Menstruace v těhotenství? Mám se děsit?

martinka_1
8. dub 2012

Ahojte holky, vyšly mi celkem krásně 4 pozitivní testy. Včera jsem dostala o 4 dny později slaboulinkou MS, je trochu jiná,než ta běžná.... pročítám všelijaké diskuze,ale moudrá z toho moc nejsem. Tak nevím, mám se děsit?

pajiskazemlyna
8. dub 2012

Zkuste znovu test ??

rozarka65
8. dub 2012

já bych šla k doktorovi....

kaculka46
8. dub 2012

Poku je to takové slabší krvácení spíš špinění může se to stát.Přesto určitě k lékaři podle krve zjistí více.

megy
8. dub 2012

moje sestra během prvního měsíce měla MS - ale popisovala ji jako slabou, prostě jinou než dřív a teď je ve 23 tt🙂 no u dr. si myslím, že by nebylo ještě nic vidět a moc by s tebou neudělal, takže bych určitě vyčkala a ev. vyzkoušela po skončení krvácení test a pokud by byl pozitivní, tak k dr.🙂 jinak držím pěstičky, ať to výjde 😉

luciebx
8. dub 2012

abych sla asi taky k dr.. jako joo nekdo rika ze mel ms i prezto ze mu testy ukazali tehu.. ale je to spis divny ...

pavcza
8. dub 2012

Z časopisu Máma a já:
Krvácení se může objevit i během těhotenství, zpravidla ve dnech, kdy měla přijít menstruace. Toto krvácení však bývá obvykle slabší. Objevuje se asi u čtyř procent těhotných žen, ale pouze u jednoho procenta je toto krvácení tak silné, že připomíná menstruaci.
Pozor! Nepravidelné krvácení, obvykle v období 6 - 8 týdnů od poslední menstruace, může signalizovat mimoděložní graviditu. Může být signálem hrozícího potratu.
Držim palce, ať to dobře dopadne.

miatia
8. dub 2012

Já jsem měla v prvním měsíci též slabou MS trvala asi den a půl a bylo to jen takové špinění, vlastně to byl mezník kdy jsem si uvědomila, že je něco jinak a asi týden po ní jsem si udělala testík a byly tam 2 překrásné čárky 😉 Ale pro tvůj klid bych si k doktorovi určitě zašla, budu držet palečky, ať vše dobře dopadne 🙂

jankadudova
8. dub 2012

Nemusi jit o MS, vajicko, kdyz se "zavrtava" do delozni sliznice, muze narusit drobnou cevku a muze potom dojit ke krvaceni. Ale to jsou jen takove KDYBY a MOZNA. Urcite bych sla k doktorovi a klidne i na pohotovost, necekala bych do uterka. Drzim palce.

salomee
8. dub 2012

Kamarádka to taky tak měla, až zpětně jí pak došlo, že to vlastně bylo jakési slabší. Bývá to normální, ale nikdy nevíš, můj dr. by se k tomu nestavěl tak, že je to normální, tak uvidíš, co ten Tvůj.

qacula
8. dub 2012

Ahoj...Ano některé dostávájí menses i v těhotenství ale je to slabší jak obvykle...Já bych jinak nic nepodceňovala a zašla bych si k mudr. at máš jistotu že je vše v pořádku 🙂 Já jsem na tom byla podobně,řekla jsem si že je to normalní no a pak to z ničehonic začlo sílit a já už jela na pohotovost ( potratila jsem) tím tě samozřejmě nechci strašit ale jistota je jistota 🙂 Držím palečky ať to máš dobré 😉

slundo
8. dub 2012

Pokud je to čistá krev, rychle k doktorovi. Ale nemusí to být nic vážnýho, špinění je časté a ani čistá krev nemusí vždy znamenat komplikaci. Může to být zahnizďování vajíčka a nebo máš překrvené hrdlo. Něměli jste třeba s manželem pohlavní styk ? Ale při krvácení v těhu je vždy dobrý nechat se zkontrolovat. Tak ať je to v pořádku ;)

jessika
8. dub 2012

Já měla v termínu MS špinění, slabounké, cca a tři dny. Šetři se, pokud máš po ruce Ultrogestan, tak si ho vem a v lékárně si kup Ascorutin. K lékaři to nemá smysl, max ti dá tyto léky, víc teď udělat nemůže. Jinak k tvé otázce - špinšní je normální, čerstvá krev by mohla být problém. Držím palce!!!!

bocinka
8. dub 2012

Já bych šla k doktorovi, nic za to nedáš.... Raději budu za hysterku.... 😉 😉
Jinak moje babička měla menzes snad tři měsíce, ani nevěděla, že je těhotná.... 😝 😕 😅

hehena
8. dub 2012

v celým prvním trimestru jsem špinila i lehce zakrvácela několikrát, několik dnů v kuse. furt jsem byla nervozní, jak to dopadne. ale zřejmě šlo o překrvený hrdlo (jak zmiňovala @slundo , bo jsem si asi v 10tt cucla vína a hned jsem začala krvácet červenou krví, ale trvalo to jen pár minut.
každopádně mi dr. hned od začátku dal utrogestan na udržení těhotenství. případně si můžeš v lékárně koupit ascorutin (vysoký dávky vitamínu C). jako první domácí pomoc můžeš vypít vymačkanej citron.
takže pokud se to nerozjede, ale budeš tak nějak furt špinit, radši bych si skočila k dr. na krevní testy a pro ten utrouš, ať máš klidnější spaní. ten stres ničemu nepomůže. .)

drtikul
2. lis 2016

Dobrý den chtěla bych se zeptat 4.2.2016 jsem dostala menstruaci a trvala jen 3 dny,ted jsem ji dostala zas 31.10.2016.,,(s přítelem se snaž,ime o dítě kdyz jsem si dělala teh.test po menstruaci 4.2-6.2 tak mi ukázal pozitivní a kdyz jsem si ho dělala před druhou menstruaci kterou jsem dostala 31.10 a test jsem si dělala 28.10 tak se zas naopak ukázalo negativni..mám docela tvrdší prsa než dříve sem tam zvracim kiseliny.. prosím poraďte )

a_lexa
2. lis 2016

@drtikul To jsi si jako 8 měsíců (4.2.-28.10) myslela že jsi těhotná a nebyla jsi u gynekologa, který by to potvrdil a případně sledoval těhotenství? Tady se asi někdo nudí ne?? Není už čas jít do školy?? 😉

hankafrdch
29. lis 2016

Ahoj, spozdila se mi menstruace asi o 10dní celou tu dobu jsem měla křeče jak před MS,celou dobu mě taky bolí bradavky na dotek...po prvnich 4dnech jsem si udělala test ale byl negativní, ted po tech 10dnech jsem dostala MS je možné že jsem těhotná?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru