Mám hodně plodové vody, setkaly jste se s tím?

peroli
13. bře 2014

Mám nadmíru plodovky a mojí doktorce se to moc nelíbí že to taky není až tak dobrý jako třeba když je jí málo.. V pondělí jdu kvůli tomu na "speciální" vyšetření.. Setkala jste se s tím některá?

peroli
autor
14. bře 2014

Nikdo? ☹

xmarg04
14. bře 2014

@peroli Ja mela s prvním taky polyhydramnion, jen teda mi to rikali az na konci, třeba od 37 tt, je fakt, ze bricho jsem mela obri... A je zdravej, jestli to myslis takhle, ale me ani nikdo nic nerikal, ze by bylo riziko, jen ze mam ty vody fakt hodne...

peroli
autor
14. bře 2014

@xmarg04 jééé, seš hodná 😵 děkuju moc za odpověď a za uklidnění.. jedna známá mi už taky psala že to měla její kamarádka a prý ji akorát vyvolali porod o 3 týdny dřív.. ty jsi rodila normálně v termínu nebo taky dřív?

xmarg04
14. bře 2014

@peroli 39+4 a ani porod nezacal prasknutím plodovky, jak se u hydramnionu pise...

akrabka
14. bře 2014

Zdravím, já měla plodové vody tolik, že jsem při porodu "postříkala" doktorku i porodní asistentku a šly ze mě doslova gejzíry vody. Jak zmiňuje @xmarg04 břicho jsem měla obrovské, ale Agátka měla jen 3,08 kg a vše bylo naprosto v pořádku. Jen mi na konci porodu z legrace říkali, že jsem jim to tam pěkně zaneřádila 🙂 (Rodila jsem přirozeně 38+0)

helenah82
14. bře 2014

Kamarádka to měla, protože měla těhotenskou cukrovku a nepřišlo se na ni při testech, co jí dělali. Až když je zopakovali, tak zjistili, že ji má. (Následně to měla i u druhého těhotenství.)

peroli
autor
14. bře 2014

@xmarg04 tak samovolné prasknutí vody je něco co neznám.. u všech 3 předchozích porodů mi ji vždy museli prdnout.. 🙂

peroli
autor
14. bře 2014

@akrabka jéééé, 3 kila bych brala taky 😀 dcera měla 3,35 ale kluci už jeden 3,80 a druhý 3,64.. 😅

a to já jim to tam klidně zaneřádím a klidně i po sobě vytřu 😀 jen když bude vše OK 🙂

peroli
autor
14. bře 2014

@helenah82 já naštěstí cukrovku neměla ani u jednoho z předchozích těhu a teď jsem měla hodnoty pěkně uprostřed těch "doporučených" takže tím to tfuj tfuj tfuj nebude.. 🙂

akrabka
15. bře 2014

@peroli Pro pobavení - voda mi praskla doma a znělo to (popravdě i tak trochu vypadalo), jako když se bouchne šampaňské - celkem dobrá symbolika 🙂)

peroli
autor
18. bře 2014

@deniii89 😉

deniii89
18. bře 2014

@peroli díííííky 🙂

opifka
19. bře 2014

Mně taky řekla, že mám hodně plodovky, ale není to prý nijak závažná komplikace. Poslala mě na cukrovku a mimčo podle UTZ má vše v normě. I moje sestra měla hodně plodovky, přesto porodila normálně a žádného obříka. Jediné co se děje je to, že mám břicho větší, než třeba kamarádka, co je jen o pět dní pozadu 😀

marronela
15. únor 2015

Děvčata, na jednu stranu jste mě trošku uklidnila, na druhou stranu vám chci říci, že větší množství plodové vody může způsobit vývojová vada miminka - která se odhalí buď nitroděložně ještě v těhotenství, tak to je nyní u nás a také je tu bohužel varianta, že ji nikdo neodhalí a maminka si může myslet, že mimi je zdravé...je to hrozný, máme štěstí, že víme na čem jsme, ale je to strašně psych.náročné, malej buoupitde muset zřejmě ihned po porodu na operaci - artrezie duodena bubble doubble....nic na co by mohl zemřít, to ne, ale už to že tak malej mrňousek musí podstoupit takovu operaci je strašnéééé pro celou naši rodinu.Proto apeluji na vás všechny, nechte si udělat velký screen UZ nejlépe v Motole, protože když se něco nedej bože odhalí, je tam špičková dětská péče. Nikoho tu nechci strašit, ale vyděsilo mě, že mi řekli: Buďte ráda, že se to odhalilo, jsou ženy, které to štěstí neměli a pak měli s dítětem nějaké zdravotní problémy v průběhu jeho života....strašně záleží na pečlivosti vašeho lékaře ale bohužel také může být pečlivej jak chce a VV nemusí vidět - náš "něco" zaznamenal a skončila jsem v motole - můžeme to díky tomu řešit a hlavně při porodu jsou na to připraveni. Přeji všem hodně hodně většího štěstí a buďte na sebe moc opatrné.

marronela
15. únor 2015

buopitde - překlep, mělo tam být bude muset, omlouvám se za překlep

vera1410
6. kvě 2015

Ahoj, dnes jsem byla na velkým UTZ a zjistili mi polyhydramnion (velké množství plodové vody) a u miminka je zvětšená náplň žaludku. Dr. mi řekl, že to může být vývojová vada a nebo to může mít miminko třeba problém s trávicím traktem. Vzali mi plodovku a za týden mi dají vědět. Doufám, že to nic nebude a že to větší množství bude způsobeno těhotenskou cukrovkou, kterou mi zjistili (jsem na dietě) a že ten žaludek byl jen proto, že se momentálně maličká hodně napila. No budem s napětím čekat...

Máte někdo podobnou zkušenost s dobrým koncem? Dost mě to vystrašilo. Jsem 21 týden.

nonnni
6. kvě 2015

@vera1410 ja, mela jsem zjisteny polyhydramnion asi o mesic dele, nez ty...k tomu vysoky tlak a cukrovku. Byla jsem jeste na kontrolnim genetickem UTZ, aby vyloucili prave vyvojove vady, to vyslo v poradku. Dobrym znakem pry bylo, ze mala mela v zaludku "bublinu", coz znamenalo, ze pije a zazivaci trakt snad funguje. Cukrovku jsem zvladla na diete az do konce, mala se narodila ve 35+5 a naprosto zdrava. 2930g a 48cm. Ja rodila predcasne vsechny tri dcery a bricho jsem mela silene, i diky te plodovce. Cukrovku, tlak a polyhydramnion jsem mela jen u posledni.

Cukrovka to ma casto, jako pridruzenou libustku, relativne casto se polyhydramnion objevi uplne bezduvodne...no a nekdy to muze mit pricinu, ale urcite ti jeste udelaji kontrolni UTZ. Ja ani na plodovce nebyla, plodovka je na geneticke a ne vyvojove vady. Asi existuji geneticke vady, ktere maji pridruzene problemy se zazivacim traktem, nebo nevim...me plodovku ani nikdo nenabidl, nikdo o ni nemluvil. Byla jsem sledovana u Apolinare na diabetologii, v Koline v rizikove poradne a jeste jsem dochazela ke sve gynekolozce.

vera1410
6. kvě 2015

@nonnni No já mám tlak taky vyšší 145/85 ale můj gynekolog to neřeší, prej je to v pohodě. Tak nevím.

Jinak tripple testy mi vyšly v pořádku a byla jsem 1.trimestrálním screeningu ve 13.týdnu a taky vše v pořádku, žádný vady, tak doufám, že to tak zůstalo, ale vzpomněla jsem si, že mi v tom 13.týdnu dr.říkala, že mám dostatek plodové vody, že se to bude hodit, ale asi nečekala, že ji teď budu mít příliš. A vývojové vady se tedy zjistí jen z UTZ? Díky za odpověď.

nonnni
6. kvě 2015

@vera1410 vyvojove vady se neprojevi v genetickych testech, ale nektere geneticke vady maji pridruzene i ty vyvojove, jako projev...nejake syndromy a tak...treba u Dawnova syndromu jde sice o genetickou vadu, ale srdcecni vyvojova vada byva casto pridruzena. Kazdopadne ti meli rict, co testuji, co vlastne hledaji. U me slo jen o detailni UTZ, kde sledovali rust ditete, mnozstvi plodovky a prave zazivaci trakt. Tohle fakt nemusi nic znamenat, akorat budes vic hlidana. Ted jsi stejne mela mit velky UTZ, nebo uz jis ho mela?

vera1410
6. kvě 2015

@nonnni Byla jsem v genetickém centru už ve 13.týdnu ale to bylo na vlastní žádost, podívali jsme se pěkně na miminko, řekli nám pohlaví, vše bylo naprosto v pořádku. Dnes jsem byla zas ale to už klasicky na doporučení lékaře, bylo to rychlý oproti minule, asi veděli, že jsem tam byla před dvouma měsícema tak zkoukli podrobně srdíčko a pak si všimli toho žaludku, že je tam velké množství plodový vody a že může jít o problém s tím trávicím traktem ale taky něco mluvil o Downovu syndromu (který mi teda vyloučili už v tom 13.týdnu) a že by doporučil odběr plodový vody, no tak jsem vyděšeně souhlasila, tak teď nevím jestli to nebylo zbytečné. Na kontrolu do toho genetického centra jdu za 14 dní. Co jsem ale četla tak opravdu nemusí jít o nic a může být vše v pořádku, ale vyděsilo mě to dost teda.

nonnni
6. kvě 2015

@vera1410 aha, takze tebe strasi s downem...take dobry.

no hele, ten UTZ v prvnim trimestru je klasicky v ramci NT, kolem 20.tt bys mela mit tzv. velky UTZ, kde se prave kontroluji podrobne organy. Ten je dany zakonem. Jisteze muzes odmitnout, ale je to jeden ze tri UTZ plosne placenych pojistovnou, tim myslim to dane zakonem....jakoze ti ho nesmi odmitnout udelat.

Dle meho te plasi zbytecne, sami se potrebuji kryt a tak te honi vsim moznym...

vera1410
6. kvě 2015

@nonnni Jo díky bohu za velký UTZ. Můj dr.by si toho nevšiml. No snad jo a bude všechno dobrý. Zítra teda skočím na gyndu, řeknu to mému dr., protože mě i trochu pobolívá břicho dole. A asi si zajdu i k diabelogovi. Někde jsem dokonce četla, že i když je těhotenská cukrovka jen lehká, přejde se k píchání inzulinu a ta plodovka se "srovná".

Jinak pamatuješ si kolik jsi měla ten tlak? Řešila jsi to nějak?

nonnni
6. kvě 2015

@vera1410 ja si nikdy inzulin nepichala, zvladlo se to dietou. Cukrovka kulminuje kolem 35.tt a pak uz by se nemela zhorsovat.

Me se zacal tlak zvedat kolem 28.tt +-...mela jsem ho asi mesic hranicni (merila jsem pak i profily doma) a jak to stabilne bylo nad 130/80 a vys, tak se to resilo dopegytem...nakonec jsem brala 2 x 2 , ale stejne jsem skoncila v nemocnci na sledovani, asi tyden pred porodem...mela jsem opakovane v poradne 140/90...me pokazde pak honili prave na krev a moc, aby se vyloucila preaklamsie, v nemocnici jsem sbirala moc 24 hodin...to bylo vsechno v poradku.

vera1410
6. kvě 2015

@nonnni Aha, tak já mám tlak normálně přes 130 někdy i 140. Tak u nás se to asi neřeší... Ach jo.

nonnni
6. kvě 2015

@vera1410 prober to na diabetologii, me napsali dopegyt tam. K profilum z mereni cukrovky bys mela merit i tlak, polud ti tam oni nameri vyssi...jako pri kontrolach.

vera1410
6. kvě 2015

@nonnni To by mi k eutyhroxu 50 přibyly teda další prášky, během těhu zjištěna totiž i snížená fce štítné žlázy. furt něco :(. Děkuju za rady, všechno to proberu.

adusduby
29. zář 2015

@marronela Dobrý den byla nam diagnostikovana ta sama vada artrezie duodena bubble doubble.... Chtěla sem se zeptat jak miminko dlouho operovali a jestli to nese nejaké trvale nasledky? Odběr plodové vody vyločil všechny syndromy jen ten žaludek nas trapí

marronela
29. zář 2015

Artezue duodena není žaludek ale střívko...chlapeček je v naprostém pořádku, bez následků. Operace je pro Motolo brnkačka. Zavolejte m klidně 724338403

marronela
29. zář 2015

pardon artrezie tam mělo být

adusduby
29. zář 2015

děkuji moc, trochu ten strach opadl. Jo jo je to střívko ale kvuli tomu tam má dvě ty bubliny... Jezdíme do Motola

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru