Masáž v těhotenství. Mám se nějak obávat?

20. zář 2022

Ahoj,

byla jsem na krátké masáži krku a šíje (15 minut) hned ráno, před chvílí jsem si udělala těhotenský test (spíš tak nějak ze zvyku) a je pozitivní.
Mám z toho velkou radost ale mám teď obavy jestli nemohla ublížit ta masáž 😔 Byla sice krátká ale docela intenzivní...a všude čtu jak se masáž hlavně první tři měsíce nedoporučuje 🙈

Co myslíte, mám se nějak obávat?

srnii
Autor odpověď smazal
Zobraz
helen_h
20. zář 2022

Kdybys masáž teprve plánovala, tak dotaz chápu. Takhle už je to stejně zahrané, masáž proběhla, dokonce jen v oblasti krku a šíje a ještě jen 15 minut. (Jiné masáže mohou být celostní, několikahodinové, tam se opravdu mohou podráždit nějaké nevhodné akupresurní body)
První trimestr je to celé buď a nebo, jak se buňky poskládají, jak životaschopný zárodek vznikne, rozhodně si nemyslím, že by jakýkoli vliv měla v tuto chvíli 15minutová masáž šíje.

klokanka31
20. zář 2022

Myslím že se nemáš čeho bát. Já měla šílený bolesti zad na začátku těhotenství, kdy jsem o tom ještě nevěděla. Manžel mi furt dělal masáže, a máme zdravou holčičku.

jjasmina
20. zář 2022

Nemáš se čeho bát

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru