Má postižené dítě právo žít?

majka07
1. čer 2006

Dneska jsem se dozvěděla, že v Brně je paní co čeká miminko, měla problémy a odvezli ji do nemocnice, aby ji mohli dát injekci aby nepotratila, ale nejprve prý museli udělat vyšetření zda je to dítě zdravé, páč dle ministra zdravotnictví nemá cenu zachraňovat postižené díte 😲 to je mazec co? Psychicky je na tom docela blbě, ani se nedivím, když tohle někdo řekne natvrdo:o(((

Myslím si, že aj postižené dítě má právo žít, mělo by to být spíše rozhodnutí rodičů než nějakého ministerstva ne? Zajímal by mě docela Váš názor.

tinnuska18
11. únor 2013

Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie mojho dotazníka k diplomovej práci, ak by ste si našli čas, veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem. www.iankety.sk/dotaznik/283744305/

bejbina188
14. led 2015

Ahojte obdivuhodne mamičky. Píšem bakalarsku pracu na temu rodina s mentalne postihnutým dieťaťom. Potrebovala by som vyplniť dotazník. Ak Výs to nezataží, prosím kliknite na link, dakujem
www.iankety.sk/dotaznik/316407293/

cindy210178
14. led 2015

ahoj, omlouvám se, ale natvrdo napíšu, že nevíte co je starat se o postižené dítě. To já mám tělesně postižené dítě a v rodině máme autistu, natvrdo napíšu, že kdyby mi někdo řekl, že budu mít postižené dítě tak jdu na potrat.

smecka
28. kvě 2015

Ahoj holky, je tu vůbec některá, co zastává názor nechat si postižené děťátko, pak se do takové situace dostala a postižené dítě se jí narodilo?
Ono totiž, něco si myslet, předpokládat, že se nějak zachovám, má do reality dost daleko.
Byla jsem přesvědčená, že bych si takové miminko nechala, že k nám takové miminko mělo přijít a my bychom se s tím poprali. Ovšem před 3 týdny jsem byla postavena před krutou zprávu, že by se mé miminko narodilo postižené, konzultovali jsme to s profesory, docenty, genetičkou, dětským neurologem, prošla jsem dalšími vyšetřeními a nakonec jsme se rozhodli těhotenství ukončit. Byla jsem 23tt. Bylo to nejtěžší rozhodnutí v životě, těžko se mi s tím smiřuje, stále cítím velkou ztrátu a bolest v srdci, ale jsem přesvědčená, že jsme se rozhodli správně.

kaluziatko
11. říj 2017

Ahoj, práve sa zaoberám touto témou, ak by bola medzi vami nejaká ktorá čaká bábätko ktorému diagnostikovali nejakú chorobu a nebojí sa o tom otvorene napísať. Prosím napíšte mi, rada si vypočujem Váš názor. Veľké ďakujem !

sarkoc
12. říj 2017

Právo žít samozřejmě má a rozhodnutí by mělo být jen na rodičích, dle me hlavně mamince (ona je těhotná, bude rodit a s největší pravděpodobnost bude ona doma a ditetem)...kdyby to přišlo, nepopírám, ze by to bylo neuvěřitelně těžké, ale mimi bychom si nechali. Máme v tom jasno hlavně proto, ze kdyby tchýně kdysi poslechla lékaře,manžel tu dnes není...a přitom je naprosto zdravý...a druhý takový pohled...jsou nemoci které se mohou projevit třeba ve dvou letech ditete....máte doma veselé zdravé miminko, dítě a najednou zjistite, ze je velmi vážně nemocné, postupně z nej bude ležák atd...v tu chvíli si myslím, ze vůbec nikoho nenapadne se ho sbavit daním do nějakého ústavu, natož jinak, ale to radši ani nebudu psát...a je to v jistém směru to same...takový případ mám teď v blízkém okolí...dvouletý zdravý chlapeček a najednou bum svalová atrofie, prognozy nic moc 😢 nebo přijde vážný úraz s následky, očkování s nasledky, jiné vážné nemoci...a v tu chvíli udělá rodič pro dítě první poslední, chytá se každého stébla, aby ditku pomohl...
Náročné je, ze testy v tehu většinou neřeknou, jak vysoká míra postižení bude, jak hodne bude dítě trpět bolesti atd...mohou Vám říct, ze dítě bude postižené a pak se narodí třeba se zkroucenymi prsty na ruce, jinak ok, tak to bych řekla, ze kdyby člověk věděl dopředu, ze to bude jen toto, takové miminko by si nechal asi každý. Omlouvám se za román, kvůli tomu případu v okolí o tom teď přemýšlím často, mohla bych psát dál a dál

sarkoc
12. říj 2017

má tam být tchýně poslechla....na mobilu to ted vidím nějak nesmyslně tu větu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru