Léky v těhotenství. Jaké máte zkušenosti?

pajca
13. únor 2008

Ahoj holky, založila jsem toto téma, protože bych se vás chtěla zeptat na zkušenosti s léky napřiklad při nastydnuti.

romankav
27. bře 2009

Ahoj holky, na bolest a horečku si v těhu raději vezměte Paralen (nebo Panadol, stejná účinná látka) než Ibalgin. Ibalgin na rozdíl od Paralenu prochází placentou a může se dostat k miminku. Na migrény doporučuju vychlazenou kolu a lehnout si, dokud to nepřestane. Mně Paralen na migrénu nezabírá a nic silnějšího bych si nevzala (to budu rači tlouct hlavou do zdi 😉

cervena_vila
20. črc 2009

Díky za tohle téma, já si třeba myslela, že ibalgin je zcela bezpečný, když je takhle protěžovaný.

Na migrénu mi kamarádka doporučila rodinný dryák - vymačkaný citron se skořící, zamíchat, neředit, vypít. (ale skořice ne moc, kvůli stahům) nebo "pánská" verze: sůl, chilli omáčka a trocha vody.

whoknows
17. srp 2009

Ahoj,
včera mě v parku poštípali komáři, mám asi deset štípanců, které strašně svědí a do dneška do rána zčervenaly a některé jsou 2 až 3 cm velké s lehce bílým okrajem, jsou i oteklé a lehce bolestivé. Zkusila jsem fenistil, ale stejně to děsně svědí. Také mám nějakou mast s tea tree oilem, ale to nedělá vůbec nic. Napadlo mě, že by to mohla být alergická reakce, myslíte, že můžu třeba zirtec? Někde ho snad doma ještě mám, ale nejsem si jistá jestli se v těhotenství smí. Nebo jestli máte nějaký jiný recept, jak na štípance, budu vděčná 🙂

slunickolenik
3. únor 2011

Ahojte,prosím poraďte co si mohu vzít na suchý dávivý kašel.Jsem ve 25 týdnu,doktorka mi nechtěla nic dát jen ať si koupím jitrocelový sirup ale to mi vůbec nezabírá spíš je to ještě horší.Díky mooc za radu.

jakelina
4. únor 2011

@slunickolenik hodně zvlhčuj vzduch, pij Vincentku, jinak nic přírodního neporadím. ☹

segafredo
16. pro 2012

Prosím poraďte - co si můžu vzít v 2. semestru od bolesti zubů? Mám přeléčený zub, rpovizorně zadělaný, půjde na něj korunka, ale až po porodu, teď se to nějak ozvalo a půl noci jsem nespala. Zítra jedu k zubaři, tak mi prosím poraďte, co si můžu vzít, ať to vydržím. Díky

laura9191
28. črc 2013

ahoj mamulky, už druhý den mě strašně bolí hlava..mám migrénu jako blázen..už nevím co mám dělat :( včera jsem si vzala paralen ,ale vůbec mi nezabral..migrénami trpím od malička a vždy mi zabral jen brufen :( ale co všude čtu tak ve třetím timestru se vůbec nesmí..jsem ve 29 týdnu..má někdo zkušenosti?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru