Máte někdy strach, jestli je všechno v pořádku?

wwpetulkaww
29. čer 2013

Máte někdy strach nebo obavy jestli je všechno v pořádku? Občas se bojím a mám i strach z toho jestli si tím nemůžu přivolat nějaké komplikace... ☹

romcovaklarka
29. čer 2013

@wwpetulkaww A teď se zase bojíš, že se bojíš 😀 Klid, matko, to je normální. Myslím, že už z toho my mámy nevyjdeme 😉 ale patří to k tomu. Snaž se tomu moc nepoddávat, když začneš myslet na něco nepříjemného, co by se mohlo stát, tak se snaž cíleně se zaměstnant něčím jiným - hezkou knížkou, chystáním výbavičky nebo pokojíčku a tak podobně. A ještě doporučuju - pokud jsi taky takový "bojínek" jako jsem byla já - rozhodně moc nečti. Na světě se dějí všelijaké věci, kterým nedokážeme zabránit ani je ovlivnit a je rozhodně lepší a příjemnější pro nás, pro naše okolí a konec konců i pro ta naše miminka, když tím životem proplouváme v tomhle směru pokud možno v blažené nevědomosti 🙂

wwpetulkaww
autor
29. čer 2013

Děkuji 🙂 snažím se a dál i taky budu si to tolik nepřipouštět. Snad se vzchopím...nemůžu se přeci hned rozklepat... 😀

benjik
29. čer 2013

@wwpetulkaww tomu se říká mateřství - tyto obavy nepřejdou až do konce života - jen se budou vracet v různých podobách. Počkej až za 16 let budeš čekat až se ti puberták vrátí z discotéky 😉

key25
30. čer 2013

Jsem na tom úplně stejně ani mimčo nikomu nepůjčuji 🙂 jinak bych se zbláznila strachy

karotky
30. čer 2013

Já měla nefalšovanou radost z každého pozitivního těhotenského testu a od té doby do porodu jsem si vážila každého dne,kdy se mnou a miminkem bylo všechno v pořádku.Měla jsem strach,se na miminko moc těšit(poprvé jsem se těšila až moc a těhotenství skončilo v 9tt 😖 )a tak jsem se uměla zaradovat až po porodu,když už jsem měla to miminko jisté. 🙂
Teď se o kluky bojím také,ale s přibývajícími roky je to lepší-asi zvyk.Hodně pomohlo to,že se se z toho staršího(jedináčka)stal brácha a už jsem se o něj nemusela tolik bát. 😉

janina4590
14. črc 2013

Pokud není neco špatně, tak to znamená, že je všedhno v pořádku. Pokud tě nic nebolí, nekrvácíš, tak se zbytečně nestresuj a užívej si těhotenství 🙂

elastiq
7. srp 2013

Taky si myslím. Mít trochu obavy je normální, ale pokud nejsou žádné potíže, zbytečně se tím netrápit a nestresovat se.Hlavně pozor na zbytečné rizika, některé sporty a nepřiměřené výkony /zvedání těžkých věcí a tak/.

verisek91
9. zář 2013

mám strach,skoro každý den když mě něco píchne :D ale naštěstí mám kolem sebe lidi,kteří mě uklidní a řeknou,že to je naprosto normální🙂

marketajuppova
9. zář 2013

@wwpetulkaww Od te doby, co jsme videla prcka se prvne pohybovat na UTZ mam strach uz prakticky porad. A to nejsem nikterak matersky typ. Ale nestacim koukat, co to se mnou dela... Ale myslim, ze je to unosny... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru