Máme s manželem stejnou krevní skupinu a chceme miminko

anicka1211
9. pro 2015

Ahoj holky, mám otázku ohledně krevních skupin. Já i manžel máme krevní skupinu B+ a snažíme se o miminko už od loňského srpna. Po 12ti cyklech jsem otěhotněla a v 10tt jsem musela na revizi, protože to bylo zamlklé těhotenství, teď jsem 3 cykly od revize a díky revizi jsem zjistila, že mám krevní skupinu B+. Manžel byl darovat krev a zjistili mu taky B+. Vůbec nevím, jestli ty naše krevní skupiny k sobě sedí, nikdy jsem po tom nepátrala, ale protože se nám rok nedařilo a ještě jsme o to malé přišli sotva se zadařilo, tak mě nahlodává pochybnost, jestli naše stejné krevní skupiny k sobě jdou co se týče početí. Pomůže mi to někdo vysvětlit a objasní mi, jak je to s těmi krevními skupinami?

pekkaa
9. pro 2015

Ja pokud vim tak to neva. Jedine co se resi je kdyby bylo + a -. To muze byt u porodu problem.
Je docela velka pravdepodobnost, ze najdes chlapa se stejnou skupinou.

loc
9. pro 2015

Tou krevni skupinou to urcite nebude... Jedine riziko je u rh- matky a rh+ otce, pri druhem tehotenstvi pokud by nedoslo k podani protilatek matce po prvnim tehotenstvi. Ve vasem pripade je co se tyce krevnich skupin vse ok. A jedno zamlkle jeste nic neznamena, az kdyby jich bylo vic za sebou, mohl by byt nekde problem. Drzim palce, at se brzy zadari 🙂

andrys35
9. pro 2015

Nebude to problem my oba s manželem mame A+ zadny problem, akorat deti mame A- a 0-

strawberr
9. pro 2015

U ABO systému a Rh je to jedno. Jediné co, máte jistotu, že dítě bude na 99% B+
Pokud máš až takové pochyby, zajdi si k lékaři, ať vás pošle na hematologii, aby vám oběma vyšetřili i antigeny a další "krevní skupiny", které se nevyšetřují až tak běžně. Třeba budete zrovna ta jedna z milionu vyjímek...

m21elis
9. pro 2015

taky máme oba B+ a malá je naprosto v pohodě a podle se otěhotnět téměř hned

jhoki
9. pro 2015

Na krevní skupině vůbec nezáleží. 😀

svoba
9. pro 2015

Krevní skuinou to není. Dnes už ani RH faktor nevadí.
Příčina může být v imunitě či genetice. Je třeba se nechat řádně prohlédnout/testovat.

luciana82
9. pro 2015

Ahoj.také máme s manželem oba B+ a rozhodně to nevadí. Zamlklé těhotenství bývá většinou když nenastartuje srdíčko nebo jiná vrozena vada neslučitelná se životem. V dnešní době každé 3 těhotenství končí potratem do 12 tt. Proto většinou ani nedají dřív průkazku. A řešit to začínají až po 2-3 potratu.
Vaše děti můžou mít skupinu B a 0 (50%)

ondrejgallas
1. led 2024

Dobrý den když má krevní B+ i partnerka muzem mýt spolem dítě?

ondrejgallas
1. led 2024

Partnerce rekl Ginekolog i v nemocnici i řekli na ginde že to nejde že by se buďto v rychlosti musela vyměnit krev ale povětšinou že se to nestihne a zemře to dítě a to ji řekli odborníci ...

hawah
1. led 2024

@ondrejgallas jasně, že ho spolu můžete MÝT 🙈

fouskovi
1. led 2024

@pekkaa přesně tak já mám a- a manžel b+ v těhotenství jsem dostala nějakou injekcí a po porodu zase

lilian2111
1. led 2024

@ondrejgallas Ta krevní skupina bude asi nejmenší problém.