Kyselina listová v těhotenství, užíváte ji?

hondashi
8. kvě 2012

Chtěla jsem se zeptat, zda užíváte kyselinu listovou. Já jsem do 3 měsíce užívala Femibiol (snad se to tak jmenovalo) a to obsahovalo kyselinu listovou a pak už žádné vitamíny nebo doplňky.

zlatelevizeedna
8. kvě 2012

Jak píšeš, první tři měsíce (a vlastně předtím celou dobu od vysazení antikoncepce až po otěhotnění - 8 měsíců) jsem brala Femibion 800 - obsahuje jak kyselinu listovou, tak nějaké vitaminy. Od dvanáctého týdne jsem přešla na Femibion 400 - tam máš na každý den kapsli s vitaminy (a kyselinou listovou) a druhou kapsli s rybím tukem. Je to sice dražší přípravek, ale kolikrát už jsem dala víc peněz za větší hovadiny 🙂 a toto beru jako investici do zdraví svého i svého budoucího dítěte.

hondashi
autor
8. kvě 2012

@zlatelevizeedna No a já se ptala doktora, mám teď brát femibion 400, když už jsem ty první prášky dobrala a on mi na to řekl, že pokud chci mít dítě jak kypřící prášek tak ano. Že moje tělo je v pořádku a nepotřebuju ho brát, ale teď mi leží v lékárničce ta kyselina a nevím co s ní.

majinka1981
8. kvě 2012

já bych řekla, že je hodně důležitá. Já jí dokonce brala větší množství půl roku před otěhotněním. A v prvním trimestru 800mg. Byly u nás v rodě rozštěpy páteře a malá je naštěstí v pořádku. 🙂 A ted beru Mami calibrum. tu kyselinu můžeš brát celou dobu těhotenství. Já třeba nejím moc maso a zeleninu, prostě mi nechutná. Tak jsem za ty doplňky stravy ráda.

kamino
8. kvě 2012

Mde lekar taky listovku doporucil jeste po 20 tydnu.. Brala jsem i pred tehu a snad to pomohlo i k uspesne stimulaci a vyslo i hned prvni IUI. Jo a i kdyz listovku beru i kdyz nepravidelne stale,prcek je dle posledniho UTZ tabulkovej,vychazel presne na 30 tyden,jen nohy na 31,bude je mit dlouhe po tatovi😉

zlatelevizeedna
8. kvě 2012

@hondashi Nechápu, co myslel doktor tím, že "pokud chci mít dítě jako kypřící prášek", tak ho máš brát. Můj gynekolog mi Femibion 800 i 400 schválil - říkal, že není třeba brát vitaminy, když víš, že máš stoprocentní jídelníček - když obsahuje všechny složky v potřebném množství, apod. Sice se snažím stravovat zdravě, ale někdy prostě nemám chuť na maso (dost často) nebo listovou zeleninu, o jejíž kvalitě zejména v zimních měsících si nedělám vůbec iluze. Takže vzhledem k tomu, že bych ruku do ohně za to, že můj jídelníček je bez chyby a beze zbytku pokrývá potřebu vitaminů, minerálů a živin, nedala, beru doplněk. Mimochodem, Femibion 400 obsahuje poloviční množství kyseliny listové než Femibion 800, protože její potřeba po třetím měsíci klesá - to ale fakt neznamená, že klesá na nulu 🙂.

hondashi
autor
8. kvě 2012

Tak co myslíte, mám si koupit ten femibion, nebo brát tu kyselinu. Doktor mi vysvětlil, že ten femibion je samozřejmě kvůli vitamínům, ale pomáhá v růstu dítěte a takhle by bylo dítě zbytečně hnáno do růstu stejně jako kypřící prášek.

arinikac
8. kvě 2012

Já jsem zatím v prvním trimestru, beru Femibion a dr. mi ho doporučila.

lucifereeek
8. kvě 2012

@hondashi každý dr. má na to jiný názor, já brala před otěhotněním kys. listovou s B komplexem a pak calibrum babyplan a následně calibrum mami a malá je spíš menší než větší, takže určitě to, že bude velké dítě nezáleží na vitamínech ale i stravě matky a rodové dispozici. A já protože moc těch vitamínů do sebe v normální stravě nedám tak užívám tyhle "umělé vitamíny". Ty pokud máš vyvážený jídelníček tak je brát nemusíš. 🙂

luciemeli
8. kvě 2012

Ano, taktéž jsem ji užívala...v prvním trimestru! 😉

petulka03
9. kvě 2012

Před otěhotněním jsem užívala Kyselinu listovou od Elasti-Q. Konečně se nám to povedlo a čekáme miminko. Šla jsem do lékárny a tam mi nabídla lékárnice novinku taky od Elasti-Q ProMimi DHA. Je o moc levnější a lepší ve složení než Femibion. Vyhovuje mi, že je vše obsažené jen v jedné tobolce, nemusím brát tobolku a tabletu zvlášť. Kyselinu listovou obsahuje taky. Jsem ráda, že můžu miminku dodat DHA v této formě, protože ryby nejím.

aveone
14. led 2013

Ahoj nemáte zkušenosti s Kyselinou listovou Aktiv od Virde? (s řadou vitaminů B - B2, B6, B12) vhodná ano či ne? 🙂

amaliee
30. črc 2014

Ahoj, chci se zeptat jak dlouho jste užívali kyselinu listovou. Mám teď Femibion1, který je psán pouze do dokončeného 12.měsíce, ale já ho dopoužívat nestačím. Myslíte, že bude vadit když ho doberu i po 12. měsíci? Jedná se o 1-2 týdny. Díky🙂

viiikousek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pinoookijo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nonacek
30. říj 2014

holky co myslíte muže my ta kyselina listovat pomoct otěhotnět. nebo máte někdo skusennosti z nejakimy jinými tabletami??

lucinajda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petaorsi
26. čer 2017

Ahoj hledala jsem diskuzi o kyselině listové protože jsem chtela vědět jestli je to taková nutnost...mě totiž šte , že v okamžiku kdy si dám jakýkoliv přípravek s béčkama tak se mi udělá akné..po kyselině nejvíc...a to jsem zkusila i jiné značky...jako přežila bych to v rámci zdraví prcka ale tak když to tělo vylučuje tak je něco špatně ne tak už ho mám asi dost nebo nevím..já asi nebudu brát nic a bude klid...tělo si řekne...taky mám nakoupený ten fembition...a díky němu se to možná i povedlo...ale nemuselo..nevím nechci udělat nejakou chybu ze to prestanu brat a budu mit nedostatek..mame v rodine roštěp rtu:(

kachnicka215
12. led 2019

@zlatelevizeedna užívala jsem to úplně stejně, ale co bych pro prcka neudelala

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru