Mám hodně plodové vody, setkaly jste se s tím?

peroli
13. bře 2014

Mám nadmíru plodovky a mojí doktorce se to moc nelíbí že to taky není až tak dobrý jako třeba když je jí málo.. V pondělí jdu kvůli tomu na "speciální" vyšetření.. Setkala jste se s tím některá?

vera1410
17. pro 2015

Chtěla bych se vyjádřit k mému problému co jsem před pár měsíci jako těhotná řešila. Na genetickém centru v ČB mi bylo na velkém UTZ diagnostikováno velké množství plodové vody a že má mimi velký žaludek. Vzali mi plodovku. Můj gynekolog se k velkému mn.pl.vody vyjádřil tak, že je prý v normě a žaludek se mu taky nezdál nijak zvlášť velký, prý nemá mít nějakou danou míru, takže se to těžko posuzuje! Tak mě trochu uklidnil. Nicméně jsem trnula hrůzou jak dopadnou testy. Ty naštěstí vyšly v pořádku a i další ultrazvuky byly ok. Ten tlak jsem stále měla vyšší a tak mě AŽ týden před porodem hospitalizovali a brala jsem dopegit. Porodila jsem krásnou, zdravou holčičku (3980, 51 cm). Po porodu jsem si vyžádala kontrolu žaludku, abych měla opravdu jistotu a nic zvláštního na něm nebylo. Má ho stejný jako ostatní děti. Takže chci říct, že ačkoli jsou na genetické centru profíci, ne vždy jsou jejich prognózy pravdivé. Proto ostatní maminky nezoufejte, tato diagnoza nemusí nic znamenat. Přeji všem zdravá miminka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru