Léky v těhotenství. Jaké máte zkušenosti?

pajca
13. únor 2008

Ahoj holky, založila jsem toto téma, protože bych se vás chtěla zeptat na zkušenosti s léky napřiklad při nastydnuti.

motylek
13. únor 2008

Paralen, panadol (s mírou - max 3 denně, ne dlouhodobě), homeopatika a cucavý bonbony (Pectol, Halls atd...), nebo kloktadla, i nějaký ten sirup se může . 😉 😉 😉

pajca
autor
13. únor 2008

Díky moc máš s tím také nějaké zkušenosti? A může se to i v 1.trimestru?

pattie
14. únor 2008

Tuhle mě škrábalo v krknu, tak mi v lékárně doporučuli pastilky Vincentka (léčivá sůl), že je to jediné co můžu. A s tím paralenem prý velmi velmi opatrně... tak raději cucám jenom Hallsky...

pavlinka3
14. únor 2008

tak já mám docela zkušenost....v lékárnách (hned několika) mi z léků dovolili jenom klasickej Paralen (žádnej Paralen plus nebo Panadol těhule prej nesmí)....na škrábání v krku Propolki....na rýmu homeopatickej sprej, kterej můžou těhulky i kojící 😉

zuzik03
14. únor 2008

a do nosu je dobrá Vincentka sprej 😉

aajina
14. únor 2008

Holky jukněte sem, je to tu hezky rozdělené podle trimestrů 😉
http://www.i-lekarna.cz/kat/leky-pro-tehotne-a-...

luciv
14. únor 2008

pavlinka: tak to mi právě řekla Dr. že si mám brát panadol i gyndař i kdyby mě třeba bolela hlava nebo záda nebo měla teplotu že když to neberu denně panadol neškodí že lepší než paralen.

motylek
14. únor 2008

Panadol je naprosto to samé co paralen, jenom pod jiným názvem. Léčivá látka je u obojího paracetamol, žádné jiné látky to neobsahuje. Nesmí se Panadol Extra atd. Jenom ten obyčejnej modrej.

motylek
14. únor 2008

Panadol je naprosto to samé co paralen, jenom pod jiným názvem. Léčivá látka je u obojího paracetamol, žádné jiné látky to neobsahuje. Nesmí se Panadol Extra atd. Jenom ten obyčejnej modrej. Panadol je lepší v tom, že tolik nedráždí žaludek 😉

lisounek
14. únor 2008

pajca: pokud nemusis a neni to akutni, tak zadne neber...v prvnim trimestru si davej obzvlast bacha. Ja kdyz byla v nemocnici a bolela me hlava a byla jsem nastydla, tak mi nic nedali, pry ze je to tak lepsi .... a je fakt, ze jsem byla nastydla a nic jsem si radeji nebrala. Ryma lecena a nelecena stejne trva tyden 😉

mausi
14. únor 2008

Tak ja, i kdyz mivam nekdy obcas dost drsne migreny, jsem si do tedka taky nic nevzala, ani ten paralen. On sice dr. rekne, ze je to v pohode a ze jeste nebylo prokazano zadne poskozeni miminka na zaklade uzivani tohohle leku (paracetamol), ale na 100% vam to stejne nerekne nikdo. Ja bych se proste nectila dobre, kdybych si i treba jenom jednu tabletku vzala. Ale to jsem ja, nerikam, ze je to nutne ten nejlepsi pristup.
Taky jsem slysela nazory, ze to, ze je mamka ve stresu z nejake bolesti nebo silne nevolnosti, je pro miminko taky neprijemne. Takze si proste kazda musime vybrat, co je pro nas prijatelnejsi.
Pro me je prirozenejsi bolest hlavy a nevolnost nez medikamenty. 😉

scai
14. únor 2008

Na bolesti můžete v prvním trimestru acylpyrin (paralen NE) pak až v druhém a třetím se může paralen a ve třetím se zas nesmí acylpyrin! Ale snažit se užívat co nejméně. 😒

scai
14. únor 2008

Obecněji platí, že nejhorší jsou první tři měsíce, to fakt nebrat asi radší nic, pak už to na vývoj miminka až tak nevadí,ale jsou léky, které se nesmí v žádném případě (ale ty jsou na předpis,takže to by Vám lékař nenapsal) a pak ty ostatní, tak je většinou doporučení radši nebrat... Ony by nejspíš neuškodily,ale většina léků nemá studie na těhotných ženách a tak se to nemůže zaručit, že jsou neškodné,proto jsou radši zakázané (nebo nedoporučované)

pajca
autor
14. únor 2008

No tak já si po první radě vzala půlku Paralenu a na noc druhou, protože jsem měla těplotu a prý teplota je taky pro mimi špatná. Myslíte, že bude kvuli tomu nějak poškozené?

gaba3
14. únor 2008

no já beru na alergii zyrtec asi od 3. trimestru (dr. mi ho normálně napsala a v nemocnici taktéž), neberete ho některá také? nemám z toho nejlepší pocit, i když mi dr.tvrdí, že prckovi neuškodí a pravda je, že bez něj absolutně nefunguju 😅

pajca
autor
15. únor 2008

No já si myslím, že oni na spoustu léku píšou že se ten danny leék může brát jen po poradě s lékařem aby byli krytý,ale když ti ho napsal doktor.tak bych se nebála.

baca
20. únor 2008

Cusík holky, měla jsem ted na 10 dní antibiotika Zinnat, asi v půlce braní jsem měla ovulaci. Byl by to velký průšvih, kdybych otěhotněla? Když je to takhle na začátku? Fakt nevím. Pravděpodobnost je velmi malá, protože manžel má špatný spermiogram, ale naděje je vždycky. 😨

gabi78
20. únor 2008

Ahoj holky, potřebuji poradit. Bolí mně v krku a na letácích cucavých strepsils a orofar je napsáno, těhotné jen po domluvě s lékařem, tak sem se chtěla zeptat, jestli nemáte některá zkušenost s těmito léky a mohou se brát v těhotenství. Jsem 14. týden. Předem děkuji za vaše rady.

motylek
20. únor 2008

Gabi, ahooooooooooooooooooooooooooooj, kup si v lékárně homeogene 9 a cucej každou hodinu jednu tabletku, za den jsem měla po bolesti. Ještě jsem k tomu cucala Pectol a septisan 😉 😉 😉

motylek
20. únor 2008

jo strepsil se může, u orofaru nevím ☹

gabi78
20. únor 2008

Ahoj motýlku, díky moc za radu. A jak se vám daří? Já už mám fotečku našeho mimíska z UZV(13. týden) v albu, tak jak budeš chtít a mít čas, tak koukni.

scai
20. únor 2008

baca to určitě nevadí! Kdyby bylo něco špatně, tak se vajíčko ani neuchytí,takže bych se nebála.

motylek
20. únor 2008

Gabi, napsala jsem ti IP.

Baca, přesně jak říká Scai. Taky bych se toho nebála 😉 😉 😉

katuska23
21. bře 2009

holky obnovuju téma,takže na migrény nic?doktorka mi sice napsala že můžu ale ať to nepřeháním,každý mi říká něco jiného...takže je lepší vydržet bolest?

bertica.h
21. bře 2009

aoj Katuška..tak ako?vypadá to,že fajn🙂držím palce.
čo ti na migrenu pomáha?ja s tým skusenosti nemám,ale určite viem,že aj mimiskovi viac vadí maminkina bolesť,ako 1 tableta paracetamolu(Paralen).
Určite si nedávaj žiadny Ibalgin,Ibuprofen,ale ked už,tak paralen ..250tku.
Ja som si občas dala detský paralen,nie sirup,ale malinku tabletu Paralen 125.
určite netrp,ak máš bolest,daj si ten paralen,prípadne skoč do lekáren,aby ti poradili oni.
V počítači maju zoznam liekov od bolesti,ktoré aj tehulky možu 😵 😵 😵

wsmoulinkaa
21. bře 2009

brufen nebo ibalgin třeba jeden za týden nevadí...ptala jsem se...jen v prvním trimu by se neměl... 😉

alcatko.j
21. bře 2009

Kati, dle rad neurolozky a gynekolozky(konzultovaly to spolu) se muze paralen(nekde se uvadi 3 denne, nekde az 6 denne), panadol, 3 denne, muzes i obcas ibuprofen.Zajimave info jsou tu:

http://www.safebryo.cz/migrenadop.htm

a tady:
http://www.rodina.cz/dotaz40162.htm

wsmoulinkaa
21. bře 2009

při nastydnutí jsem měla třeba.....paralen, bioparox,tusin, hedelix a nakonec když to nepomohlo,tak mi předepsala antibiotika duomox a to mi zabralo!! 😵

kaa
21. bře 2009

Katuska23- určitě se migrénama netrap, vezmi si Paralen nebo Panadol (v obou je stejná účinná látka paracetamol 500mg- klidně můžeš ten silnější), max 3x denně 1tabletu, pokud možno odpočívat, studený obklad na hlavu (nebo se prodává chladivá náplast na bolesti hlavy, vyrábí to fa Viacell, stojí cca 50,- 2ks, pokud není v lékárně, dá se objednat), ležet, a kdyby to nepolevovalo, poradit se s lékařem, pokud trpíš nevolnostmi, dá se dát i injekce, ale to podle zdrav. stavu a zvážení lékaře.
To je rada z lékárny 😝

A holky jak tu bylo napsáno na bolest v krku, tak Strepsils ani jeden druh NE, stejně tak Orofar NE, pokud chcete něco chemického, tak jedině Septisan, 20tbl. cca 50,-

marticumacek
22. bře 2009

Doposud (20tt) jsem si vzala jen 1 tabletku Ibalginu.A to až po konzultaci s doktorkou.Byla jsem nemocná a měla vysoké horečky.Celkově mi bylo strašně,nemohla jsem nic sníst,bolela mě hlava,měla jsem rýmu a hrozně mě bolelo v krku.Ten Ibalgin mi ulevil a pak jsem si už zase nic nevzala.(prý je pro miminko horší ta horečka,prvořadé je srazit tu teplotu)Léčila jsem se týdenním klidem v lůžku a prissnitzovým zábalem na krku.Taky jsem denně vypila 4 litry čaje s citronem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru