Leká se miminko v bříšku, když se lekne maminka?

alena.kucharkova
22. dub 2008

Ahoj těhulky a maminky, zdravím vás všechny.Chci se zeptat na jednu věc: myslíte si, že když se vy samy leknete třeba štěknutí psa nebo zazvonění telefonu, že miminko se lekne taky s vámi?Občas se fakt šíleně lekám až mám strach že se miminku něco může tím leknutím stát, ale mělo by být chráněno a možná to lekání by nemělo být pro něj tak intenzivní že?Co si myslíte vy?Všem děkuji za jakoukoliv radu.

alena.kucharkova
autor
22. dub 2008

Sibul děkuju za odkaz, ale já myslela malinko něco jiného.Ten odkaz jak jsi mi dala tak tam se spíš jedná o tom, jestli miminko slyší třeba hudbu, ale já myslela jestli když se leknu já tak jak je ve mně, tak jestli se lekne se mnou nebo jestli takový lekací instinkt nemá.........

andy80
22. dub 2008

alenko, určitě se miminko lekne, když se lekneš ty. Miminko v bříšku vnímá všechno co vnímá maminka.

alena.kucharkova
autor
22. dub 2008

Andy děkuju.A myslíš si, že mu to může nějak vadit a nedej Bože uškodit?

lisounek
22. dub 2008

cetla jsem, ze se urco leknou s nami, ale uskodit jim to nemuze.... 🙂

andy80
22. dub 2008

Alenko, uškodit určitě nee. Prostě jen vnímá a cítí to co ty. Pokud ti je dobře, je doře mimískovi, pokud se lekneš, lekne se taky, když je ti smutno, je smutný mimčo. Ale neboj, neublíží to. Jen v pozdějším stádiu těhu říkají, že když se hooodně lekneš, tak to může vyvolat porod.

luciferek
22. dub 2008

Alenko, určitě se mimi lekne s tebou, prožívá vše co ty 😉 , ale uškodit mu to určitě nemůžu 😉

alena.kucharkova
autor
22. dub 2008

Holky děkuju vám všem, jste milý 😉

luciferek
22. dub 2008

od toho tady jsme ne? 😉 🙂 😉

kulicka
22. dub 2008

Juu, andy, tak to je dobrej napad, to kdyz se mimi nebude chtit na svet, tak pozadam manzu, aby me lekal 😀 No za zkousku to stat bude ne? Lepsi nez vyvolavacka 😉

klarikp.
14. kvě 2008

Holky já se ted lekám neustále.Stačí když někdo zazvoní u dveří nebo když mi někdo volá a já sebou celá úplně škubnu, až mě zabolí bříško.Asi jsme na to lekání v těhu náchylnější.Taky se vždycky pak bojím aby se miminku nic nestalo, ale asi je to normální stav ne?Tedy doufám, protže já se lekám opravdu tak 10x denně a hooodně 😒 Na netu jsem o lekání v těhu nic nenašla.

dida_tn
16. kvě 2008

Ahoj holky, tak toto by veľmi zaujímalo aj mňa..včera k nám vletel obrovský sršeň, ktorý ma vystresoval teda poriadne.. asi som aj skríkla, nalietaval priamo na mňa, no des! Spätne je to celkom funny predstava 😀 , až na to, že neviem, čo to narobilo s malým..asi hodinku ani nemukol, ale potom začal znova kopkať..dúfam, že som mu nespôsobila nejakú traumu. 😒
Keď som sa pýtala susedky, ktorá už bábo má, tú len zaujímalo, či som si pri zľaknutí chytila brucho - no to fakt netuším, som rada, že som si od strachu necvrkla 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru