Leidenova mutace, pícháte si injekce Embolex?

zamrazilka
23. dub 2013

Ahoj holky, chci se zeptat, máte někdo tuto mutaci krve a musíte se píchat injekce Embolex??? je to proti tromboze v těhotenství... 😒 Jsem ted v 7 týdnu a doktor mi je předepsal a dnes si jí mám poprvé píchnout, mám strach...,. kam je to nejlepší ? do břicha nebo do nohy? můžu i do zadku? prosím pomozte.... děkuji za reakce.... 😲

maruja
24. dub 2013

Předpokládám se píchá pod kůži, je jedno kam. Do zadku nevím jak bys to dokázala bez pomoci 😉 podle mě je nejlepší břicho, zatím a až budeš víc těhotná tak stehna a střídat místa vpichu. Neboj naučíš se to 😉

jarkalada
24. dub 2013

@zamrazilka píchá se do břicha, až už ti to bude nepříjemný, tak do stehen. Pokud máš někoho, kdo ti pomůže, tak pod rameno. Do zadku ne.

zamrazilka
autor
27. dub 2013

děkuji za reakce, píchá mi to manžel zatím do břicha ze stran.... 😵 chvíli to pálí ale dá se to vydržet.... jak dlouho jste to museli píchat?

jarkalada
27. dub 2013

@zamrazilka skoro do konce šestinedělí... než se ti prostě opět umoudří hormony do normálu 😎

dada074
27. dub 2013

Ahoj píchala jsem od začátku až do konce šestinedělí.

elana
27. dub 2013

@zamrazilka no, připrav se na to, že se to píchá celé těhotenství a po porodu taky, cca. do konce 6N, do porodu je to zásadní. Ale je to prostě nutnost, lepší než ta hrůza, aby se ucpal pupečník ve III. trimestru a miminko-už hotové a prakticky životaschopné, umřelo v děloze, protože se udusí. Píchá se to (jak už @jarkalada psala, do břicha a později do stehen-nejlíp se střídají levé s pravým, protože ta injekce je docela štípavka). Ale stojí to za to.

upari
28. dub 2013

@zamrazilka Já si před 3 lety v těhotenství píchala Clexane 4000. Začala jsem s tím až v 7měsíci - do té doby výsledky v normě. V ordinaci mi sestřička ukázala první injekci a dala i obrázkový návod, do jakých oblastí se píchá. Až teď si uvědomuju, že do stehen jsem si píchala až ke konci těhotenství, jinak pořád do břicha - do stran břicha. Jen sem si musela dávat pozor, abych si nepíchla do žíly-to dost štípalo a trochu krve, až na 3 pidimodřiny vše OK. Taky jsem píchala až do konce šestinedělí. Taky sem kolikrát (a nejen na začátku) seděla třeba i 10min a čekala, než se odhodlám píchnout 🙄 Ale vždycky jsem si píchala sama - ani mě nenapadlo požádat přítele, necítila bych se, bála bych se víc - když sama, bylo to lepší.
Držím ti palce, ať vše zvládneš v pohodě a mimčo se v pořádku narodí a budete zdraví 🙂

zamrazilka
autor
29. dub 2013

Holky moc děkuji za komenty.... no jo, mě to taky čeká samotnou, v sobotu bude manžel celý den až do noci pracovat, tak si to budu muset píchnout sama.. ☹ nechápu, proč to nejde třeba do ramene, nebo do zadku... 😢 a ty stehna to musí taky pěkně bolet.... a jak říkáš... taky budu 10 min čekat než píchnu. 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru