Měly jste mladší těhot. než dle poslední MS a plod byl ok?

zzzzuuuuzzzziiii
25. čer 2010

☹ Ahojky holky, jsem tady nova a prosim vas o radu. Jsem uplne bezmocna Jde o mimi. Vcera jsem byla u doktora... na ultrazvuku bylo videt mimi, ale bylo mi receno, ze spatne rosteme... 20.4. jsem mela posledni MT, 17.5. mi test ukazal // a pak jsem byla u doktora koncem kvetna, ale to mi rekl, ze tam asi je, ale ze mi to jeste nemuze rict, pak jsem tam byla 14.6. to mi potvrdil tehotenstvi, ale ze jsme jeste porad moc mali, no a vcera tam uz byl videt krasny gestacni vacek, pludek, ale porad zadne srdicko a porad pry malinke... ze to neodpovida tydnum oproti MT asi o 2 tydny, vzal mi krev, kvuli HCG, v pondeli tam mam jit znovu... MAM HROZNY STRACH ... Myslite, ze je sance, ze bude vse v poradku? Dekuju za kazdou odpoved

zdeniii
25. čer 2010

@zzzzuuuuzzzziiii Neboj určitě to bude v pořádku... ono to podle poslední menstruace nemusí být tak přesné... vždycky se to liší o něco... držíme palečky a myslíme na tebe!!

kamikadze
25. čer 2010

@zzzzuuuuzzzziiii zkus se nestresovat a ver tomu, ze to bude OK 🙂 Mne taky pri prvni kontrole rekli, ze tehotenstvi nejspis zanika a dneska jsem 29+5 tt a prcek uz ma 1,2 kg, akorat termin porodu podle UTZ mam o deset dni pozdej nez podle posledni MS. 🙂
Drzim pesti.

lenkavano
25. čer 2010

@zzzzuuuuzzzziiii já nechci děsit ale to samé se stalo mě v sedmém týdnu těhotenství.srdíčko netlouklo.přesto nepropadej panice,může to být určitě i tak jak píše zdeniii. 🙂 budu na tebe v pondělí myslet a at vše dobře dopadne 🙂

zlatka
25. čer 2010

@zzzzuuuuzzzziiii taky to mám za sebou a v kolíbce mi oddychuje už skoro dvouměsíční holčička. TP podle MT jsem měla 7.dubna, po celou dobu těhu mi říkal pan doktor, že je to miminko menší, na genetice vyšel TP 20.dubna a nakonec se dcera narodila až 30 dubna-vyvoláním. Bylo to pak náročný hlavně na psychiku až ke konci, člověk se bál, aby bylo všechno ó ká, když byl psych.připravenej na porod už od začátku měsíce a blížil se konec a pořád nic. Takže buď v klidu, bude to dobrý. V pondělí napiš, jak jsi dopadla.

k.ate
25. čer 2010

Já měla podle MS termín porodu 5. září, ale malej byl o cca 2 týdny menší (v průběhu těhu to doháněl 😀 ), ale stejně se narodil o 10 později, než byl TP podle MS, takže bych ještě úplně flintu do žita neházela. Po prvním ultrazvuku mi MUDr. (zastupující) řekla, že to vypadá na neprosperující těhu, připravovala mě už na to, že je konec, ale nakonec to dopadlo dobře 🙂

skajana
26. čer 2010

já to měla podobně jako Zlatka - podle MS termín 2.6. a podle prvního ultrazvuku až 21.6. Ono dost záleží, kdy máš ovulaci - klasický výpočty počítají s cyklem 28dní a ovulaci nějaký 14-15 den pokud se nepletu. Já měla MS po vysazení antikoncepce dost nepravidelnou, tak z toho nejspíš ta odchylka.....každopádně i přes termín jsem ještě pořád 2v1 a jestli se to nepohne, tak 30.6. jdu taky na vyvolání.

sylvka
26. čer 2010

ahoj,u mě bylo mimi vidět až počátkem 6tt a dr.mi řekl,že je asi mladší(tzn.vzniklo po ovulaci).srdíčko bylo v 7tt.a bylo to v pořádku.jen mi pak různě posouvali termíny porodu,ale to je to nejmenší,ne?

bobsove
26. čer 2010

sylvko - vzniklo po pvulaci - spíš se posunula ovulka.. 😉
Zuzi vůbec se nestresuj, já jsem u prvního mimča neodpovídala o 14 dní, chytla jsem delší cyklus s posunutou ovu. Ale taky se mi stalo, že u 2. těhu to byl zamlklý potrat. Moje doktorka, která dělá umělka tvrdí, že někdy ani u toho to neodpovídá přesně - a tam se přesně ví datum a čas, kdy bylo oplodnění.

suik
26. čer 2010

ahoj, ,my jsme taky mimo, zezačátku se divili, teď už ne, asi to nějak mimís dohonil, páč mi zatím nikdo nic neposunul. Já byla v klidu, páč jsem věděla, že jsem nepočala v den ovulace, kterou mám zřejmě pravidelnou, ale až týden později.....doktorka mi řekla, že se to může stát, nějak to nazvala, ale už si nepamatuju jak, mimi k nám asi chtělo i přes to, že jsme sexovali jindy.....
Takže naděje je, neboj! 😉

illy
26. čer 2010

ahoj, neměj strach a počkej, to je nejlepší rada. Já mám teď mimčo oproti poslední MS taky o 14 dní menší a to už od začátku a už to tak zůstane a Jiřík to bylo to samé. Hlavně může to být způsobeno nepravidelnou MS a nebo ovulací, která sice je podle tabulek, ale každá jsme jiná, takže ji můžeš mít později . Držím palce a kdyby něco, tak já říkám, všechno má svůj důvod.

renejaarudolf
26. čer 2010

Ja mam termin podla ultrazvuku 9.7 ale podla MS by to malo byt 1.7, vse je zatial v poriadku. Drzim paste 😉

benotka
27. čer 2010

Ahojky, myslím, že se nic neděje 😉 . Já jsem měla podle poslední MS termín 24.10., podle 1UTZ jsem se posunula na 7.11. a po screen. v 1.trimestru mám termín 2.11. Ten mi zatím zůstává i po UTZ ve 20týdnu. A vůbec nikdo nic neřešil 🙂 Tak snad bude vše v pořádku i u tebe.

minea
27. čer 2010

@zzzzuuuuzzzziiii Byla bych v klidu, měla jsem to samé, taky dítě mladší o dva týdny. Prostě jsem otěhotněla v nepravděpodobné fázi cyklu, ovulace byla opožděná. Na rozdíl od tebe jsem věděla přesně, kdy jsem otěhotněla (dovolená), takže pro mě bylo všechno jak má být, jen jsem to nějak nemohla vysvětlit doktorovi, pořád tam ty dva týdny někde hledal 😅. Nakonec jsem si prosadila úpravu TP podle ultrazvuku, byl to sice kompromis, ale skutečnosti to odpovídalo víc než termín podle MS. Držím palce, určitě to bude ok.

anieanne
27. čer 2010

Neboj. Mohla jsi otěhotnět těsně před MS, nebo mít posunutou ovu. My taky podle MS neodpovídáme, jelikož jsem měla dlouhý cyklus a tím posunutou OVU.

keminek
27. čer 2010

@zzzzuuuuzzzziiii ano, dr. také strašil, děsně mě vynervoval a vše bylo v pořádku. Záleží na kvalitě utz, zkušenostech doktora a kdy byla ovulace (nikoliv menstruace). V této fázi těhotenství jde vyloženě o dny, co není vidět začátkem týdne, koncem týdne už být vidět může.
podívej se sem
http://merenibt.xf.cz/form.html
kopíruji část textu
Lékaři počítají těhotenství od prvního dne poslední MS, pozor tedy na to - rozlišujeme stáří plodu a délku těhotenství, rozdíl mezi těmito dvěma čísly bývá obvykle 14 dní. V době, kdy je vajíčko oplodněno, vlastně lékaři uvažují, jako byste byly už 14 dní těhotné. Jste-li například 8+4 tt (jste v 9. týdnu), znamená to, že Vašemu miminku je ve skutečnosti pouze 6 týdnů a 4 dny. Tato metoda, používaná po celém světě, je velice přesná u cyklů s délkou kolem 28 dní (s ovulací kolem 14.DC). Pokud máte cykly výrazně kratší nebo delší, jsou zde pochopitelně rozdíly. Například žena s hodně dlouhými cykly, která ovuluje až 28.DC, má 44.DC zárodek starý teprve 16 dní, zatímco žena s ovulací 11.DC v té samé době už 31 dní. Přesto při přibližném výpočtu jsou obě v 5+2 tt - rozdíly ve stáří zárodků jsou u nich celých 15 dní! (zjednodušeně lze tedy říci, že by obě také s rozdílem 15 dnů měly rodit). Já jsem použila výpočet zohledňující datum ovulace - počítám s tím, že v době ovulace (ať je kdykoliv) trvá těhotenství právě těch již zmíněných 14 dní. Proto, pokud u Vás ovulace nastala dříve či později než onen ideální 14.DC, bude se "mé" datum porodu asi lišit od data, které spočítal Váš lékař (pokud nezohledňoval délku cyklu a datum ovulace, což by správně měl).

ygreen
28. čer 2010

já měla MS od 28 do 45 dnů, takže jsem měla taky mladší těhotenství. v 5tt viděl MUDr jen váček bez miminka. A v 9tt už pěkný miminko i se srdíčkem 😉

didi07
29. čer 2010

neboj - já mám rozdíl mezi MS a UTZ 2,5 týdne...podle MS jsem byla v 7.tt a na UTZ jen gestační váček - embryo se srdeční akcí až v 8 + 4 podle MS - podle UTZ 6+4 - takže to může být OK, ale mám dlouhé cykly a nepravidelnou OVU. Držím palce.

ivasa
29. čer 2010

@zzzzuuuuzzzziiii Jak píšou holky, hlavně buď v klidu. Já jsem to měla taky tak. Pak mě kolem 20tt zase v nemocnici strašili, že miminko není tak jak má být, že je malinké na ty týdny, ale pak mi jiný pan doktor řekl, že to bude prostě prcek, proto ten rozdíl. A taky měl pravdu. Malá se narodila týden před termínem a měla 2,52kg, čili fakt drobek 😉

blondata.sestricka
30. čer 2010

@zzzzuuuuzzzziiii Opravdu buď v klidu, moje mimi je mladší o 14 dní než dle MS a je to úúúplně v pořádku 😉

zuzmilka
13. čer 2014

také mi dnes řekla doktorka že je holčička malá že je na 30. týden a přitom jsem už 32. ☹

gwendelina
24. bře 2015

Ahoj holky ráda bych se vás zkušenějších zeptala. Dnes jsem byla na kontrole a paní doktorka mi řekla, že vidí pouze gestacni váček bez miminka. Podotýkám, že menstruaci jsem měla 3.2.2015 tudíž dle kalkulačky to vypadá na 7tt ale ovulaci, to vím naprosto přesně jsem měla 20.2.2015 myslíte že za 14 dni co jsem pozvána na další kontrolu bude vidět miminko? Moc si to přeji a mam strach

luckiesj
24. bře 2015

Já jsem teď podle MS 12.tt, ale miminko je menší asi o týden. Bylo to tak na první kontrole, to jsem měla strach, jestli je vše v pořádku a zůstalo to tak i teď na další kontrole. Prý je to asi tím, že jsem měla před otěhotněním nepravidelné cykly 😉

89veronika
26. čer 2015

Ahoj holky, taky jsem se právě vrátila z 1. kontroly. Podle MS bych měla být 7+5tt, prokrvení, děloha i bradavky ok, ale na UTZ byl dobře viditelný váček a pouze mini miminko - rozhodně ne na 8. týden... ☹ Doktor byl výborný, hrozně mě povzbuzoval, ale stejně mám obavy... Trochu jsem s tím počítala, vždycky jsem měla hrozně dlouhý cyklus, ale stejně je ta nejistota strašná... Už aby bylo o 2 týdny později, abych viděla, že mimi, i když je mladší, tak v pořádku roste 🙂 Zatím o těhotenství nikdo kromě manžela neví - a ten je na cestách, tak si potřebuju vylít srdíčko...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru