Mám před porodem pustit syna do MŠ, kde jsou neštovice?

lenulka79
14. bře 2012

Chtěla bych poprosit o radu, jsem nyní ve 37tt, starší syn (3roky) navštěvuje mateřskou školu, včera mi paní učitelka oznámila, že jedno dítě onemocnělo neštovicemi. Nevím, zda syna nechat ve školce,aby se nakazil nebo ho raději nechat do porodu doma.Neštovice jsem v dětství měla, ale pokud beru inkubační dobu neštovic 2-3týdny, mohlo by onemocnění propuknout v době kolem porodu a mám obavy o miminko. Jak byste se zachovali? Díky za rady.

katy.m
14. bře 2012

ahoj
kopíruju,co jsem našla.Asi bych syna izolovala,ale otázkou je,zda už není nakažený a neprobíhá u něj inkubační doba 😒 Vím,že v děloze by se dítě nakazit nemělo,když jsi neštovice sama prodělala,ale po narození se může nakazit sourozencem
http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/plane-nest...

mates22
14. bře 2012

Já bych ho nechala doma, miminko sice bude mít tvoje protilátky, ale proč zbytečně riskovat, možná, že už nakažený je, neštovice jsou nakažlivé už 3-5 dní před osypáním a inkubačka je dlouhá, ale třeba také není a pro mimi bude lepší, když budou doma všichni zdrávi. Jinak já jako malá neštovice měla, dcera je ještě neměla a to už 3* ve školce byly a syn je dle mudry měl prenatálně - což ho nijak neohrozilo, ale bohužel ani nevytvořilo protilátky 🙂, to jen tak pro zajímavost. .

betuse
14. bře 2012

Ahoj, taky jsem pro ho nechat doma, neštovice opravdu vypukou u dalšího nejdříve za 14 dní a letos alespoň v našem kraji jsou dost agresivní. U nás jich je školka plná a šíří se jak lavina. 😖

slundo
15. bře 2012

Nech ho raději doma, ale je pravděpodobný, že už se nakazil. V porodnici se zmiň a oni Ti poradí co máš u mimča sledovat a jaký jsou pro něj rizika.

usounek25
15. bře 2012

Ahoj, tak kamarádka to taky tak měla. Narodila se jí druhá dcera a ta první přinesla domů neštovice, miminko to samozřejmě chytlo. No bylo to prý dost nepříjemné, navíc to mimi nechytlo v plné síle, takže je to prý dr. čeká časem znovu. Raději bych starší dítko nechala doma.

lucianek13
30. bře 2012

Ahoj, já bych naopak potřebovala neštovice chytnou, I když to pro někoho může připadat divné. Syn půjde do 1. třídy a nedovedu si představit výpadek 3 týdny a hlavně s vyšším věkem jsou horší průběhy. Myslíš, že by jsi mi mohla poslat kontakt, abychom mohli přijít na návštěvu. Předem moc děkujuuuuuuu 😨 😨 😨 😨 lucianek@email.cz

andy80
30. bře 2012

Určitě bych ho nechala doma. I u nás proběhli neštovice. U malé ve školce je mělo všech 20 dětí. Od malé to chytil starší syn a ten to stihl rozšířit už i ve škole, z 25 dětí jich dneska bylo 12, ostatní mají neštovice. Takže letos jsou opravdu neštovice nějaké agresivní.

lucianek13, taky jsem chtěla, aby si to Jiřík odbyl ve školce, ale vždycky se nám to vyhnulo a chytil je až teď v první třídě. Byli jsme doma pátek, pak týden a v pondělí šel do školy. Když se vyloupe, tak přestává být infekční a může do kolektivu. Sice šel ještě ťupkatej, ale už vyloupanej. Tři týdny nechávali doma nás dřív, ale úplně zbytečně. Čekalo se, až zmizí poslední pupínek a nebylo to třeba.

petrakm
31. bře 2012

Ahoj,uz jsi asi dle datumu vse vyresila🙂nechat doma,přesto se mohl uz nakazit,je to ve vzduchu a trva to treba mesic a pul nez se vsechny deti v MS vystridaj..ovšem tím,ze jsi neštovice prodělala,je miminko chráněné..ale samozřejmě je lepší přesto byt opatrná..muj syn je dostal v MS a muj 8tydenni,kt s nim byl v kontaktu je vůbec nedostal..kojila jsem-to je enormně dulezite,lékař mi tvrdil ,ze do 12.t jsou miminka vysoce imunní,pak se jiz imunita získaná matkou ztrácí a získává svou..přesto to neni 100%,ale tim,ze ty protilátky mas je dulezite..nebezpečné je pokud matka neštovice neprodelala..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru