Malá porodní hmotnost. Je to vážné?

lenulinka00
2. únor 2011

Včera jsem byla na ultrazvuku. A doktor zjistil, že ve 34tt má miminko větší hlavičku a menší bříško a važí 1.700g. Stalo se to už některé z Vás? Prosím poraďte jestli je to vážné a nebo jen doktoři straší. Jsem z nich už vynervovaná. 😢

kapibara
2. únor 2011

Ahoj, větší hlavička je normální 😉 přečti si poradnu dr.Kouckého na www.porodnice.cz...nenervuj se, každé miminko je jinak velké, bude to v pořádku 🙂

kaczka
2. únor 2011

Naše obě děti měli na poslední UTZ větší hlavičku,tuším až o 14 dní.Ale nožičku měl přesně podle týdnů,takže v důsledku byly o týden větší. Obě děti jsou v pořádku a vůbec nic jim není 😉

kalo
2. únor 2011

Naše malá vážila po narození o PŮL KILA víc, než to jejich přeměřování předpovídalo...Neboj! A i kdyby- ta drobná, menší miminka jsou silnější a lépe dohánějí než miminka přerostlá....

deeniisa
2. únor 2011

Nas prcek se narodil s vahou 2.80kg a 47cm a zadny problem to neni,hlavni je aby ti cvrckove byly zdravi.Brisko se brzy vykrmi a ni si na tohle nervovani nevzpomenes uvidis :D

hojda
2. únor 2011

Tak u nás byl odhad měsíc před porodem 2,9 kg a nakonec to bylo 2,7 kg a 51 cm a byl v terminu, mimi bylo ok, Apgar 10. Dr mi říkala, že je lepší, že byl menší pro porod a mohu to potvrdit, rodila se téměř s úsměvem na rtech🙂.

janapavlik
2. únor 2011

Ahoj, tím bych se neznepokojovala. Vůbec ty odhady váhy nejsou přesné. Mě naměřili malou před porodem na 2,5 kg, max. 2,7 kg a nakonec se narodila v 39. týdnu s 3,10 kg 😅 Ale taky mi to nedalo spát, to přiznávám 😔

madellaine
2. únor 2011

Ahoj, já jsem dnes byla na UTZ a malá bude prý drobeček, tak kolem 2,5kg a to jsem ve 40tt. Ve 30tt mi doktorka řekla, že mimi bude větší, min. 3,5kg podle toho jestli půjde v termínu. Docela mě to vynervovalo, ale malá je prý v pořádku.

atreides
2. únor 2011

Mě ve 34tt řekli u dvojčátek, že hlavou odpovídají 34tt a tělem 32tt. Odhad byl na děti - 2kg a 2,3kg, no a Eli měla 2,2kg a Mari 2,8kg, takže u něj se sekli o půl kila

takyja
2. únor 2011

Ahoj, oficiální odchylka ultrazvukového měření je +- 0,5kg. Dále k tomu ještě platí, že čím více máš tělesného tuku, tím méně je ultrazvuk přesný (tuk na břiše to měření zkresluje). Malá měla ve 40tt necelá 3 kg a 46 cm a veeelikou hlavičku (au au..). Je v pořádku a normální. 🙂

Takže buď v klidu! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru