Mám krevní skupinu 0-. Je to problém v těhotenství?

qacula
24. dub 2012

Ahojte holky... Máte někdo krevní skupinu O a Rh negativní?? pokud jo měli jste v těhotenství spíše problémy,nebo to probíhalo v pořádku?? Já mám totiž 0- a prý to není dobrá krev 😒 díky

lamarika
24. dub 2012

Ahoj, neměla jsem s tím žádný problém 😉 U druhýho těhu mi jednou píchli kvůli krevní skupině nějaké protilátky, ale to bylo možná z úplně jinýho důvodu 😅

lucille85
24. dub 2012

Krevní skupina nemá vliv, důležitý je Rh faktor, když má maminka mínus a otec plus, tak existuje možnost, že dítě zdědí Rh faktor po otci a matka proti plodu bude tvořit protilátky...Takže záleží co za skupinu a Rh hlavně má budoucí tatínek a Tebe ohlídají neboj, dělají se u Rh negativních matek odběry krve na protilátky v určitých týdnech těhu, aby se to kontrolovalo...Pak Ti po porodu dají injekci, aby bylo chráněný mimčo i v dalším těhotenství...více info třeba zde: http://www.maminkam.cz/rh-faktor-v-tehotenstvi

terkaz
24. dub 2012

Bez problemu obe tehu, po kazdem porodu jsem dostala pichanec, kvuli protilatkam ( myslim), aby nebyl problem, kdybysme chteli jeste jedno ditko 😉

lucifereeek
24. dub 2012

nula je právě nejlepší krev, můžeš darovat komukoliv, ale tobě jde spíš o těhotenství jak jsem pochopila, tak rh faktor - se musí trochu víc hlídat, tak jak píše lucille85, ale neměl by být žádný závažný problém. 😉

werunqa
24. dub 2012

Taky mam RH minus-dostala jsem ve 28tt injekci a jednu dostanu jeste po porodu..Jinak bez problemu, jen mi casteji brali krev na rozbory protilatek 😉

jahudka.1
27. zář 2012

Ahojky holky, mam taky rh neg... Doktorka mi rekla, ze injekci muzu dostat bud po porodu a nebo ted nove ve 28tt! Jaksi mi uz nerekla nic vic... Jsou tam nejake vyhody nebo naopak rizika??? Kdyz by se po porodu zjistilo, ze je mimco taky rh neg tak by mi to ted vlastne pichali zbytecne ze jo??? Mate nekdo zkusenosti nebo i vic informaci treba od sveho doktora? Diky ;)

ja.na81
27. zář 2012

Jsem B neg. Dostala jsem injekci kvuli protilatkam cca ve 28 tt (v obou tehu), po prvnim porodu jsem dostala druhou injekci, protoze syn ma Rh plus. Ted po druhem porodu jsem uz nic nedostala, dcerka je totiz tez negativni, tak to nebylo treba. (ta injekce po porodu se nemusi davat hned, ale je na to nejaka doba, nevim presne kolik hodin, takze se nejdriv zjisti ta skupina novorozence a pak se da mamine injekce jen v pripade, ze je to opravdu potreba..)

andelka
19. říj 2012

Mám úplně stejnou skupinu, (manžel je Rh+) v těhu nebyly problémy žádné, po porodu taky ne, kluci moji krevní skupinu i Rh podědili. Protilátky se v těhu pravidelně kontrolují (ne častěji, ale s jinými odběry) a po porodu se zjišťuje krev miminka. Preventivně bych si nedala nic. Kontroluje se to a dítko může mít taky stejné Rh, takže by to bylo zbytečné. Kdyžtak se dá v porodce injekce do 72hodin.

belith
26. bře 2013

Ahojky, ja mam A RH neg., manzel ma O RH pozit. a nase mala ma A RH pozit. (skupinu po me, RH faktor po tatovi). Vedela sem to driv bo v ramci nejakych vysetreni zjistili i krevni skupinu male pred narozenim. Nebyla sem uz nejmladsi, kdyz sem ji cekala, takze mne hlidali vice. Navic sem predtim jiz prodelala 1 potrat (a dostala tenkrat anti-D serum injekci) tak i proto, ale vse bylo v pohode a klidu. Po porodu sem jen dostala injekci anti-D a bylo. Ta musi byt do 72 hodin v pripade kdy matka RH neg. porodi dite s RH pozit. Vzdy je hlavne dulezite pro jistotu hlasit, ze si RH neg. pripadne i dalsi skutecnosti. Drzim palecky a hlavne bud v klidu. Hlas, ze jsi RH neg. a bude vse dobre 😉

kackap1
31. kvě 2013

moje zkušenost, je také takové, že všechna 3 těhu byly v pohodě, jsem 0- , jen ted potřetí, jsem též dostala už injekci v 28. týdnu, je to novinka - asi pro jistotu, byl by to pak veliký problém. Takže maminky s Rh neg, ničeno se nebojte, jen je o 2 odběry v těhu víc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru