Menstruace, přesto těhotná? Poraďte prosím

shinky
25. říj 2017

Ahoj holky, s přítelem se již 10 měsíců snažíme o miminko. Vždy jsem měla naprosto pravidelný cyklus a maximálně 6 dní trvající dost bolestivou menstruaci. Tento měsíc přišla menstruace opět přesně na den, akorát jsem měla šílené bolesti břicha, mnohem větší, než obvykle, musela jsem si vzít prášky od bolesti, po zhruba třech dnech jsem začala špinit, a špiním doteď - osmý den, což se mi nikdy nestalo, špinila jsem opravdu hodně a pořád to nějak neustává. Dneska jsem odpoledne přišla z práce a spíš tak pro jistotu jsem si udělala test - a mám tam dvě jasné čárky... nemůžu tomu uvěřit a pořád se chodím koukat. Před menstruací jsem měla klasické bolesti podbřišku, trošku prsou zboku, to mívám běžně a bolelo mě v kříži na pravé straně, šíleně... teď ale žádné příznaky nemám, nic mě nebolí, jen malinko podbřišek.

No každopádně, může to být těhotenství? Nebo samovolný potrat... ? Máte některá podobnou zkušenost?

sthanina
25. říj 2017

@shinky Ahojky, jsem v podobné situaci. V úterý min.týden jsem si dělala test, mám viditelné dvě čárky. Ve středu jsem začala krvácet, jednorázově a docela dost, lekla jsem se a tak jsem jela do nemocnice. Tam mi potvrdili, že jsem těhotná a vyloučili mimoděložní těhotenství. Zatím ale není jisté o co přesně jde. Dostala jsem prášky. Od té doby špiním, někdy víc, někdy míň. zítra jdu ke gynekoložce, ta by mi měla říct o co jde a proč se to děje. Nějaká maminka tady už někde psala, že některé maminky krvácejí nebo špiní celé těhotenství, ale plod to nijak neohrožuje... Doporučila bych ti dojít k Dr. aby vyloučila možné rizika... Držím palce, ať se vše povede, jak má!😉

dc2015
25. říj 2017

Mně se jednou stalo, že jsem měla dvě čárky, ale velmi slabé, dva dny na to to dostala a pak prostě nic. Menstruace byla divná, bolestivější. Jsem přesvědčená, že "to prostě odešlo". Otěhotněla jsem několik měsíců na to. Možné je cokoliv. V tomto je asi lepší to moc neřešit a prostě čekat, co bude. Příroda ví, co má dělat. Kdy je vše správně a kdy ne.

shinky
autor
26. říj 2017

@sthanina děkuji za Tvůj příspěvek. Jak jsi dnes dopadla u doktora? Já jsem objednaná na pondělí. 🙂

sthanina
26. říj 2017

@shinky Ahojky, u dr. to na ultrazvuku vypadá, že jsou tam miminka dvě... resp. byly dvě. U toho jednoho je vidět srdeční aktivita a u toho druhého, není vidět nic... Zatím musím čekat, co bude. Prý by se to druhé vajíčko mělo vstřebat, jestli je "mrtvé". A ještě tam dr. objevila hematom a taky cistu. A třeba proto špinim, že se toho tělo snaží zbavit a "ochránit" živý plod. Mám přísný klidový režim, tak uvidíme. jdu tam zase příští čtvrtek, tobě držím palečky ať je vše v pořádku😉

shinky
autor
31. říj 2017

@sthanina Tak já nakonec dopadla tak, že se buď jednalo o samovolný potrat nebo mimoděložní těhotenství, to se dozvím zítra, dnes mi brali krev, aby to zjistili. Taky mi doktorka objevila docela velkou cystu na levém vaječníku... no tak je radost pryč. ☹ 🙂 Tobě přeji, ať vše dobře dopadne a to miminko to zvládne! 🙂

sthanina
31. říj 2017

@shinky Moc díky... Já tam jdu ve čtvrtek, zatím žádná změna... Naopak, přijde mi, že špiním víc... Docela se toho sona bojím... Ale co má být, to bude... Tvoje "situace" mě mrzí, drž se!👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru