Máte v průběhu těhotenství více bílkovin v moči?

luciemeli
23. únor 2012

Ahoj chci se zeptat zda máte v průběhu těhotenství taktéž bílkoviny v moči? Docela mě dost zajímá toto téma. Můžu to mít z mléka, když každý den piji jednu krabici polotučného mléka, které mi chutná? Poraďte Děkuji

ufo8
23. únor 2012

Nemám. Co ti na to řekl doktor? Bílkovina by podle mě v těhotenství v moči být neměla - proto je to snad i jedna z věcí, který se sledují v každý poradně, není to známka možné preeklampsie?
O souvislosti s mlíkem nic nevím, každopádně já piju určitě půl litru a ještě navíc jogurt a bílkovinu jsem neměla ani u prvního ani teď

maudn
23. únor 2012

Doktorka mi řekla, že pokud se odebírá moč jiná než ranní- tak se tam většinou bílkoviny objeví- což není na škodu

1983hr
23. únor 2012

Jj i já měla bílkovinu v moči a dr.mě poslala na ultrazvuk ledvin

schnek
23. únor 2012

bílkovina v moči může značit (nejen) zánět, dr. by ti měl dát sterilní zkumavky a poslat tě s ranní močí do laborky. Ale taky to může být jenom přenos z pochvy. Měla by ses před odběrem opláchnout vodou a dát si pozor, aby ses sebe třeba nedotkla zkumavkou (lahvičkou), kam odebíráš. U mě bílkovina značila bakterie v moči. Naštěstí se mi je podařilo vyhnat švýcarskýma brusinkama, nemusela jsem brát žádný léky.

ludmilad
23. únor 2012

Ano, měla jsem v prvních 4 měsících, pak už OK. Nikam mě s tím neposlal, že je to obvyklé.

melis7
25. únor 2012

Neměly by být v moči bílkoviny.Měl by se odebírat tzv. střední proud moči,To znamená ,že trošku odčůráš,pak teprve do zkumavky a pak zase do WC,předtím se opláchnout.Jinak může být kontaminováno z pochvy a pak se může objevit bílkovina,která vlastně z moči nepochází.S mlékem to souvislost nemá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru