Lze ovlivnit velikost narozeného miminka jídlem?

adrianav
27. kvě 2007

ahojki,holky myslite si, ze lze nejak ovlivnit velikost narozeneho miminka jidlem a podobne nebo je velikost dana pouze geneticky??....nechci aby se mi narodil nejakej cvalik a tak se snazim jist zdrave...myslite si, ze to staci???dekuji za odpovedi

kacamar
11. čer 2008

Ja brala vitaminy jen v 1.trimestru (Calibrum Babyplan). Kdyby váha dítěte závisela na stravě matky, tak by se mi narodil slon. Nakonec to byla holčička vážící "jen" 3,92 kg 😉

kacamar
11. čer 2008

Jo a váhový odhad 5 dní před porodem byl 3,5kg, tak když vemu, že za těch 5 dní ještě trošku nabrala, tak se celkem trefili

noangel
11. čer 2008

ja behem tehu vitamin ani nevidela a malej se narodil 38+5tt - 4kg

belanna.st
11. čer 2008

No k tomu lněnému semínku jem na netu našla ještě toto dala jsem to i do diskuse o l. semínku:

Rizika spojená s konzumací lněných semínek
V rizikových faktorech lněných semínek mají prsty hlavně lignany. Vzhledem k tomu, že v těle imitují funkci estrogenů konzumaci by se měly vyhnout zejména kojící a těhotné ženy. Další interakce fytoestrogenů v lidském organismu jsou samozřejmě možné a proto doporučuji opatrnost. Dlouhodobá konzumace lněných semínek navíc snižuje kouagulační schopnost a může vyvolat krvácení.

Dalším rizikovým faktorem jsou kyanidové sloučeniny, které se podoobně jako např. v kasavě ve lnu rovněž vyskytují. Jejich množství lze zmírnit tepelnou úpravou, ale i přesto je doporučená denní bezpečná dávka cca 60g lněných semínek (cca dvě polévkové lžíce).

A poslední, spíše fintou než-li rizikem je neschopnost lidského organismu strávit celá lněná semínka. Před použitím je tedy nejlepší je rozemlít nebo alespoň hodně dobře rozkousat. Vězte, že každé semínko, které unikne vaším tesákům, jste spolkli zbytečně a akorát budou zevnitř popichovat vaši trávící trubici 🙂 A když už semínka melete, nemelte je dlouho dopředu - poměrně rychle totiž žluknou.

NO TAK SI VYBERTE PAPAT TY MALÉ HNĚDÉ POTVŮRKY NEBO NE...zdroj www.cuketka.cz

petruna
11. čer 2008

belanna : ja mela ve 38 tt odhad vahy 3380g , protoze me porad rikali, jak bude Tonik velkej..Prenasela jsem 5 dni a na kontrolnim monitoru me videla dr. a ze pry musime v pristi poradne zase udelat odhad vahy, aby malej neprerostl...podle bricha bylo jasny ze bude obr...tak by mi ho pry vyvolali.
Dalsi poradna, kde byl naplanovanej kontrolni odhad vahy uz ale neprobehla, ten den jsem zacala rodit sama.

Malej mel 4280 g a 54 cm.. Rodila jsem prirozene, porod super, ale byla jsem hodne sita (i kdyz jsem mela nastrih, stejne jsem se i natrhla). Sili me asi 45 min, nic prijemnyho, ale krom siti a poslednich 20 minut porodu (tlaceni bylo taky teda fuj) jsem mela fakt skvelej porod a i s tim natrzenim to stalo za to.

Jinak, vitaminy jsem nejedla, protoze jsem vedela ze budu mit velky mimco a znam famy, ze se po vitaminech rodi velke deti. Brala jsem jen na zacatku listovku.

Jo a na cukrovku me muj dr. taky neposlal !!! Cemuz se v porodnici dost divili. mela jsem podezreni, ze jsem tu cukrovku mela, protoze malej mel po narozeni hypoglykemii (nedostatek cukru) a druhou noc musel byt na kapacce s glukozou. Druhy den mi delali testy a pry jsem cukrovku nemela. Ze pry se to u vetsich miminek nekdy stane, ze maji po narozeni malo cukru...

ale ted je Tonik zdravy a pohodovy mimino.

jo a malinik jsem pila.

belanna.st
13. čer 2008

no k těm vitamínům si myslím že na to nemaj až takovej vliv jak se povídá. já brala mamavit do 7 měsíce ale jen tak půl tablety jednou za dva dny, protože se mi po tom udělalo blbě. no a od sedmého calibrum jednu tabletu tak obden nebo i méně často,ale snažím se jíst dost ovoce a zeleniny..

khakika
4. led 2009

ahoj holky, jak jste to měly s narozením druhýho mimča, bylo větší, než první? Já jsem měla u prvního, holčičky porodní váhu 4140g, a brala jsem vitamíny jen první tři měsíce. Teďka čekám druhý a vitamíny musím brát, protože mě zlobí žlučník a mám dietu, tak musím doplňovat vitamíny, aby mu nic nechybělo a ještě podotýkám, že čekáme kuka, tak mám hrůzu, že porodím obra. Při prvním porodu jsem se roztrhla a byla jsem hodně šita. A to za živa, protože jsem hodně krvácela, tak jsem si to pěkně užila 😨 .

josefina79
2. únor 2014

V těhu jsou vitamíny určitě moc důležité. Doporučoval mi to jak běžný gyndař, tak v CARu, odkud máme našeho chlapečka - tam mi doporučovali brát vitamíny už v době, kdy jsme chodili na IVF - důležitá je nejenom listovka, ale i ty ostatní - těhotenství je pro tělo prostě náročné a je potřeba být připraven 😝 .
Já brala Mamavit a byla jsem s ním spokojená.
Na váhu mimi má podle mne větší vliv genetika než nějaké vitamíny. A že se rodí větší děti než dřív? Tak určitě se teď jinak stravujeme než dřív a průměrná výška rodičů je taky větší než byla dřív - to se přece nějak musí projevit, ne?

elastiq
23. bře 2014

Při užívání vitamínu pro těhotné je nutné dávat pozor na množství vitamínů B, které ovlivňují hmotnost miminka. Čím méně vitamínů B ve vitamínech tím lépe ;) třeba jako u Vitamins&minerals s postupným uvolňováním.

alice80
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
laurinkak
21. led 2015

@melissa
vy jste rodila normalne?
Klobouk dolu 😉

kacenka1111
21. led 2015

Me muj dr vyslovne řekl při poslední navsteve a mem dotazu, ze vitaminy nedelaji vetsi deti. Neexistuje pro to zadny dukaz. Proste to je dedicne, cukrovkou anebo preziranim....

edeltraut
21. led 2015

Já bych řekla, že to je genetika 🙂. První měl 4280g - to jsem zobala vitamíny obden... , když jsem čekala druhé, tak mi někdo tvrdil, že Ládín byl velikej kvůli těm vitamínům, tak jsem je nebrala a Ela měla 4250g... no a u třetího jsem jedla na co jsem měla chuť a i vitamíny a doplňky a váha byla 3380g.... 🙂.

kammka
21. led 2015

u dcery jsem zobala vitamíny, cpala se sladkým a holka se narodila v 38+6 s 2990g... kluka jsem sice přenášela, ale i tak by měl víc než ona: bez vitamínů s relativně zdravou stravou 3700g...

melissa
22. led 2015

@laurinkak Ano, já jsem rodila normálně 😉 Vlastně ani nevím, jaké to je porodit menší dítě. Náš druhorozený měl 4390g, takže skoro stejná váha jako starší brácha. A to jsem radši vitamíny nebrala. Porodník mi řekl, že je to genetické, že nemůžu čekat, že se nám narodí drobeček, když manžel měl při narození 4800g. Během těhotenství jsem přibrala 9 kg, takže žádné přežírání se taky nekonalo. Dneska už jsou kluci velcí. Oba jsou větší než vrstevníci, ale jinak jsou spíš hubeňouři.

laurinkak
22. led 2015

@melissa
Každopádně tě obdivuji. Já měla dcerku 3005g a teď čekáme v květnu druhé. Tak se držím, abych moc nepřibrala. Nerada bych císaře. Ale vlila jsi mi optimismus do žil, když jsi zvládla 2x porodit takové chlapáky 😉

sametacek1
12. srp 2016

Ahoj holky nevim kam mam napsat, cim je ovlivnen rust miminka? Jsem ve 23+6tt a mame 790g pritom vsude ctu jak maji miminka malickaty, nejvic 500g jak je to mozne.. doktor rikal ze je momentalne je o 5dni starsi.. a porad mam dost casu do porodu, a opravdu velke bricho .. stalo se to nekomu? A bylo vse v poradku?

sametacek1
12. srp 2016

Ahoj holky nevim kam mam napsat, cim je ovlivnen rust miminka? Jsem ve 23+6tt a mame 790g pritom vsude ctu jak maji miminka malickaty, nejvic 500g jak je to mozne.. doktor rikal ze je momentalne je o 5dni starsi.. a porad mam dost casu do porodu, a opravdu velke bricho .. stalo se to nekomu? A bylo vse v poradku?

3619janulka
13. srp 2019

Nejde ani tak o jidlo u vetsiho miminka ale hladina cukru krvi,pokud se jedi jidla s vysokym gl.indexem tak mimi rychlejc roste a pribiva na vaze..nemusi mit zena cukrovku, staci ze ma hranicni hodnoty a kdyz snineceho vic a hlavne s vysokym obsahem gl.tak pak to poradne pusobi na miminko..takze genetika neni az taka prvorada...spis jidlo,pohyb a vse kolem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru