Leká se mimi v břiše zvuků zvenčí? Máte zkušenost?

anza
15. dub 2008

Ahoj, všude se píše, že mimi v břiše reaguje na zvuky zvenčí - prásknutí dveří atp. Máte s tím nějakou zkušenost? Mám pocit, že moje mimi teda na takový věci nereaguje. Co když neslyší, i když už by mělo?

anza
autor
15. dub 2008

Hm, asi jsem nezvolila zajímavý titulek 🙂

anta
15. dub 2008

Není to špatné téma, mimísek určitě slyší tvůj hlas, to se neboj, to víš, že slyší, proč by nemělo 😉 . Ale všechny zvuky má poněkud tlumeny plodovou vodou, jako kdyby jsi se potopila v bazénu pod vodu, tak taky toho moc neuslyšíš, víš?

ladunka
15. dub 2008

Moje mimi v děloze na zvuky zvenčí nijak nereagovalo. A po narození slyší 🙂)
Zrovna teď mi kamarád po skypu povídal o tom, jak strašně hlasitá by měla být hudba, aby jí ještě nenarozené dítě mělo vůbec šanci slyšet. Nedělej si starosti 😉

anza
autor
15. dub 2008

OK 🙂 Já si starosti ani moc nedělám, jan mě zajímalo, co ostatní 🙂 Díky z odpo.

anta
15. dub 2008

Tak moje dítě reaguje akorát tak na jídlo, to by mu jako šlo 😀 😀 😀

uci
16. dub 2008

ked to zoberiem z takeho fyzikalneho pohladu, tak si myslim, ze na mamin hlas bude mimco urcite reagovat intenzivnejsie, lebo ho aj musi pocut silnejsie - kvoli tomu, ze ho pocuje zvnutra tela + nejake tie vibracie hlasiviek, branice a tak, zvuky zvonku nema asi sancu tak dobre pocut

janaboris
17. dub 2008

Naši maličcí určitě v bříškách slyší,ale hodně času prospinkají.Nejlepší je to zjistit třeba tak,když vás hodně kope,jakože je tedy zrovna vzhůru,tak si na pupík zaškrábat,nejlépe tam kde má hlavičku aby to pěkně slyšelo,nebo na něj zlehka zaťukat,ale pozor aby se neleklo.Ono i když mu třeba váš partner povídá a je těsně u pupíku tak na to miminko může reagovat...zkuste to a uvidíte🙂

janaboris
17. dub 2008

Ještě jsem zapoměla napsat,že když sedím u PC a ťukám do klávesnice tak mě taky víc kope,pokud je vzhůru.Protože to je hned u jeho hlavičky a slyší to.Nebo když vařím a cinkám s nádobím nebo když jedu v autě a mám puštěné rádio,tak na všechno pokud je vzhůru reaguje kopáním!🙂Ale jestli se leká to nevím,to člověk nepozná,ale rozhodně na zvuky zvenčí reaguje 😉

berynka
18. dub 2008

Anza: tak zkus víc zacinkat klíčema. Tak vždycky sestříčka budila míma při monitoru 😉 ... a uvidíš 🙂 .

anza
autor
18. dub 2008

Na poplácání po břiše reaguje, a zdálo se mi, že i když jsem přiložila tranzistorák tam, kde jsem myslela, že je hlavička, dostala jsem hned nákop. Asi se nelíbila muzika, ale už si nepamatuju, co hráli 🙂

balisek
14. bře 2012

Ahoj holky, tak otevírám staré téma,ale také by mě zajímalo,jestli se vaše miminka v bříšku lekají?Při prvním synovi jsem byla zvyklá,že se lekal docela často, i třeba cinknutí talíře nebo skleničky, myslím,ale že to bylo tím,že jsme pořád byli sami a o v tichoučku a co čekáme druhého chlapečka, tak ten se teda neleká ničeho, nevím,jestli je to třeba tím,že první syn dělá šílený randál a je už zvyklí na ten hluk, protože se nelekne opravdu z hluku ničeho,jen když se nerada štouchnu do bříška, tak to tam pěkně nadskočí, začínám ít obavy jestli vůbec slyší?:(

kammka
14. bře 2012

@balisek jasan že slyší.. klídek. je prostě zvyklej na randál od bráchy 😀 v Podolí počítali i se zvyklejma na hlluk, tam budili mimča zvoncem... hroznej randál...

palomitacheca
14. bře 2012

Když jsme byli asi v 6. měsíci ve westernovém městečku na představení a zazněl hlasitý výstřel, tak se Páťa v bříšku dost lekl. Nebo i v kině se hodně mlel, tak jsem přes bříško dávala bundu, abych zvuky tlumila. Jsem zvědavá, jak bude reagovat druhé miminko 🙂

ivular
14. bře 2012

Náš malý se lekl vždy při zapnutí mixéru (a nesnáší ho dodnes), jinak jsem to nikdy nezaznamenala. Po narození se ale lekal všeho a hodně 😒

balisek
14. bře 2012

Tak díky holky, no mě je divný že nás nic nerozhází a první se tam mohl uskákat jak se lekal,ale zase je pravda, že když spinká a já po ránu promluvím,nebo se malej začne vztekat tak se tam vrtí, zaznamenala jsem,že když je hlavičkou dolů,tak že když mi lupne v kyčelním kloubu,tak tam poskočí tak to se možná asi leká,ale jako mixér,nebo vysavač, nebo cokoliv jinýho, tak to vůbec nic:D A řesně jako ivular, tak se po narození hrozně lekal vždycky dostal i nějaký jakoby šok, lítali mu nahoru ručičky, no bylo to až moc lekavý miminko.

balisek
14. bře 2012

@kammka Zvoncem? to snad ne?

balisek
14. bře 2012

@palomitacheca Jéé a jooo, vy čekáte mimíska, tak jestli je první taky hlučnější, tak by mě to taky zajímalo,jak bude reagovat🙂a hlavně třeba po narození při spinkání třeba bude lépe spát když bude zvyklí na randál 😀

kammka
14. bře 2012

@balisek no jasně....
😎

balisek
14. bře 2012

chudáci malý teda, to byl zážitek 😲)

palomitacheca
14. bře 2012

@balisek Páťa je někdy hlučný až až a zatím nepozoruju, že by na to prďolka nějak reagoval 🙂 Pohyby sice cítím, ale jsou ještě dost nepravidelný a hlavně po čokoládě, to se může ukopat 🙂 Ale je fakt, že do budoucna by tohle mohl být dobrý nácvik. Páťovi většinou nedělá problém spát třeba při zapnuté televizi, nebo pračce. Jindy se ze spaní leká, ale to se mu asi spíš něco zdá 🙂

balisek
14. bře 2012

🙂To jo,malej byl právě taky hrozně ulekanej a nedavno nám k tomu ještě začli i noční děsy, takže spí při rosvícené lampičce,protože jinak nechtěl jít spát a stál u světla a museli jsme slíbit že nezhasneme, někdy se i v noci probudil a šíleně brečel a vztekl se,tak od tý doby máme lampičku a spí celou noc..Náš Tomášek, když jsem otěhotněla, tak začal mít svojí první pubertu,ale pořád, denně se mi šíleně vztekal,ale jak, hrozně u toho křišel a pištěl, bylo to šílený i na uši pro našeho psa, dělal to tak 5 krát za den a bylo to s nim ted dost náročný, tak možná proto bříškovýho ted jen tak nic nevyleká.tak uvidíme, jak to bude po narození, doufám, že bude víc v pohodě než tomášek, ten nám proplakal pomalu tři měsíce v kuse 😀 a vlastně k těm pohybům, co si pamatuju,tak Tomášek byl v bříšku šílenej akrobat,ten se nazastavil asi ani v noci, a taky je hyper do dnes
😀 Ale Adámek, ten je klidnější, někdy dokáže i den prospat že o něm skoro nevím, a po sladkém tam teda taky pěkně na začátku řádil:D

palomitacheca
14. bře 2012

@balisek Páťa je někdy strašně vzteklej. Něco mu nedovolím a už leží na zemi a řve... Jako malinkej byl taky uplakanej, protože ho trápilo bříško. A běda když jsme ho nechali o samotě. To se vždycky vzbudil a byl křik. A vydrželo mu to celkem dlouho. Doufám, že to další bude trošku samostatnější, protože si nedovedu představit, jak bych to zvládala 😀

petraprostejov
15. bře 2012

Moje miminko se leká obvykle fénu...

salomee
15. bře 2012

..no, mě se taky nezdá, že by mimčo nějak extra reagovalo...ale nenapadlo by mě, že je to tím, že neslyší, to jsem si zas tady něco přečetla...! Ale vlastně si vzpomínám, na bouřlivou reakci na varhany v kostele (ne takové ty elektrické varhánky, ale největší..-nebo druhé největší?- na Moravě🙂 )

balisek
15. bře 2012

Tak to slyší🙂 já o tom raději nebudu přemýšlet,nebo se z toho zblázním!!tak to se mu moc líbili ty varhánky🙂

salomee
15. bře 2012

😀..no, asi tak.

shak29
15. bře 2012

Když sem byla těhotná s malym, tak ten se lekal většinou ráno, když třeba manželovi ulítly dvěře a bouchly.. nadskočilo mi celý břicho 😀 jinak teď sem v 19tt a mimi zatim reaguje spíš na to, když ho malej pohladí nebo je tu kravál, tak se přetáčí a kope 🙂

zuza01
15. bře 2012

Já bych se tím nestresovala, je dobře, že se neleká....mě se malá lekla jednou troubení auta a jednou manželova budíku a kopla mě tak, že mě taky probudila. Tak je miminko v pohodě nestresované a je mu v bříšku dobře, tak bych to brala...

palomitacheca
30. bře 2012

@balisek Tak to vypadá, že naše mimi slyší dobře. Páťovi tu včera praskl balonek a bříško mi nadskočilo 😀

luciemeli
30. bře 2012

Ahojky u mě slyší určo všechno...i leknutí...strach..smutek...často si s chlapečkem povídám a když s něčím nesouhlasí tak mě kopne...a když ano tak nekope vůbec a je klid. 😀 Snad začínám pomalu si rozumět s mimi v bříšku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru