Letět v 30. tt? Nebo...kam jinam?

kwk
4. kvě 2022

Ahoj holky, mam dotaz ohledne letecke dovci a vy mi tu urcite poradite…
Vim ze na dovoleny nestoji svet, ale kdyz ja citim ze ji opravdu potrebuji.
Budu ted necely mesic bez partnera a starat se o prcka. Bohuzel mu daji volno az na konci kvetna a termin porodu mam 30.cervence.
Moc si potrebuji odpocinout a nabit energii pred porodem druheho mimca.
A ted je otazka kam letet, jet autem….
Vim ze je mozne letat do 36tt.
Jsem zdrava, tehotenstvi mam bez problemu.
Leteli by jsme treba Mallorcu, Recko, Spanelsko… jen kratky let.
Ale stejne nejake mensi pochybnosti z letu mam, vite jak to je.
Letela jste nektera po 30tt?
Pritel uz ma dovolenou nahlasenou a jet autem do Chorvatska koncem kvetna kdy je more studene mi neprijde ideal.
A co v CR?
Prijde mi ze uz mame skoro vse projeto.
Nejsme aktivni sportovci, rada bych odpocinek a uzit si nasi princeznu nez prijde sourozenec.
Nechci jen 14 dni sedet doma a jezdit na vylety kdyz se citim dobre a male je 1,5 roku a je na dovolenych moc hodnoucka.

nikkigingerbread
4. kvě 2022

my mame v mem 30tt (cca pulka cervna) naplanovany "road trip" do Rakouska a kdyz to budu v aute zvladat tak to protahnem do Italie. S tim, ze proste budem zastavovat a planovat podle nalady. Ale chapu te, taky jsem hrozne chtela jeste do tepla k mori, obrecela jsem si to, ale litat se ted proste bojim a nestoji mi to za ten risk..

zuzineckah
4. kvě 2022

já bych se ani tak nebála letadla jako případných komplikací a zdravotní péče v dané zemi, dojezd do nemocnice atd. Samotný let nevadí, akorát některé aerolinky mohou požadovat lékařské potvrzení od gynekologa, že si ok.

pinkninja
4. kvě 2022

@kwk Já jsem asi poseroutka, ale neletela bych. Mozna proto, ze jsem měla tehotenstvi problémova. Děsilo by me, ze se muze stat cokoli a nekde na reckem ostrove… Dale bych byla v panice z pojisteni. Tusim, ze těhotné lze pojistit do 28.tydne? Mozna me někdo opraví… Pro mluvi jen to, ze bez lidi, kteří se nebojí by to svet nedotáhl daleko, ale to je v tomto pripade, za me, malo… no😉Peknou dovolenou, ať se rozhodnete jakkoli.

terezsk
4. kvě 2022

Ja osobne sem letela 32tt jen na jeden den , pracovni cesta .. ktera proste nesla odlozit , let byl v poradku ale moc dlouhy letela jsem 6 hodin a uz sem ani nevedela jak si sednout 😂..ale znovu bych uz neletela.. a na dovolenou bych urcite neletela .. presne jak bylo receno kvuli zdravotni peci 👍🏼

ileni
4. kvě 2022

@kwk pozor na ty tydny, každá společnost má trochu jiné podmínky,treba smartwings bere těhotné jen do 34 týdne…

radkazenklava
4. kvě 2022

@kwk já bych neletěla, myslím, že v 30tt se už nepojišťuje. Let samotný by asi takový problém být neměl pro těhotenství, ale v červnu bývá na Mallorce horko...a velké..to si neumím představit v takovém týdnu...

lida9
4. kvě 2022

ja byla letecky s mladsim ditetem a starsi bylo v brichu, ale to byl teda 1. trimestr... pak bych uz neletela, nikdy nevis jake komplikace te muzou postihnout (byt ma clovek tehu vporadku) a jake je zdravotnictvi v danem stredisku ci zemi. Mimochodem ziskat pojisteni pro tehotnou je veeeelky problem od 26. tydne, tak zvaz i toto...

journals
4. kvě 2022

@kwk aktualne to resime, chceme pristi tyden na Mallorcu. Budu ve 29.tydnu. Termin porodu mam podobny jako ty.
ERV by mela pojistit az do 32.tydne

me_druhe_ja
4. kvě 2022

Pojištění nebo tak to nevím, v tom se nevyznám....Ale letu samotného bych se vůbec nebála, zvlášť tak krátký let.

merope
4. kvě 2022

Hlavně bych řešila, co bude, když skončíš v nemocnici / předčasným porodem. Kvalitní pojištění je základ - ale mít jasné, jak to bude jinak. Nedonošené děti do nějakého týdne nejsou schopné ani převozu do ČR. Na to je potřeba myslet. Já takhle jela do ciziny taky v dosti pokročilém týdnu, ale mám v cizině příbuzné a věděla jsem, že případně budu bydlet u nich.

eliza1984
4. kvě 2022

já bych se bála. může se něco přihodit, např. zánět, krvácení,co potom dělat, stresovat se se sháněním lékaře atd., radši bych zůstala doma a letěla až potom s dítětem jak bude trošku větší.

kwk
autor
4. kvě 2022

@nikkigingerbread ja jsem prave taky z toho uplne presla. Byli jsme naposledy u more v rijnu a predstava ze ted nikam nepoletime a budeme sedet doma me desi 🙈
Ale s tim pojistenim je to blby no.
Samozrejme ze si clovek mysli ze se nemusi nic stat, ale preci jen dnes se muzu citit dobre a zitra je to v prd… 🙈
A jedete do Rakouska i s prckem? Nebo jen sami? Mas nejaka pekna mista?
Itoska by taky sla, ale v Benatkach jsme byli loni.
Tak nevim co v ni videt.

kwk
autor
4. kvě 2022

@journals my by jsme leteli za tri tydny a ted jsem 27+6, takze to by mi akorat mohlo pojisteni na 14 dni vyjit.
Citis se dobre?
Ja si rikam ze jsme na Mallorce byli vloni v rijnu a nebylo tam takove vedro, tak prelom kveten a cerven by mohl byt dobry.

kwk
autor
4. kvě 2022

@eliza1984 taky si rikam ze by jsme potom hold na podzim leteli i s prckem, ale nejak se mi nechce byt tech 14 dni doma 🙈

journals
4. kvě 2022

@kwk ja radeji poletim ted, nez pak 😆 s miminem, plinami, pripadne umelym mlikem atd. si to neumim (nechci) predstavovat.
Citim se dobre. Let je na 2h, tak si rikam, ze kdyby neco, neni to takova dalka. Ale ja obecne nejsem asi moc typicka tehule co se moc resi, sleduje kazdy pupinek a o rizikove zada hned po pocuranem testu 🤷🏻‍♀️

aurum4
4. kvě 2022

Ja jsem letela ve 30tt na Kanary a let byl v pohode. Dovolenou jsem si moc uzila.

kwk
autor
4. kvě 2022

@journals tak to jsme asi stejne 😂
Ja pracovala do posledniho dne porodu a vyrizovala telefony a emaily ve vane pri kontrakcich 😂
Mam male dite, pracuji, litam kolem ni, nosim a ted jsem na ni uplne sama a vse to zvladame, tak si rikam ze to preci musim dat 🙈
Jinak my prave uz ted budeme mit pulku kufru plen a hracek na pisek 😁😁

kwk
autor
4. kvě 2022

@aurum4 a muzu vedet kde jsi se nechala pojistit?

nikkigingerbread
4. kvě 2022

@kwk ja cekam prvni mimi 🙂) takze jsme prave chteli posledni dovcu ve dvou... a ja jsem takhle v Rakousku ani v Italii nikdy nebyla, vzdy jen lyzovat. Planovani se chopil pritel, tak budu mit prekvapko :DD

nazka
4. kvě 2022

@kwk kámoška dokonce letěla z USA někdy ve 33.tt.
Jinak mám kámošku v Itálii, co létá kazdy měsíc na kontrolu sem. A chce sem letět až nějak před porodem. 30tt by byl na ni ještě brzy.

aurum4
4. kvě 2022

@kwk leteli jsme se Smart Wings a zadne extra pojisteni jsem nemela. Jenom jako normalni cestujici.

merope
4. kvě 2022

@kwk Evropská pojišťovna. Jestli to zásadně nezměnili, tak tam bylo opravdu vše, abych se v cizině cítila bezpečně. Ale já teda jela do Německa, tzn. na místo se špičkovou zdravotní péčí. A to, že mám počínající preeklampsii jsem se dozvěděla až asi po týdnu po návratu domů.

cekamnazazrak
4. kvě 2022

většina pojišťoven má cestovní pojištění pro těhotné jen do 26tt, snad jen Kooperativa ho ma do 30+tt... na stránkách ERV píšou, že těhotné pojišťují do 2 měsíců před datem porodu, což by tedy vycházelo na 32+0tt... z druhé strany, to pojištění bývá strašně drahé... pokud Ti to časově vyjde a tu cenu jsi ochotná dát, tak asi jeď... bez pojištění bych za sebe určitě nejela, nemusí se nic stát, ale může a ty ceny za péči jsou šílené....

journals
4. kvě 2022

@cekamnazazrak vzhledem k riziku mi par stovek prijde jako dost ok cena… za ten klid to stoji. Ale my si delame vzdy dobre a drahe pojisteni pri kazdem cestovani. Takze tech par stovek navic mi uz prijde naprosto zanedbatelnych

vikinkav
4. kvě 2022

Ja letela myslim ve 33tt na Mallorcu a dobry. 👍

jjasmina
4. kvě 2022

@kwk já bych dovolenkovala max v ČR, su srab, už kvůli případné zdravotní péči a co si budem, stát se může cokoliv no i ve 30tt

kwk
autor
4. kvě 2022

@cekamnazazrak urcite bych bez pojisteni neletela. Nevadi mi si ho priplatit. S tim pocitam ze bude drazsi, hlavne kdyz me nekdo pojisti.
No jeste mame tri tydny na rozhodnuti, ale moc bych chtela letet.

gracinka7
4. kvě 2022

A musíš letět? Při dovolené někde v ČR na wellnessu by sis neodpocinula?

kwk
autor
4. kvě 2022

@journals naprosto souhlasim ze pojisteni je dulezite.
A vzdy se snazime vybrat to nejlepsi i kdyz to stoji vic.

kwk
autor
4. kvě 2022

@gracinka7 taky bych si odpocinula, ale jde mi i o malou aby byla u more. Preci jen je to jina dovolena nez tady v CR. A co si budeme povidat. Nekdy ta zahranicni vyjde levneji nez tady.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru