Létání v těhotenství, ano nebo ne?

rene77
25. lis 2013

Ahoj všem sanžilkám, těhulkám a maminkám.
Zajímal by mě Váš názor/postoj na to jestli v těhotenství létat letadlem ANO / NE , od kterého týdne, do kterého týdne atd atd. Zážitky nebo doporučení SEM 🙂 😀

rene77
autor
25. lis 2013
terinda
25. lis 2013

Neletěla bych v žádné fázi těhotenství, na to jsem příliš opatrná.
Jinak nejbezpečnější je myslím 2. trimestr.

marcicek84
25. lis 2013

Při dopravě těhotných žen (od 26. do 34. týdne těhotenství) letecká společnost vyžaduje lékařské potvrzení od ošetřujícího lékaře, že jsou schopny letecké dopravy. Bez tohoto potvrzení mohou být cestující vyloučeni z přepravy bez jakékoliv náhrady. Lékařské potvrzení nesmí být vystaveno dříve než 6 dní před nástupem cesty. Ženy do 26. týdne těhotenství nejsou při letech se společností Travel Service povinny doložit potvrzení od lékaře. Od 34. týdne většina leteckých společností těhotné ženy nepřepravuje.

marcicek84
25. lis 2013

@rene77 - jinak v prvním trimestru může dojít k potratu, v posledním trimestr k předčasnému porodu, takže ideál je kolem toho 5. měsíce...osobně bych se těmto cestám raději vyhnula...

dadushe
25. lis 2013

Já radši nelítala....jistota je kulomet 😀

jinajana
25. lis 2013

letěla jsem v 9. týdnu a musím říct, že tak jak mi je v letadle normálně blbě a hlavně jsem od 6. do 8. týdnu trpěla šílenýma nevolnostma, tak tentokrát mi v letadle bylo naprosto dobře 😀

klouzek
25. lis 2013

Já letěla na začátku 4 měsíce a vše proběhlo v pohodě

petaov
26. lis 2013

Letěla jsem na dva týdny na dovču v 1. trimestru. To byl asi nějaký 7.-9. týden. Opalovala jsem se na přímém slunci, skákala do vln, pila, prostě blbla... O těhotenství jsem se dozvěděla až po příletu. Takže můj názor je, že pokud se má miminko udržet, tak se udrží, pokud ne, tak ani sezení na zadku doma tomu nepomůže. Vím, že bych určitě letěla i kdybych o těhotenství věděla, jen bych tam teda tak neřádila 🙂

yellowbanna
27. lis 2013

Jsem tehotna potreti a ve vsech trech tehotenstvich jsem se nalitala habakuk ve vsech trimestrech, naposledy me to ceka ted v patek 🙂 Proste mame rodiny od sebe daleko plus nam vyslo na dve ze tri tehotenstvi stehovani ze zeme do zeme 😅 Nerikam, ze je to idealni, ale zas bych se tolik litani v tehotenstvi nebala. Samozrejme, pokud by to melo byt "jen" za zabavou/na dovcu, tak bych volila pokud mozno druhy semestr, ktery je nejmene rizikovy, pripadne bych si holt leteckou dovolenou ten rok odpustila. Pokud ale nekdo letet musi, neni treba se toho nejak bat. Samozrejme pokud nejsou nejake potize nebo objektivni zdravotni duvody, proc neletet.

ldc2018
11. črc 2018

já teď v 20 tt mám s manželem letět do Londýna a mám trochu problém. bojím se

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru