Menší nehoda autem v těhotenství. Máte zkušenost?

balisek
8. led 2012

Přeji všem krásný večer, moc vás prosím o radu:( Dnes jsme byli s manželem navečer ve měste a když jsme odjížděli z prakoviště tak manžel přehlídl betonový sloup a napral to do něj,jenže ještě k tomu parádně dupl na brzu.Jsem ve 23.tt a bříško se mi přitom zamačklo dovnitř..Malej kope, mě nic není ale mám z toho fakt blbej pocit:( Nedávno mi dr. povídal,že prý se pak těhulka musí hlídat 24 hodin, zda nekrvácí nebo neteče plodovka, že to stejně hned nepozná,tak nevím, co teď dělat:(Máte někdo podobnou zkušenost?Díky moc za rady.

hrozinka80
8. led 2012

Ahoj já v 5. měsíci spadla ze schodů, taky se mi nic nestalo spíš jsem se lekla, ale raději jsem zajela do porodnice na pohotovost, aby na mne mrkli, vše bylo v pořádku a já dostala radu, abych chodila a opatrovala se jako těhotná 😉 pro tvůj klid bych tam zajela taky 😉 Oli

balisek
autor
8. led 2012

Ještě jsem zapoměla dodat, že to bylo při couvání a ta rychlost nebyla tak veliká, spíš rychlejší chůze..

paolin
8. led 2012

@balisek nás nabourali zezadu, když jsem byla ve 3.trimestru. rána tedy pořádná. nic se mi nestalo. jestli máš hodně špatný pocit, zajeď si na kontrolu na pohotovost, ať máš klid 🙂

balisek
autor
8. led 2012

Mě spíš holky děsí to slisovaný bříško, docela to bolelo,ale teď nic nepocituju a malej tam řádí jako vždy..budu se hlídat a kdyby něco tak pojedu..to je šílený,dáváte na sebe pozor co nejvíc to jde a pak stačí vteřina..

balisek
autor
8. led 2012

@paolin a byla jsi po té nehodě u dr.?

jajina.c
8. led 2012

Moje kamarádka byla v 5. měsíci, když byla venku na procházce se svým malým psem, měla ho na tom navíjecím vodítku a jak jejich pes viděl velkého psa, tak se lekl a začal zdrhat, zamotaly se jí nohy ve vodítku a spadla rovnou na břicho, nic se jí ani mimi nestalo, jen modřiny, ale taky byla na pohotovosti a tam udělali UTZ a řekli, aby hlídala, kdyby krvácela, aby hlídala plodovku a jakákoliv jiná změna oproti těhu normálu, by znamenala přijít znovu. Dnes jsou její malé už 3 a půl roku 🙂 . Také bych pro klid duše zajela k Dr, ale nesjpíš to bude o.k. Při couvání to nemohlo být tak hrozné a ve 23TT ještě není bříško tak veliké a mimi je ještě dobře schovný a chráněný prcek 🙂 .

andara
8. led 2012

Ja bych zajela na pohotovost, mohla se ti treba hnout placenta, tak pro ten klid. Sestrenka mela nedavno taky nehodu -v 16tt, naprala ji do zadniho boku Tatra-ale vse v poradku, miminko je dobre chraneny, ale ja bych pro ten klid zajela radsi.

ladybugie
8. led 2012

ahojky, já ve 25tt s dceou spadla z úplně nových schodů, co manžel zrovna dodělal 😀 Zavolala jsem si rychlou, potože jsem necítila pohyby. Doktor byl protivnej, ale mimčo zkontroloval. Nechali mě doma, ale byla jsem ráda, že to někdo zkontroloval.

paolin
8. led 2012

@balisek nebyla. chvíli mi tvrdlo bříško a pak OK. ale kdybych si nebyla jistá, tak byl jela.

hrozinka80
8. led 2012

Ahoj pokud se ti nechce jít dnes na pohotovost,můžeš zítra ráno zajít ke svému dr. aby na tebe mrknul 😉

petaloudi
8. led 2012

Do mě to deset dní před porodem napálil zezadu Tranzit. Rozjížděl se, takže žádná velká rychlost, ale i tak mi praskly sluneční brýle, který mi tou ranou vylítly do čelního skla. Nechala jsem si radši zavolat záchranku (vůbec jsem totiž nevěděla, jestli jsem neměla pás přes břicho nebo jestli jsem se nepráskla o volant - přeci jen pupek už byl obří). V porodnici říkáli, že je dobře, že jsem přijela, udělali mi utz, monitor a nechali mě tam 2 dny na pozorování (a to jsem musela škemrat, aby mě pustili dom). Nechápala jsem proč, když mi nic není, ale dr. mi vysvětlil, že se může odloučit placenta. Taky mělo mimi první den po nehodě zvýšený tep, prý ze šoku, tak sledovali jestli se uklidní. Radši bych zajela na pohotovost. Nebo aspoň zavolala do porodky, oni ti řeknou.

balisek
autor
8. led 2012

Tak jsem tam raději zavolala a dr. mi říkala, že prý se nemám bát,že prý při tom couvání není takové riziko jako při nabourání dopředu a že mám hlídat kdyby se mi něco nezdálo,ale prej při couvání by nemělo.malej hezky řádí, no uvidím,jestli mi to nedá tak se tam zítra vypravím...Jinak mám opravdu ukázkového manžela jak poznávám,nejen že se ani nezeptal jestli je vše o.k. ještě si tuká na čelo že jsem chtěla jet k dr..to je opora:(

azalka123
2. črc 2016

ahoj holky, dnes jsem řídila a v protisměru jela dodávka,bylo to na nepřehledné silnici, oba jsne to stočili a odnesl to u mě naštěstí jen bok, ale byla jsem v šoko. Byla tam i zachranka tak mi změřil tlak, říkal že ho mam vysoký, ale pomalu šel dolu. Bojím se aby se nic nestalo. V sanitce říkal te kdyby mě něco bolelo tam jet do nemocnice. Chtěl mě odvest, ale v te chvili jsem byla jen v šoku. Ted mě bolí celý podbříško, tak ráno asi zajedu na pohotovost ☹ snad to nic nebude

slimacikmia
2. črc 2016

@azalka123 na pohotovost bez hned...ak ta boli podbrusko nie je na co cakat...

leilinkaa
2. črc 2016

Ahoj osobni zkušenost nemam, ale sestra v 30 týdnu bourala. Pri odbocovani do ni vrazil chlapík. Ona to naštěstí odnesla jen ze zlomeným nosem. Byla na noc na pozorovani v nemocnici. Říkali, ze se ji mohla odloučit placenta. Naštěstí mala ma 2 měsíce a je zdrava.

leilinkaa
2. črc 2016

@azalka123 urcite bych taky jela. Držím palce a věřím, ze bude vše v pořádku.

alcar
2. črc 2016

@azalka123 taky bych jela hned, pokud mas bolesti!

azalka123
2. črc 2016

pojedu, ale rano, ted do auta nesednu ☹ od te doby ležím, zase ta bolest kení tak velká, aby se nedala vydržet ☹

bartovka83
2. črc 2016

@azalka123 Ahoj, být tebou pro klid v duši bych raději zajela hned. Ja měla nehodu v 16tt. Auto na střeše, ale přistání celkem hladký, nic mě nebolelo sama jsem se z pásu odepla a vylezla z auta. Neměla jsem ani modřiny, mozna mi pomohla zimni bunda. Do nemocnice na odvezl manžel, který byl do 5 min. po nehodě u mě. Nechali si mě dva dny na pozorování, přesto, ze mě připravili na to, ze pokud se začne něco dít, moc pro mě v tomto tt. udělat nemohou. Přesto jsem tam raději zůstala, doma bych byla na nervy. Naštěstí vše dobře dopadlo a menu malému "Schumacherovi" jsou dnes 4 roky.

alcar
2. črc 2016

@azalka123 mas doma aspon Magnesko? Klidne si dej dve tabletky. Melo by te to uklidnit a brisko taky. 😉

hrosatko87
2. črc 2016

@azalka123 Taky bych raději vyrazila hned. Ono ani nic bolet nemusí a mohlo by už být ráno pozdě..

andreaandrejka
2. črc 2016

@azalka123 Jed hned. Nikdy nevis.

azalka123
2. črc 2016

dám na vás a asi pojedu hned, radši si vemu věci sebou, kdyby si mě tam chtěli nechat

alcar
2. črc 2016

@azalka123 tak hlavne, at je vsechno v poradku! Drzim pesti. Pak dej vedet, jak jsi dopadla. 😉

lucykal
2. črc 2016

Ve 26 tt jsem velmi ošklivě spasla v autobuse. Nějaký blbec to nacpal před něj a řidič zabrzdil letěla jsem nekolik metrů a nakonec to nacpala do opěradla a tyče naštěstí to odnesla jen ruka paže totálně modrá a noha sedla jsem si na zadeka narazila bokem. Byla to velká ráda už řidič mě chtěl zavolat záchranku, ale jela jsem zrovna za známou do nemocnice je lékařka pohyby jsem necítila, ale poslechla mimčo přes břicho a manžel už pro mě jel aodvezl mě tam kde jsme registrovaná během toho miminko se začalo hýbat. Ale kdybych nejela určitě bych měla strach který by mě donotil. Jelikož nebylo místo nenechali si mě tam udělali utz hlavně placenta je důležitá. Druhý den ráno další utz a odběry.

lucykal
2. črc 2016

@azalka123 jsem ráda, že jedeš. Dej věědět

bartovka83
2. črc 2016

@azalka123 Držím palce. Určitě bude vše v pořádku, ale lepší je jet zbytečně, než pozdě.

azalka123
2. črc 2016

děkuju, pak napíšu :-*

lucykal
2. črc 2016

@azalka123 v 15tt by to snad mělo být dobré to je miminko ještě malinkaté a hodně kryté.

magdalenax
2. črc 2016

@balisek Lekla ses, chápu, je to dost ošklivý zážitek, ale pokud jsi sama za sebe jinak v pořádku a nekrvácíš, tak buď v klidu. Ach jo, život není peříčko, to víme, ale hlídej se a hlavně se nestresuj, to je horší, než to, co se vám přihodilo, držím palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru