Měla bych být v 8. tt, podle ultrazvuku jsem 5+4-6 tt

lukyna_v
31. kvě 2010

Dobrý den, datum poslední menstruace byl 5.dubna 2010, datum ovulace 22.4. 2010, 12. května pozitvní těhotenský test. Podle mých výpočtů bych dnes měla být v 8tt. Dnes jsem byla na prvním ultrazvuku a paní doktorka mě vyděsila, že plod je velký 5+4-6tt a hlavně nebylo vidět srdíčko. Objednala mě za 10 dní na kontrolu, že se uvidí, co dál.L.

berenika39
31. kvě 2010

ahoj, na srdíčko je brzy, a velikost strašně moc záleží na přístroji, na kvalitě utz a taky zkušenosti a šikovnosti mudry, neboj, v těch mm je to moc ošidný, stačí drobná nepřesnost v měření. prošla jsem si taky měřením na mm a prognozami "zborcené plodové vejce", že nemá správný tvar....a to vejce bude mít skoro dva roky. moc držím palce a hlavně moc nečti - zbytečně se budeš nervovat. nejde to absolutně ovlivnit, rozhodně to může být ok a za 10 dnů budete překvapený...at to vyjde....

lukyna_v
autor
1. čer 2010

ahoj, moc děkuju za podporu.Právě že první cesta od doktora byla k počítači a to sem neměla dělat. Všude se píše, že srdíčko má být vidět od 6tt do 8tt, ale ja nevím jestli od posledního dne menstuace a nebo až od oplodnění vajíčka tedy ovulace....

berenika39
1. čer 2010

od ms, ale i ten osmý týden je ok, záleží, jak rychle prcek roste. opravdu nečti, to co se stalo mě odporovalo zdravému rozumu, měla jsem v pátek nástup na revizi a nějaký instinkt mě poslal k jinému lékaři. ten řekl - příroda to sama zařídí, budeme čekat. hlídali, jak roste hcg protože stouplo hodně,, revizi nedoporučili. a vyplatilo se, kdybych zůstala tam, co jsem byla, ani nechci domýšlet. odsoudili petáska, protože měl podle nich nepravidelný tvar, ale v děloze může být vajíčko umáčknuté, prostě těch možností je moc. budu ti držet pěsti a hlavně zkus být v klidu, protože to miminku prospívá🙂)).

lukyna_v
autor
1. čer 2010

no právě, že mi řekli že je malinký, ale že nerostě zatím ne. Takže naděje umírá až poslední a končím s internetem a pak vám dám vedět jak jsme dopadli.

berenika39
1. čer 2010

ok, at to vyjde..

adeden
1. čer 2010

Ahojky, já jsem byla na prvním UTZ podle menstruace 7+6 a UTZ ukázal 6+2 .. Srovnalo se to kolem 14. týdne .. UTZ i poslední menstruace ukazovali stejně ..
Ale jak už někdo psal, záleží na přístroji .. Na UTZ v nemocnici mi mudr. řekl, že jsem 17+5 a na UTZ u mého obvodního lékaře jsem o den později byla 16+3.. Takže každý UTZ určo ukazuje jinak...

lamarika
1. čer 2010

lukyna byla jsem na začátku těhu u doktora a podle mých výpočtů a podle menzesu mi vycházelo, že jsem v 6tt. Doktor mi udělal ultrazvuk a vycházelo mu 4tt+5. Srdíčko nebylo vidět a vlastně ani plod. Byl tam jen malý náznak, nebyl si ani jistý, že jde opravdu o graviditu v děloze. Šla jsem za 14 dní znova a už bylo vše ok, nicméně stále podle ultrazvuku o týden pozadu. Až když jsem byla ve 12. týdnu, tak se to srovnalo a datum porodu už odpovídá s datumem podle menzesu. Někdy se ale stává, že jsi opravdu pozadu, protože nemusíš mít ovu uprostřed cyklu a můžeš otěhotnět třeba o něco dřív nebo později.
Tak nezoufej a už to radši všechno moc nestuduj, zbytečně se stresuješ 😉 Držím pěsti aby bylo vše OK 😉

lukyna_v
autor
2. čer 2010

děkuji za podporu, snad máte pravdu a opravdu to doženem, ale těch 10 dní čekání je hroznejch. Vleče se to jako nikdy a do toho mi včera odvezli mamku do nemocnice, tak mi to moc nepřidalo.....

motylek
3. čer 2010

Mě u prvního vycházelo všechno snad na dny přesně a teď u druhýho jsme pořád plus minus týden pozadu. Takže bych byla v klidu, důležitej je UTZ v tom 12tt, tam se nejpřesněji určí datum porodu. A to se mi například od mensesu liší o 5 dnů později.

lukyna_v
autor
14. čer 2010

jak jsem slíbila, tak i píšu. Tak bohužel jsme to nezvládli a mám za sebou revizi v 9 týdnu byl plod 7+2 nebylo vidět srdíčko a přestal se vyvíjet. Všem moc děkuju za pěstičky (prostě to tak mělo být) a předem Vás prosím, nelitujte mě, je to pak ještě horší. Už jsem se s tím vyrovnala sama se sebou a těšíme se na další lepší chvíle 🙂

aksmanova
17. srp 2013

Me Dr.v nemocnici napočítal GS 9mm plodové vejce gravid.odpovídá 5+6tt
U me Dr. O 12dní později 95mm plodové vejce a malinkatej plodík nejde ani změřit!!!
Měla jsem být v 7+3 a naměřila max.5+5tt a za týden v úterý už musí bít srdíčko jinak jdu na revizi.Myslíte, ze můžou MIT Dr.tak odlišná UZ ???? nebo se mimi nevyvíjí :( ???? Může růst ted jen plodík a plodové vejce ne???? Mám utrogestan a neschopenku,ale každodenní stres jestli to dopadne dobře... :( nekrvacim,nespinim,Rano mi je špatně,ale nezvracim prsa me lehce pobolivaj-min než na začátku tak nevím a vitaminy taky papkame...

hviezdicka0306
18. pro 2013

Cauko, ja to mam podobne ako lukyna_v...V piatok mam ist na USG, no sanca je takme rnulova, kedze som bola vcera v specialnom stredisku, ked maju nejake supis ultrazvuky a pan doktor tam povedal, ze by uz tam bolo srdiecko...No vidi len gestacny a zltkovy vak a plod nikdy...Ach jaj ako lukyna som nejako uz zmierena s tou zlou spravou...V piatok cestujem domov na Slovensko tak dfm, ze sviatky nebudu v nemocnici...Treba vydrzat asi ze? Tazke je to : / Len keby to clovek vedel znasat nejako lepsie ...To je na tom asi najhorsie...

denca555
14. črc 2016

Ahojky chci se zeptat dnes jsem byla v plzni a rekli mi ze me tehotenstvi odpovida 5tt ale sdecni akce neni za tyden mam jit na kontrolu a muj doktor mi rekl ze jsem v 6tt hcg 3452 myslite ze to bude v poradku?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru