Máte zkušenost s větší hmotností miminka před porodem?

kamilka007
7. bře 2011

V poslední poradně mě doktor překvapil informací, že naše holčička má ve 35.tt už 3kg.. Cukrovku mi nenašli, sama jsem sice přibrala už 16kg, ale není to vidět skoro jinde než na pupku. Máte s tím některá zkušenost? Může za to moje strava nebo třeba vitamíny, co beru? K doktorovi jdu zase až za pár dní, tak zatím hledám radu u vás. 🙂

ferinka
7. bře 2011

Mě hrozili až do porodu jaký to bude macek, že je veliký a nakonec měl Matěj 3,24 kg a 49 cm takže akorát si myslím 😉

babulinkab
7. bře 2011

vitamíny rozhodně ne, já jsem je brala obě dvě těhotenství a váha syna 3020 g (narozen 41+0) a dcery 3030 g (40+2), mně doktor tvrdil, že je to hodně dané i geneticky, já sama jsem při narození vážila jen 2,5 kg

sussanah
7. bře 2011

Vahovy odhad mimca se udava s pravdepodobnosti +-15%, takze tvoje mala muze mit neco mezi 2550g a 3450g 😉 Taky mi vsichni dr rikali, at se pripravim na 4kg kluka, vahove jsem na tom byla zhruba jak ty, do porodky jsem jela s 20kg nahore a maly mel prumernych 3,65 🙂
Jinak pokud nemas cukrovku, tak to normalni vyvazena strava a vitaminy podavane v beznych davkach fakt neovlivni 🙂

helcenka
8. bře 2011

Mně při poslední kontrole - tedy v 31. týdnu řekl mudr, že mimísek má téměř dvě kila, takže je to pěkný obřík a pokud to budeme brát podle tabulek, tak mělo cca o půl kila víc než je normální v téhle době. Do této doby měl mimís v každé poradně zcela průměrné hodnoty, naopak někdy kolem 20 týdne bylo mímo o několik dní menší.
Od začátku těhotenství přibrala pouze 1 kilo.
Jím úplně normálně, cvičím si těhu-cviky na míči. Cukr mám v pořádku. Prostě mi mimís všechno "sní". Doktor také ale říkal, že to může být jiná porucha příjmu cukrů, než je cukrovka.
A taky se váha miminka vypočítává podle délky naměřené na UTZ, a stačí, když je to dlouhán nebo má velkou hlavičku a hned gramy naskakují.
A naopak u prvního dítka mi mudr. tři dny před porodem odhadl váhu miminka na 3,5kg a o tři dny později se mi narodil 4 kilový klučík. A přibrala jsem za celé těhu 13kg a nikdy mi podle UTZ nikdo neřekl, že je mimi velké.
Teď jsem zvědavá, za pár dní jdu na další kontrolu a UTZ.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
lamarika
8. bře 2011

ten váhový přírůstek (jak tvůj, tak miminka) je daný geneticky. S tím nic neuděláš i kdyby ses na hlavu stavěla. Je teda pravda, že přírůstek miminka může ovlivnit braní kyseliny listové po celou dobu těhotenství. To pak děti více naberou.
Já jsem tedy u prvního těhotenství nabrala 35 kg a malý měl odhad na 5 kg. Porodní váhu měl syn nakonec 4,5 kg a mně po porordu zůstalo 5 kg. Byla jsem hodně zavodněná a bohužel se u mě projevila preeklempsie.
Teď u druhého těhu jsem přibrala 20 kg a malá měla odhad 3,8 kg. Porodní váhu měla nakonec 3,5 kg a mně zůstalo 8 kg, který né a né jít dolů 😠

marketnieuw
8. bře 2011

vahove odhady nebrat prilis vazne!!!! a nestresovat se kvuli tomu

(nam nedavno tvrdili, ze je miminko moc male a pak se zjistilo, ze byla chyba v mereni a ted nam tvrdi, ze je naopak docela velke... takze uz to mam na haku 😀 )

andy80
8. bře 2011

U prvního jsem měla den před porodem odhad na UTZ 4050g a malý měl 4030g pořád strašili, že bude velký, měla jsem mega buben, u druhého byl den před porodem odhad 4500g, malá měla 4190g a taky od půlky těhu tvrdili, že bude velké mimi, takže u mě se moc nespletli.

vrtule83
8. bře 2011

mě také odhadovali větší mimčo, ale co dr. tak jiný odhad, záleží jak přesně mimčo změří a na hlavičkce a délce nožiček. V 32. týdnu odhad 2200g, pak častější utz a někdterý dr. strašil aby mimi nemělo přes 4 kilča a jiný, že to je normal. Malý měl týden před porodem nakonec odhad 3500g a porodní váha 3650g. Má větší hlavičku, tak proto ty větší odhady. Dost mě vystrašili, ale vše vpohodě a porod také.

karotky
8. bře 2011

U Adámka 4 dny před porodem max 3800g,po porodu(v termínu)4330g a u Matěje den před porodem max. 3000g a po porodu(o 3.týdny dřív,než v termínu)3700g. 😉
Cukrovku jsem neměla a myslím si,že u nás v tom hrají roli geny,protože já měla porodní váhu 4100g. 😎

kackark
8. bře 2011

Dr. mi asi měsíc před porodem tvrdil, že malý bude mít určo do 3500g. Měl 4460g, kdybych to věděla dopředu hrozila bych se, ale zbytečně. Porod byl v pohodě, alespoň co se velikosti malého týkalo. A v porodce na kurzech nám PA radila vysadit těhu vitamíny šest týdnu před TP, právě kvůli případné vyšší váze. Já to dodržela a jinak jsem celé těhu brala Femibion.

michelleuk
8. bře 2011

ahoj ja som rodila v uk tu meraju brusko a podla toho na grafe zistuju velkost babetka 🙂 ja som rodila41+ 4 a odhad bol den pred porodom 4100g mala sa narodila a mala 4090g a 57cm..brala som cely cas vitaminy a posledny mesiac aj zelezo.bola som anemicka....ale fakt je ze vecinou sa rodia babetka vetsie hlavne kvoli vitaminom...aj ked tomu neverym je to skvor geneticke, ja som mala 3600g ked som sa narodila a priatel 4500g 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru