Masáž hráze. Kdy začít?

mami29
1. kvě 2011

Dnes mi kamarádka přivezla olejíček na masáž hráze od sallosu, máte s tím někdo zkušenost kdy tak začít a zda je to pak lepší, snažší. Myslím porod. U prvního syna (měl 3000g a 45cm) mě snad zašívali dýl než trval samotný porod. 😒

ninouche
2. kvě 2011

Masáž se provádí cca od 36.tt, určitě je to lepší než nic 😉 Já jsem masáž taky dělala, ale myslím, že víc mi pomohlo cvičení s Epinem, to rozhodně doporučuju. Dcera měla 3160g a 50cm a já bez natržení, bez nástřihu, s jedním povrchovým "škrábnutím" na jeden steh. Držím palce 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no/

werminka
13. kvě 2011

Já mám dobrou zkušenost s masírováním hráze - první porod fakt dobrý. Teď čekáme druhé a zase masíruji, tak uvidíme 🙂 Určitě se tím nic nezkazí, takže doporučuji 😉

coxa
15. kvě 2011

Nemasírovala jsem ani u jednoho kluka a samotná druhá část porodní byla rychlá a v pohodě a drobkové to nebyli (3400 a 3800g) 😀. Pila jsem maliník a lněné semínko a věřím spíš v to. 😉

levandule_vanilkova
15. kvě 2011

Tenhle olejíček mám doma taky...zatím jsem ještě nezačala s masírováním, nějak si nejsem jistá od kdy se to doporučuje. Ale prý masáž provádí i některá porodní asistentka u porodu, tak na tom nic špatného být nemůže 😉 K tomu čaj z maliníku a mimi poletí ven samo 😀 ... ba ne dělám si srandu, ale bylo by to moc fan 🙂

daee
16. kvě 2011

Tak já masáž hráze poctivě dělala (olejíčkem od Weledy), pila maliník, masírovali mě i během porodu...a stejně jsem se potrhala docela dost na vnitřní i vnější šití (malej 3200 a 50cm). Podle mě hraje dost velkou roli i genetika, jak máš pružnou a pevnou tkáň.
Takže určitě to není nic proti ničemu, může to jen pomoci. Stejně tak Epi-no....někomu pomohlo, někdo i po poctivém cvičení měl porodní poranění velká...

eloana
16. kvě 2011

ja ani u jednoho ditete nemasirovala a vysledek byl u dcery 2 vnejsi stehy bez nastrihu....dcera 3000 a 48cm
a u syna ani jeden steh zadny nastrih a syn mel 3100 a 49cm

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru