Máte zkušenosti s vitamíny Baby vit v těhotenství?

petinkas
7. pro 2011

Ahoj holky, potřebuji poradit. Dr. mi doporučil, abych v těhotenství (jsem 6. tt) brala vitamíny Baby Vit. Dal mi pouze letáček, na netu jsem o nich moc informací nesehnala. Máte s nimi některá zkušenost? Dr. je prodává přímo v ordinaci, tak nevím, jestli se jich třeba nepotřebuje pouze zbavit 😉.. Berete nějaké vitamíny? Díky moc za odpovědi.

mufinka26
7. pro 2011

ahoj já beru od začátku femibion800 doporučily mi je v CARu, ale hodně sem o nich věděla už před tím 🙂

cara.m
7. pro 2011

Já brala také Femibion 😉

deyana
7. pro 2011

já beru listovku, B6, B12 a jod

jop
7. pro 2011

můj názor je, že pokud k tomu není zdravotní důvod, tak v těhotenství se žádné vitamíny brát nemusí, vyjma kys. listové zezačátku. Stačí pestrá strava. Já jsem vitamíny brala pár dní, pak mi z nich začalo být špatně. To mluví samo za sebe.

kacenka1111
7. pro 2011

Ahoj, me taky poprve sestricka "doporucila" nejake vitaminy, staly me 250,- a v lekarne se mi vysmali, ze mi staci obyc. listovka za 50,- a jeste teda beru magnesium, dalsi 50,-, protoze me obcas tuhne brisko, tak to mi pomaha...Jinak mi rikali v lekarne, ze to ma dr. asi nekde nasmlouvany, tak to prodava....Ale nevim....Treba ten Baby Vit je ok....

sussanah
7. pro 2011

Myslim, ze pokud mas pestrou stravu, tak neni nutne vitaminy brat. Nekdo doporucuje do cca 12tt brat kyselinu listovou, coz ted v zime ma podle me smysl. Ja jsem brala vitaminy (mamavit) jen cast druheho tehotenstvi, protoze jsem jeste kojila, tak at to moje telo uplne nezruinuje. Stejne se ale moje telo branilo, po vitaminech jsem vzdy zacrucene zvracela. Takze jsem melajen listovku a vitaminy tak 1-2x do tydne, kdyz jsem se hecla. Kazdopadne podle meho dr vitaminy staci brat opravdu jen doplnkove max3x tydne, vickrat to nema smysl, pokud se ji normalni jidlo.

iluss
7. pro 2011

Osobně si myslím, že pokud je má Dr. u sebe v ordinaci a sám od sebe ti je nabízí, tak to je asi nějaký nový produkt a on se je snaží prosadit a prodat, protože mu z toho od té firmy, která to vyrábí, určitě něco kápne. Já bych šla spíš už do osvědčenějších těhu vitamínů a koupila je v lékárně.
Před těhu jsem brala kys.listovou, v prvním trimestru Calibrum pro 1.trimestr a od 2.trimestru baštím Mamavit (ale ne denně, jen sem tam).

anieanne
7. pro 2011

Mě Dr. poprvé i teď doporučil koupit si Calibrum, nejdřív Babyplan, potom Mami. A určitě ne proto, že s nimi má smlouvu, tu má totiž s Centrum ( Dr. je náš známý, takže to vím 😀 ). Osobně vitamíny zobu poctivě, protože nejím vyváženě, ze spousty jídel je mi špatně.

salomee
7. pro 2011

Ahoj, já jsem brala v prvním trimestru každý den Centrum Materna nebo jak... ač mi bylo doporučeno brát spíš jen každý druhý den, nedala jsem to. Od druhého prý by se brát až tak nemusely, jen třeba pro klid v duši jednou týdně, tam by už měla fungovat spíš ta vyvážená strava. On každý doktor doporučí jiné vitamíny, asi záleží taky,čemu chce dělat reklamu, to se už pozná i na průkazce, které vitamíny propaguje...nejsou všechny těhot. průkazky vzhledově stejné, ale jiné nejspíš poděl těch firem (Já tam mám Femibion🙂 ).
Jo a prý kdo se moc krmí vitamínama ve druhém a třetím trim., tak z toho pak můžou být ty zbytečně velký mimča od čtyř kil nahoru, což pak celkové situaci taky neprospívá.
Všeho s mírou, ale hlavně zdravě a vyváženě jest, to je základ🙂.
Dneska je to bohužel hodně o reklamě a penězích a člověk ve snaze dělat to nejlepší podlehne lecčemus.

petra.happyday
7. pro 2011

Já brala jen kyselinu listovou a železo a to jen pro to, že jsem musela...jinak ostatním vitamínům v tabletách jsem se vyhýbala. Prý se po nich rodí velká mimíska 🙂

catherin89
7. pro 2011

Já jsem brala první 2 měsíce kyselinu listovou a potom NewLife také mi je prodával doktor. Nic jsem proti tomu neměla, protože si myslím, že z jídla stejně nemáš v těle všechny vitamíny a to miminko je z tebe dost čerpá, takže jich musíš mít dostatečnou zásobu pro svý tělo i pro dítě, takže příště je určitě budu brát znovu.

sookie
7. pro 2011

Já brala před otěhotněním a v prvním trimestru kys. listovou, to už snad dneska dělá každej🙂 Pak jsem začala brát Pangamin s jodem (plné vitamínů B, pro chytrý mozeček🙂, a v posledním trimestru jsem nasadila i Omega 3, také důležité pro chytrý mozeček🙂 A od doktora sem měla předepsané železo. Teď při kojení beru pořád jod (už samotný) a tu omegu...

ja.na81
7. pro 2011

Tak me moje dr. doporucila vlastne jen tu listovku, kterou jsem brala uz pred otehotnenim. Pak od 2. trimestru (a vlastne i dokud jsem kojila) jsem brala Femibion, o tom se mi dr. take zminila, ze jako jestli chci neco brat... Ale jako do zadneho konkretniho preparatu me netlacila. Snazila jsem se jist zdrave (ja jinak tomu ovoci a zelenine moc nedam, ale jako tehu jsem se fakt prinutila) a ten Femibion jsem jedla tak obcas, jak jsem na nej vzpomnela 😉

marteska
7. pro 2011

Beru Mamavit a listovku. První měsíce těhu jsem rozhodně pestrou a zdravou vyváženou stravu neměla, protože mi bylo dost blbě a snesla jsem tak rohlíky, piškoty, vánočku, bonbóny.... takže myslím, že v tomhle případě by člověk měl doplnit vitamíny aspoň takhle....

mrsblack
7. pro 2011

jako @marteska, brala jsem listovku a Mamavit, doháněla jsem vitamíny to, co jsem v jídle nezvládala.

monivo
7. pro 2011

Jsem podobného názoru jako většina. Říká se, že těhu vitamíny jsou zbytečné, dokonce mají někdy vliv na to, že mimčo je pak moc velké. Když už si něco pořídíš, je důležité koukat na složení a hlavně množství vitamínů. Základ je kyselina listová kvůli vývojovým vadám, a to už nejlépe před otěhotněním. Mě ho předepsal gyndr, klasika Acidum folicum od Zentivy, ale je i volně dostupná. A pestrá strava. Pokud je nutné kvůli tvrdnutí, tak magnesium (to ale předepíše gyndr) a ten, kdo má třeba problémy se štítnou žlázou, tak může doktor doporučit brát jód a dle krve, pokud vyjde málo železa, tak ještě železo. Ale to je asi tak vše 🙂

ashlee
7. pro 2011

ja jsem brala kys. listovou až do 16tt.V dalšim tehotenstvi mám brat femibion až do konce tehotenstvi,to mi řekla dr. na hematologii.

svackova
7. pro 2011

Já jsem byla těhotná celkem 3x a pokaždý jsem vitaminý brala. Nevolnosti jsem měla v druhém těhotenství až do 5. měsíce a ve třetím těhotenství až do porodu, takže jsem byla ráda, že jsem do sebe nějáký ten vitamín aspoň takto dostala. Konec konců spousta maminek se snaží jíst zdravě a co si budem povídat, ty nezdravé nebo méně zdravé potraviny většinou více chutnají 😀 . Myslím si, že ty vitamíny jsou důležité, ale pak už záleží na každé maminka jestli je brát bude či nikoliv 😉

adelka21
29. srp 2013

Babyvit mi doporučila ma MUDr. ,brala jsem v těhotenství, malá se narodila s vahou 3130g, takže žádný přerostly dítě. Používám i ted,když kojím, jsem spokojená 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru