Máte osvědčenej tip, jak poznat pohlaví plodu?

andrea_cihakova
20. čer 2013

Ahojky všem, chtela sem se zeptat na rozpoznavani pohlavi....doktor nam rekl, ze cekame holcicku, ale kdyz manzel ze srandy rekl, ze pujde tedy koupit ruzovy kocarek, rekl doktor, at radeji jeste pocka....ale ze je to na hoooodne procent holka. Tak sme brisku zacali rikat Natalka, dny mijely a najednou mi vsichni zacali rikat, ze cekam kluka....ze to tak vypada atd. Dokonce sousedka, ktera se pry NIKDY nespletla tvrdi, ze to bude kluk.... Tak ja sem ted nejak zmatena a zajima me, zda mate nekdo opravdu OSVEDCENEJ tip jak poznat, co v brisku maminka nosi, zda holku nebo kluka???? Mate nekdo zarucenou radu? Nebo jsou to vsechno jen babsky povidacky? 🙂

kettm
20. čer 2013

Já zaručenou radu nemám, mě 3 uznávaní doktoři tvrdili že čekám holčičku a narodil se mi kluk (jsou mu 4 roky) taky jsem měla růžovou výbavu a pak vše narychlo měnila 🙂 takže asi fakt nic není na 100%. Teď jsem zvědavá co to bude ale hodně lidí mi říká že jsem se hrozně změnila v obličeji, tak uvidíme co se z toho vyklube, hlavně ať je to zrdravý, je jedno jestli to bude holka nebo kluk😉

zuhur
20. čer 2013

Já jsem určitě příklad toho, že babské rady nefungují 😀 Podle tvaru bříška by to poprvé byla holčička a podruhé kluk - no a je to obráceně. Na UTZ poznali chlapečka už ve 13tt s tím, že je to jisté a holčička se ukázala až na druhém velkém UTZ. Bohužel někdy se pravda ukáže až na porodním sále 😅

ebsian
20. čer 2013

Já bych ultrazvuku dnes už věřila, zejména kvalitním utz na genetice, asi pětkrát jsem slyšela holka a je to holka. I foto na 3d to potvrdilo. 🙂 Jinak podle tvaru bříška taky holka a chutě na sladké taky byly zejména ke konci, byla jsem více chlupatá, ale měla krásnou pleť naopak.

ivca_doubek
20. čer 2013

Na babské rady nevěřím, jistota je jenom když na tom UTZ je fakt jasně vidět pindík 😀. Jinak s prvním jsem čekala od 20tt kluka, od 30tt holku a narodil se Matýsek. Naštěstí jsme výbavičku dědili neutrální, a po těch dvou verdiktech jsem si věcičky co bych chtěla jenom "vyhlídla", a s nákupem počkala až po porodu. A dobře jsem udělala 😀 😀 😀. Na 100% je to až po narození...

dzejnab
20. čer 2013

Na babské rady nedej. Já si pohlaví od doktora říct nenechala, chtěla jsem překvápko, ale tajně jsem doufala v kluka. Každý mi tvrdil, že to kluk bude, podla tvaru bříška, podle pleti - holka prej ubírá krásu a já najednou měla pleť úplně OK. Takže kluk, to byla skoro jistota, jméno pro holku jsme ani moc neřešili, spíš jsme ho vyplnily, aby nebyla prázdná kolonka. Když jsem porodila a porodní asistentka mi řekla: "Gratuluji maminko, máte krásnou holčičku", to byl ale šok. Všichni se pletli. Teď všichni oslovují mou dceru "Tomášku". Samozřejmě jen ze srandy, je to Lucinka

prcekverunka
20. čer 2013

@andrea_cihakova To Ti nikdo 100% neřekne. Babským radám bych nevěřila. Když tvrdí dr., že to bude holka, tak tam toho pindíka prostě nevidí 😅 Což ale není 100% Někdy to jen prostě není vidět 😖 Věřila bych dr.

andrea_cihakova
autor
20. čer 2013

@prcekverunka jj, presne to delam 😉 a pak me stve jak mi vsichni rikaji: "to bude kluk" 😀 a ja furt mluvim k brisku jako k Natalce 😉 je mi jasny, ze 100% to bude po porodu 😀 😀 ale tak clovek je zvedavej a navic jak porad k brisku mluvim....tak budu muset oslovovat ne jmenem, ale rikat jen miminko.....coz se mi teda moc nedari 😀 chi chi

prcekverunka
20. čer 2013

@andrea_cihakova Prď na ostatní, když Ti doktor řekl, že to bude holka, tak bříšku klidně říkej Natálka a když Ti někdo, že to bude kluk, klidně mu odpověz, že to bude holčička 😝

andrea_cihakova
autor
20. čer 2013

@prcekverunka jooo, presne tak to udelam 😉

elentari
20. čer 2013

Já když čekala kluka, tak jak ze mě vytahoval spoustu testosteronu, tak jsem si skoro vůbec nemusela holit nohy 😀

kamino
20. čer 2013

Prcek take pry vypadal na holcicku..jeste pri UTZ va 20 tydnu mi dr rikala,ze. To bude asi holcicka,jenze ja z plodovky mela potvrzene,ze to bude kluk...takze krom plodovky nic presnejsiho neznam 😉

agentkadaisy
20. čer 2013

Kamarádka měla u prvního vše v růžové, doktoři jí 100 % řekli, že to je holka. Narodil se kluk. Mému bratranci všichni potvrdili kluka. Narodila se holka. Já mám vše vždy v neutrálu, spíš teda pro kluka. Když už holčičí barvu, beru červenou, ta je i pro kluky. Jestli se narodí holka, přikoupím růžovou čepičku, možná... A tím to pro mě končí. Veškeré dohady, co to teda bude, jsou na nic. Bříšku říkám miminko a miluju ho, ať je to to či ono 😀

pajenka
20. čer 2013

Dej na svou intuici, já byla od začátku přesvědčená, že budeme mít holčičku, říct jsme si to nenechali, říkali jsme bříšku malá, pleť jsem měla bez chyby, bříško jako na kluka, všichni tvrdili, že to bude kluk 🙂 já nakoupenou růžovou výbavičku, jen podle fotek z UTZ nám přišlo, že to bude kluk (bodejť, když je malá celá manžel 😀 )

miilaa
11. srp 2013

Způsobů je spousta, koukni na http://www.pohlaviditete.cz/index.php/v-tehoten... a dej vědět 🙂 Mně to hodně vycházelo, máme páreček 🙂

innula
3. led 2014

@elentari Tak to mám tak od půlky těhot. také tak.. Chlupy na nohách přestaly téměř růst. Já jsem doufala, že to bývá u holčiček. Myslíš, že je to jasný znak pro kluka?

elentari
3. led 2014

@innula Nevím, jestli to je jasný znak pro kluka, zatím nemám projevy z druhé strany 😀 ale myslím, že to je docela logické. Prcek si z mého těla bral testosteron, neměla jsem ani zájem o sex, bylo mi horko, na Velikonoce v kostele všichni v zimní bundě a já ve svetru.... A jestli to je kluk nebo holka je jedno, ne?🙂 hlavně aby miminko bylo zdravé přeju 😉

innula
3. led 2014

@elentari Každý to má zřejmě jinak.. tak 50:50, někomu chlupy nerostou a čeká holčičku, jiný naopak. Já si nemyslím, že by to bylo tím, že chlapeček si bere s těla matky testosteron.. pak by mělo tedy platit, že těm kterým chlupy začnou růst mnohem více v těhotenství, tak mimčo testosteron přidává? Každopádně se v těhotenství mnohonásobně zvyšuje ženský hormon. Spíš to bude celkovou změnou hormonů a tím jak na to každý reaguje. Dokonce jedna a tatáž žena, která bude čekat stejné pohlaví dalším těho. , může mít opačné příznaky. Každé tělo může reagovat na ty hormonální změny jinak. ALE v babských pověrách 🙂)) je psáno, že: Chlupy rostou pomaleji = holka, rostou rychleji= kluk.. Takže zaručené, že🙂
Jo a ještě k tomu sexu a vedru...to mi nedá🙂 Kdyby Ti chlapeček "vytahoval" testosteron - měla by si ho tedy méně, tak by ti měla být spíš zima, ne..jelikož testosteron teplotu zvyšuje. A též chuť na sex i u žen by měl testosteron spíše povzbuzovat.. Každopádně je to jedno, hlavně ať jsou zdravá!!!

elentari
3. led 2014

@innula Však některé jsou v těhotenství nadržené. Co jsem teď googlila, tak nedostatek testosteronu způsobuje právě návaly horka. Nechci se s tebou hádat, ptala ses na můj názor, jsou to takové mé postřehy. Plánuju více dětí, dám vědět, až odrodím poslední. Mimčo samozřejmě testosteron nepřidává, pouze ubírá mužský nebo ženský hormon. A pak logicky ten který neubírá, začíná převažovat. (Typický příklad - babská pověra: Holčičky berou krásu. Vzniklé z toho, že holčičky pro svůj vývoj čerpají ženský hormon, matky mají tedy vyšší hladinu testosteronu než když čekají chlapečka - obličej jim "zmužní". Je dokázáno, že během menstruačního cyklu ženy se její obličej mění působením hormonů (ale samozřejmě nemusí jít pouze o fyzická vzhled - více se dočtete v knížce "Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách"). Takhle si to vykládám já. Samozřejmě nemusím mít pravdu.)

yanay
6. črc 2015

Ono ty návaly horka může způsobovat rovněž i zvýšená funkce štítnice.

hani007
18. črc 2016

@andrea_cihakova Koukám, že podle Vaší fotky se sousedka poprvé chudák spletla 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru