Mám koupit kočárek (super nabídka) již na začátku těhu?

froka
30. dub 2012

Zdravím všechny těhulky, snažilky a také maminky. Prosím o Vaše názory na koupi kočárku na začátku těhu. Naskytla se nám náhodou možnost zakoupit přesně ten typ kočárku i barvy za poloviční cenu nového (je jen 7měs. použitá korbička, takže jako nový). Mluví se o pověrách, na které mi ale už nevěříme. Při prvním těhu jsme nic nekupovali, báli se cokoliv plánovit a o mimi mluvit, abychom nic nezakřikli a stejně jsme o něj v 5.měsíci těhotenství přišli. Takže, kupování apod. nic neovlivní. Co se má stát se stane i přes pověry. Ale i tak bych ráda věděla, jestli jste i některá z vás koupila kočárek tak brzy a zajímají mě vaše názory. Děkuji za Váš čas a všem přeji hodně štěstíčka a zdravíčka vám i vašim andílkům, ať už narozeným, v bříšku nebo teprve plánovaným! 🙂

veronikaprostenika
30. dub 2012

Co se ma stat se stane a koupi kocarku to neovlivnis a kdyz jo, tak pozitivne, protoze od zacatku veris, ze vse dobre dopadne🙂. My meli kocarek asi od 19tt a ted my v postylce spinka 5ti mesicni stesti🙂. Za me jo.

petrajavor
30. dub 2012

Já bych ten kočárek koupila,kamarádka jej měla doma už 14 DPO a malá se včera narodila 😉
My kočárek nekupovali,vlastně nic a stejně mimíšek s náma nezůstal,takže na pověry nevěřím. Teď jsme měli možnost sehnat levněji náš kočárek,tak už je skoro celej doma 😀 i když my už to máme za pár 🙂

mitote
30. dub 2012

kocarek akorat nema byt doma tusim, takze ja bych kocarek koupila a nechala do porodu treba u rodicu, u kamaradky...proste nekde 😉

kway
30. dub 2012

Klidně bych ho koupila 😉

mery83
30. dub 2012

Já měla doma kočárek asi od 20tt,dlouho jsem vybírala.Jinak by byl i dřív.A na pověry nevěřím.

pavcza
30. dub 2012

Já měla možnost koupit kočárek v 16 tt, kdy jsem neměla pomalu ani jedny dupačky, nic a kolegyně mi nabídla kočárek, nekoupila jsem ho ihned, mezitim jsem byla marod a v 19 tt jsme si ho přivezli a zaparkovali u tchýně. Ale litovala jsem pak toho, protože jsem důkladně neprověřila, co bych od kočárku chtěla a jestli to ten náš splňuje, takže jsem toho litovala a nakonec kupovala nový aspoň sporťák. Ale pokud je to ten váš kočárek, co opravdu chcete, má vše co od něj očekáváte, tak ho kupte. 🙂 I cenově se zdá super, ten náš byl 3 roky starý a taky za poloviční cenu, což mi někteří říkali, že je dost.

iluss
30. dub 2012

Na pověry bych se vykašlala, když se vám naskytla tato bezvadná možnost, tak bych do toho kočárku určitě šla! 😉

coxa
30. dub 2012

Já na pověry nevěřím, ale asi bych ho nekoupila, přeci jen se mi to zdá moc brzo.... 😅

maminkazelvinka
30. dub 2012

Zna mě taky ano,my zbrkloni,když se nám nabídnul taky jako nový ,krásný kočár za super cenu, jsme jej koupili a to jsem byla ve 3měsíci 🙂 Nějakou dobu byl u tchýně ,ale pozděj jsem si jej stejně vzala domů 🙂Malého jsme ostříhali ve4měsícíh,babička s ním v pár týdnech naklusala na procházku na hřbitov a přes všechny pověry je to zdravý 15 měsíční kluk:D!

marinka
30. dub 2012

Taky jsme koupili kočárek brzo, na pověry nevěřím 🙂 Šla bych do něj! 😉

pehaka
30. dub 2012

já bych ho koupila a dala k babičce nebo někam abych ho neviděla 🙂 já jsem teď taky kupovala korbičku z 5tis jí paní měla za litr je jako nová - nádherná! nelituju byla jsem asi v 8 týdnu 🙂 čeká na mimi stále ve skříni....věřím, že vše bude dobré 😉

hhranolka
30. dub 2012

Ja jsem koupila kocarek myslim 2 roky pred tim, nez jsme se o mimco zacli vubec pokouset 😲 byla to tak zajimava nabidka, tak jsem si rekla proc ne 😀 akorat kocarek nema byt u vas doma.... Takze kocarek kupte, ale nekam ho soupnete...

jankadudova
30. dub 2012

Ja koupila kocarek asi v 10tt🙂 presne ze stejneho duvodu. Bezva nabidka,. Na povery se vykasli! Stastnou ruku 😉

danaruj
30. dub 2012

já bych řešila jen jednu věc, pokud je ještě v záruce, tak že ti ta záruka uplyne. Jinak se toho neboj. Pokud už v záruce není, tak směle do něj 🙂

mates22
30. dub 2012

Já bych do toho šla, pověry nepověry. Pro obě děti jsem kupovala kočárek předem, pro to, co umřelo v bříšku ne, takže u nás přesně naopak.............. a můžeš ho případně uskladnit u kamarádky, rodičů apod., aby teda nebyl doma.

caricia1
30. dub 2012

My jsme kočárek kupovali asi v 6.měsíci..Nekoukali jsme na to,jak dlouho jsem těhu ale na cenovou nabídku-bez toho to dneska ani nejde..Na pověry se vykašli!Mít takovou lákavou nabídku tak proč ne,opakovat už se nemusí a byla by to škoda 😉

megy
30. dub 2012

za mě teda - nevím :-/ já mám nový kočárek za 6,5 tis a kupovali jsme ho s partnerem cca v 33 tt. Myslím, že za celé těhu budeš mít ještě určitě další příležitost na kočárek. za mě si myslím, že je ještě čas

aemmi
30. dub 2012

Pokud je to kočárek, o který moc stojíš a je fakt za slušnou cenu, tak do něj jdi 🙂 pověry jsou kecy v kleci 😉

veronickalongipes
30. dub 2012

já bych to neřešila, pokud si jsi jistá, že jiný nechceš, tak ho klidně kup.. já mám u našich schovanou korbičku taky jak dlouho (byla pěkná a asi o 4 tis. levnější než nová) a kdybych to neřešila tak, že první ušetříme a pak to koupíme všechno naráz, tak tam stojí kočárek celý.. a to je tam z toho důvodu, že doma ho nemáme kde mít a do sklepa ho dávat teď nebudu.. postýlku mám taky složenou, ikdyž je ještě čas..🙂

ilonne
30. dub 2012

Jestli ho chceš, tak si ho kup a schovej třeba u rodičů. My ho sice kupovali až ke konci těhu, ale taky jsme ho měli u rodičů. Jak píšeš, co se má stát, stane se. Taky tě může v 9m porazit auto (nadsázka). Takže si užívej a pokud ho chceš a je za dobrou cenu, kup si ho a nestresuj se tím, že se může něco stát 😉 .

veruska007
30. dub 2012

My koupili kočárek, když jsem byla ve 3. měs, taky to byla super koupě. O miminko jsme bohužel v 5.měs.přišli, ale za rok jsme měli druhé miminko a manžel je z té výhodné koupi doposud nadšený.

pavluska01
30. dub 2012

My kočárek objednali na veletrhu, protože byl taky za výhodných podmínek, jinak jsem ho tak brzo brát nechtěla, když jsem byla na konci 4. měsíce a došel nám až teď ve 25tt 🙂 Já bych ho koupila, jen jestli už máš ale potvrzené, že mimčo bude jedno, aby jsi nekoupila sice výhodně kočík, ale pak se nezadařili dvojčátka 😉 My chtěli koupit super kočík od jedné maminky na bazárku ještě před těhu, ale pak mi došlo, že je to blbost, že můžou být 2 mimča 😎 Jinak bych se ničeho nebála, to je věc, která se nekazí, na pověry nedej a kdyby, nedej bože!! cokoli, tak ho dáš k rodičům na půdu a dřív nebo později vytáhneš 😉

popellka
30. dub 2012

Já měla kočárek koupený, ještě než jsem vůbec otěhotněla, protože se mně taky naskytla super možnost mít značku kterou jsem chtěla i pěknou barvu za dobrou cenu (nový stál i s autosedačkou 17 000, já to měla za 5 000), takže bych ho klidně vzala 😉

jmisa
30. dub 2012

Já moc pověrčivá nejsem, takže kočár jsem objednávala brzo, nakonec došel asi dva týdny před porodem, čekali jsme na něj skoro 4 měsíce, ale teda v 7tt mi to přijde dost brzo, počkala bych do ukončení prvního trimestru, který je nejrizikovější, zase co doma pak se zbytečným kočárem.

Co se týká délky užívání korbiček, tak v podstatě všechny se používají 5-7 měsíců, protože většina kočárů nemá korbu velkou a nebo pak už mimino chce trochu vidět. Takže určitě i tak málo používanou v pohodě seženeš.

r.severanka
30. dub 2012

Kočárek kupte a radujte se z něj, a z toho všeho pěkného, co máte před sebou! 🙂...pověry jsou trapný!!!!!

mochenkaa
30. dub 2012

Já sice objednávala kočárek v 27tt a snad do porodu přijde 😀 (dlouhá čekací doba), ale kamarádka kupovala kočárek v 9tt a za měsíc má rodit 😉 . Já bych taky objednávala dřív, teda kdybych věděla jaký. Hlavně si před koupí projdi aspoň 1-2 obchody ať jsi si jistá, že ti bude vyhovovat. Já byla zamilovaná do jednoho kočárku (viděla jsem na netu), a naživo mě hrozně zklamal. Ale pokud ho máš ozkoušený tak proč ne 😉

kaspinka86
30. dub 2012

My máme vybraný, ale doma ho mít nechceme dá se domluvit s tím obchůdkem, že nám ho nechají u nich ve skladě a po porodu pro něj manžel zajede, ale to záleží jen na Tobě....zda jsi pověrčivá tak ho kupte a nechte u rodiny, známých.... zase nemá cenu se kvůli tomu stresovat, je důležité že jsi našla kočárek který Ti vyhovuje protože je tolik druhů že mě se málem zatočila hlava 😀 držím palečky při správném výběru rozhodnutí 🙂

rene_quatro
30. dub 2012

Koupě kočárku, ani žeho budete mít doma, nemá absolutně žádný vliv na průběh těhotenství!! Takže běžte do toho!!

svoba
18. kvě 2012

Nejsem pověrčivá. Na druhou stranu. Za pár měsíců se ti může líbit jiný, v jiné barvě. Může přijít jiná nabídka. Lepší. 😉

weri1
18. kvě 2012

kočárek bych koupila. Na pověry nevěřím, my měli kočárek i doma pod postelí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru