, tak bych mozna brala uz jen jeden. Zalezi taky, jak zdrave jis nebo zda je Ti spatne. Ja jsem treba jedla hodne spenatu a salatu, takze jsem listovku brala obden, protoze jsem opravdu nemela problemy s jidlem. Ale pokud do sebe zeleninu nedostanes nebo je ti soufl, brala bych 1+1. Ale zalezi na Tobe. Nic se asi nema prehanet a nekdo treba rika, ze se nemaji vitaminy brat kazdy den. Ale listovkou nic nezkazis. To spis se rika, ze se nemaji brat vitaminy kazdy den treba od pulky tehu, aby nebylo velky dite, ale to je taky otazky, znam holky, co nebraly nic a mely dite jak meloun a jiny braly kazdy den a mely mensi mimi....

andykov
25. zář 2008

Tak já k tomu budu brát teda ještě jednu.. Předtím jsem jedla hodně zeleniny, ale teď jsem ráda, že do sebe občas dostanu rajče nebo okurku. Já to mám vůbec obrácený. Jím, co jsem nejedla a nejím ,co jsem milovala. Nezvracím, ale občas je mi dost zle.
Tak díky za radu 😉 O velkých dětech jsem slyšela a to se právě bojím, já byla normal, ale přítel přes 5kg 😕 , takže se nechci převitamínovat.

hlavinka
25. zář 2008

Andy: jo, to tak byva. Taky jsem nekterou zeleninu nemohla. Ale casem se to srovna, neboj, pak si zase das to, co jsi mela rada 🙂

kacka.va
26. zář 2008

mně Dr. říkal, že pokud si vezmu nějaký komplexní vitamín pro těhotné, tak ten den už listovku samotnou brát nemám.

andykov
26. zář 2008

hlavinka: To, že nemá chuť na čokoládku, to mi nevadí.. Akorát ta zelenina a ovoce, to mě štve, že skoro nejím a předtím jedla na kila 😒 Tak už se těším až to bude v poho. Koukám, že asi budete mít vánoční dáreček, viď? To je hezký 🙂

kacka.va: Já pí.dr.řekla, že papám ten babyplan, ale přesto mi ještě řekla, že musím brát i listovku 😕

kacka.va
27. zář 2008

andykov: tak možná máš tu listovku slabší než předepsal Dr. mně.

andykov
27. zář 2008

kacka.va: Já si ji musela koupit 😉

andreahrbacova
27. zář 2008

Ahojky holky,taky užívám listovku,mám ji předepsanou od doktorky a užívám ji jednu denně.No špenát teda nemusím,ale měla bych ho začít jíst. 😝

alisek
1. říj 2008

Ahoj, tak se k vám taky přidávám. Od nového roku se začínáme snažit o mimčo, tak přemýšlím zda už nezačít užívat listovku a nějaký ty vitamíny pro budoucí mamči. Objednala jsem si i teploměr na měření bazální teploty. Někde jsem četla, že přemíra vitamínů vede k velké porodní váze dítěte, slyšeli jste něco o tom ???

kopa
1. říj 2008

Ano slyšeli 🙂 Říká se,že když dlouhodobě bereš vitamíny pro těhotné,tak se pak rodí 4kg až 5kg děti.

alisek
1. říj 2008

tak mě postačí prozatím ta listovka..nerada bych rodila šestikilové dítě, stačí že to mám posychrované z manželovy strany 😒

kopa
1. říj 2008

myslím,že stačí listovka a pak třeba brát Calibrum baby plan.Já ho brala 3 měsíce a po vysazení HA jsem hned otěhotněla,ale nedopadlo to ...

elana
1. říj 2008

Když se bere CB není už ta listovka třeba, je tam v mnohem větší dávce, než je doporučenná denní spotřeba🙂

alisek
1. říj 2008

já HA neru už rok, tak jsem zvědavá jak to bue rychlý. Některý holky psaly, že listovka je narecept, to vám listovku předepsala mudr na gyn.?

elana
1. říj 2008

Listovka není na recept, totiž některá ano, ale je to zbytečný ji na recept kupovat, je to stále jedna a ta samá listovka🙂 V sortimentu má každá lékárna nejmíň 5 preparátů od 5ti výrobců🙂, prodává se nejčastěji v gramáži 200, 400 a 800, dop. denní dávka pro netěhotné je 200, těhotným a plánovačkám se doporučuje 400.

alisek
1. říj 2008

takže 400..pro plánovačku 😉 díky za info...zítra jdu do lékárny.

kacka.va
1. říj 2008

na recept jsou většinou ty větší dávky

andreahrbacova
2. říj 2008

No já si mylsím,že ta listovka na recept je mnohem lepší
protože je nejslinější,tak mi to aspoň řekli,já ji teď dobírám,a chci začít brát Pregnium,má s tím někdo zkušenosti?
Jak v těch článcích pořád píšou,brát po dobu celého těhotenství,kojení,tak to není pravda?

kacka.va
2. říj 2008

andreo: to ani neznám 🙂. Jinak podle mého Dr. listovku brát celé těhu a ty komplexní vitamíny jen občas, protože něco dostaneš už přirozeně ve stravě a já mám taky takový názor, takže jsem jen občas vzala Calibrum mami.

andreahrbacova
2. říj 2008

Pregnium je velmi dobré
zkus si na to najet na netu,nebo hodně i v časopisech o tom píšou.

kacka.va
3. říj 2008

no, mně se to ani hledat nechce. už to stejně nepotřebuju a asi bych to ani neužívala, když jsem měla calibrum mami. Ono je všude věcí, které do člověka hustí, jak je to super, takže si myslím, že všechno se musí s mírou a všechno brát tak trochu s rezervou. 😉

milin
3. říj 2008

Ahoj holky chtela bych se zeptat.Dostala jsem od dr. kyselinu listovou, v jedne tablete je 10mg.Je to jen na lekarsky predpis(znacka Zentiva).
Myslite ze je to moc?Jím ji jednou denne.Díky za odpoved 😉

milin
3. říj 2008

Pardon zapomela jsem napsat ze jsem znazilka 😀

kacka.va
3. říj 2008

milin: když ti to Dr. předepsal, tak bych neřešila jestli je to moc, Dr. ví, co dělá

milin
3. říj 2008

jj dekuji.Jen jsme si ted psali s holkama jaka je vlastne vhodna davka.A kdyz jsem napsala kolik ji mam ja tak mi napsaly ze pry jim konskou davku 😀 😀

ojo
3. říj 2008

Ahoj holky, přidám se svými dávkami listovky 🙂 Dr. mi doporučila Femibion, kde mimo jiného i obsahuje listovku v 800um, to mám jíst jednu obden a navíc mi doporučila, že si mám koupit ještě obyč listovku, která má 200um a tu dlabu jednu denně 🙂

saharka_78
3. říj 2008

Ahojky všem, chtěla bych se zeptat, jestli může kys.listová ovlivnit menstr.cyklus...tzn. když mám cyklus cca 24 dní a teď už to je 27 den a ještě se MS nedostavila, tak pátrám pročpak..Těhu jsem zatím vyloučila, včera test negativní... děkujuuu moooooc

kacka.va
3. říj 2008

saharko, těžko říct, mně s cyklem nehla

renysek17
8. říj 2008

Milin: Včera jsem byla u doktora a napsal mi stejnou listovku jako tobě, tak snad je ta dávka v poho 😉

Jinak všechny zdravím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru