Mimoděložní těhotenství. Projevuje se hned na počátku?

mikulka
5. led 2007

Ahoj, nevíte... projevuje se mimoděložní těhotenství hned od počátku, že třeba hned od oplození bolí na jedné straně?

karin94
27. zář 2013

@maki73
no ještě nevím čekam a udělám testik.. každopádně je zajímáve slyšet i to že by to miminko šlo donosit.. na ty videa se určitě podívám dekuju moc 🙂 jsem že všeho celá zmatená a nemůžu se dočkat jaké budou výsledky.

maki73
27. zář 2013

@karin94 no ono zase se to nemůže brát, jako že to nic není, je celkem dost případů, kdy ženy prodělaly mimoděložní těhotenství a porodily zdravé děti (samozřejmě ne přirozeným porodem, ale chirurgicky), ovšem většina, co jsem tak zjišťovala, byly buďto ženy, které prostě odmítly potrat a vědomě riskovaly i svůj vlastní život, nebo případy, ve kterých se to zjistilo na interrupci příliš pozdě. Měla jsem o tom krásný dokument, proti potratům, ale nemůžu ho najít...každopádně záběry tam byly dost odstrašující, když při tomto typu chirurgického zákroku (pokud už to není možné provést jedem, což taky není bůh ví jak pěkné) miminku už kolikrát bije srdíčko...bylo mi z toho dost zle, taky jsem si pobrečela...docela chápu ty ženy, které to odmítnou...

eliza2
2. říj 2013

Jestli mohu .Tak napíšu mojí zkušenost. Já měla 2x mimoděložní těhotenství.jedno jsem měla hodně netradiční.Měsíčky jsem normálně měla a ani jsem nevěděla že jsem těhotná až když jsem začala mít kolapsové stavy, závratě, mdloby slabost nechutenství.Tak jsem si řekla že se něco děje.Bylo to léto a všichni i na pohotovosti si mysleli že mám úpal či co. tak jsem dostala nějaké čípky a hotovo. Jenže vše se zhoršovalo já začala rychle chudnout během 14 dnů šlo víc jak 10kg dolů.já do sebe dostávala jen vodu a za celý den snědla jen půlku rohlíku a to na etapy. Začala jsem omdlívat a to už jsem si řekla že si udělám test a čáry tam teda byly hned. takže okamžitě k lékaři. tam nic na ultrazvuku nebylo, ale kvůli pozitivnímu testu šup do špitálu. tam mi udělali odběr krve a řekli že tam musí být nějaká chyba. že HCG je šíleně moc vysoké. Ale primářka řekla okamžitě pod kudlu a musí se to najít. Hledali to dlouho našli to až v dutině břišní a placenta byla zachycená na trustem střevě. Měla jsem štěstí že placenta nepřetrhla střevo. Byla jsem ve ve 3 měsíci a půl. Žádnou bolest jsem nevnímala, jen ty hrozné stavy. Utekla jsem hrobníkovy z lopaty jen taktak .Ještě jedna maličkost před těhu jsem měla 62 kg po operaci 48 kg. Druhé mimoděložní jsem měla ve vejcovodu. Bolest jsem pociťovala až v době kdy končilo ms teda spíše špinění a byla to docela velká bolest, ale test jsem měla negativní. Pozitivní byl až v době zákroku a to už šlo vidět na ultrazvuku. Takže jestli se objeví pozitivní test v normě, tak se jedná o klasické těhu, jestli až o hodně později je zle. Při mimoděložním se hcg dostává pomaleji do krve či moči i pomaleji roste.

rari
8. pro 2013

@martasek26 Ahoj, já prodělala MT před 5 týdny. Už jak jsem zjistila, že jsem těhu, bylo to celé divné-špinila jsem, bolelo mě břicho, hlavně na pravé straně, pak jsem jeden den měla velké bolesti v křížové oblasti zad-na to vůbec netrpím, další den zase bolesti vpravo, které mi střílely až do nohy....no a pak jsem jeden den začala krvácet, šla na pohotovost a už si mě tam nechali, protože na UTZ v děloze nic nebylo a HCG vysoké.
@anduli Ahoj, pravděpodobnost je asi hodně malá, nicméně jsou bohužel takové příběhy...po operaci jsem hodně diskuzí ohledně MT pročetla a narazila na to, že to některé měly opravdu dvakrát po sobě ☹

rari
8. pro 2013

@martasek26
@anduli Tak se dívám, že ta diskuze byla obnovená,ale reagovala jsem na příspěvky dlouho staré, to se omlouvám, to již zajisté máte dáááávno vyřešené 🙂 .

marketulka
31. pro 2013

Ahoj holky,chtela jsem se zeptat,nedostala jsem ms, mam pozitivni test,alr tak ryvhle jak mi vyskocil se mi nestalo aninu jednoho z mych deti, myslela jsem ze mam zanet mocaku,tak jsem zacla brat nitrofurantoin,ale bolesti neprestaly.myslite ze to muze byt mimidelozni teh.ja dalsi dite uz nachci,navic v praci si prcku uzivam az,az,ten pocit je fakt desny.

anetuli
23. čer 2014

Ahoj devcata..mam problem..boli me v podbrisku na prave strane ale uz tam vajecnik nemam..boli me az prava ledvina a je mi zima vecne,.uz to takhle mam druhy den...nemuzu byt nachlazena? Tehotna snad nebudu mam trimesicni holcicku 😉 ve stredu jdu na gyndu radsi...vubec me nenapada cim to je a MS jsem zkoncila pred ctyrmi dny. 😒

kamik97
10. bře 2016

Ahojky holky mam otazku ovu mi probehla 13-15 DC diky clostilbegytu menzes jsem mela dostat okolo 4.2 dnes mam 6 dni spozdeni delala jsem si test a mela jsem tam slabeho ducha ale porad me poboliva v podbrisku a hlavne na leve strane. Tak se chci zeptat zda muze jit o mimodelozeni tehu a nebo cystu? A nebo o klasicke tehu.. K doktorce jeste objednana nejsem bolesti nemam cely den jen obcas tlaky a nekdy i pichne nejvic me to boli kdyz jdu spat a lehnu na bricho. Budu rada za jakekoli odpovedi

misda22
25. bře 2016

Zdravim Vas.. Chtela bych se zeptat. Pred 14 ti dny jsem si delala testy,oba pozit. Objednala jsem se k lekarce,ta me ptohledla vzala krev nasledne vysledky krve pozutivni hura jsem tehotna o tri dnY pozdeji jsem mela mirne hnede spineni pote krvaceni a bolesti bricha. Krvaceni pouze chvilkove jednorazove od te doby nic jen bolesti bricha . hned v pondeli jsem volala sve doktorce ktera me pozvala na utery opet na krev,ve stredu mi volala ze hladina tehotenstvi stoupla ze je to dobra zprava. Vcera jsem k ni sla na kotrolu a v deloze mimi nenasla pouze za tyden udelanou 6cm cystu. Pry se jedna nejspis o mimodelozni tehu,prvne me chtela poslat hned do nemocnice,nakonec sme se domluvili ze vyckame v utery po velikonocich pujdu opet na krev a hned ve stredu na kotrolu at se domluvime co a jak. Ale pri bolestech mam jit okamzite... Menstruaci jsem mela naposledy 17.2.. Tehotna si myslim budu 3max 4 tydny.. Myslite ze mam nejakou sanci,ze se mimi objevi v deloze ? Nemuze se treba stat ze kdyz tam mam tal velkou cystu ze treba se nekde schovalo ? ☹.. Jsem totalne vycerpana ☹.. Koukala jsem na net ale kazd proste pise neco jinyho a nektere ty clanky nahani strach. Dekuji moc za odpovedi

kity23
2. črc 2016

dobrý den , chtěla bych se zeptat zda u mimoděložního těhotenství nebolí nahodou obe dve strany na vaječníkach ? měla jsem dostat měsíčky ale u mně je normální že se skoro vždy spozdí , antikoncepci neberu , ale nikdy mě před menstruací nepíchali oba dva boky , mužete mi říct svůj nazor prosím ? setkal se s tímto někdo tady ? Děkuji K. 🙂

chicana
2. zář 2016

ahoj ,holky zdravim 😉 mam takovy problem ze sem 4 mesice po mimodeloznim tehotenstvi a ted sem prave presvedcena ze opet sem tehotna . ale, mam takovy problem ze mne poboliva na jedne strane a i nekdy na te druhe a mam aji belavy vytok 😕 husty a prave sem trochu nejista jestli , to je opet vsechno v poradku ☹ a budeme mit z pritelem miminko ktere si tak dlouho prejeme ☹ dekuji za odpoved 🙂

samaber
2. zář 2016

@chicana neměj strach, já měla po mimodeloznim další tři ok těhotenství. Na to první mě vzala dr hned na ko a hledala tečku v děloze a našla

chicana
2. zář 2016

@misda22 ahoj ja to tak mnela taky delala sem si test a bila tehotna 🙂 a potom mne doktorka poslala na krev ktere zeprej bili pozitivni bila sem na pocatku tehotenstvi potom ale prislo spineni silne a potom i uz krev zacla se stupnovat vic a vic a sla sem hned k doktorce a at mi rekla ze sem potratila bili to silne bolesti jak na mesicki tak newim taky to bilo hrozne ☹ a potom hned na to sem mnela mimodelozni tehotenstvi ktere se usadilo v brisni dutine a ted uz po terti se modlim at je to v poradku jinak sem mama dvou deti 🙂 a ted se to nejak vimklo ☹

chicana
2. zář 2016

@samaber ahoj ale prave ze ja uz dve deti mam 🙂 a ted mam porad nejake problemi porad to resim a mam strach ze to nebude opet v poradku no ale diky za radu ta mne uklidnila..... 😉 doufam ze vsechno dopadne dobre.....

samaber
2. zář 2016

@chicana držím palce. já myslím, že to bude ok. Až uvidíš na ultrazvuku, stres bude pryč

chicana
2. zář 2016

to jo 🙂 na to se tesim nejvic dekuji ti za uklidneni 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

chicana
2. zář 2016

@kity23 ahoj ja tim taky trpim a nevim co to je ale jen se uklidni, mnela sem mimodelozne tehotenstvi a toto pichani je uplne neco jinaciho bilo to horsi jsou to strasne krece a bolesti strasne ,je to k nevydrzeni jestli prave nemas jinaci problemi 🙂

chicana
3. zář 2016

ahoj holky dnes se tpo trosku opet zvrtlo ☹ zacla sem trochu spinit ale bolesti zadne ale spineni zase odeslo uz tomu vubec nerozumim ☹

llenka_li
5. led 2017

Ahoj holky, lezim v nemocnici s hcg postupujícím minimálně, 470, 570,680, 730 a jsem 4+5. Těhotenství samozrejme neni nikde vidět, takze uz tu lezim tyden a cekam az se objeví...jedna doktorka mi řekla, ze mi nechtějí delat revizi, kdyz nevi, jestli pak nebude nutná laparka a druha asi po 10 minutách mi rekla, ze me zitra vezmou na revizi a uvidi se, jestli pujde pak hcg dolu....prijdu si uz jako blazen a chtela bych domu.

llenka_li
5. led 2017

Oprava, jsem 3+5.

absintka19
5. led 2017

@llenka_li 3+5 ? Takze tehu test jeste pred ocekavanou menstruaci? Neni na tehu test nejak brzo? Doufam ze to bude dobre...

llenka_li
5. led 2017

@absintka19
9.12. jsem byla kvuli zpožděne MS na krvi a hcg bylo 2, tedy negativní, 10.12. jsem to dostala do 15.12. Od 21.12. jsem si delala ovu testy a všechny pozitivni (21.,22.,26. i 28.), takze mi to nedalo a 29. jsem si udělala tehu test a byl pozitivni, hned, žádný duch. 21.-23.12. jsem slabounce spinila a 27.jsme se vraceli ze zahraničí a začala jsem špinit o malinko víc a bolelo me břicho. Proto jsem hned po pozitivni testu sla k dr a ten me poslal do nemocnice, kde porad lezim. Jenže od 27. me nic nebolí ani nekrvacim, tehu najít nemůžou a hcg stoupá hrozne pomalu. A ja uz nevim, co mam delat. Napřed jsem je uhanela, at udělají revizi, kdyz vsichni tvrdí, ze to je 100% neprosperujici tehu, ale ted si rikam, jestli bych spis nemela vyčkávat, kdyz vlastně nebyl jeste ani den očekávané MS.....Ve zdravé tehu nevěřím, ale rikam si, pokud je to mimo, tak zítřejší revizi stejne nic nevyřeší a zbytecne mi seskrabnou dělohu. A pokud to mimo neni a hcg se zastaví, pak by se deloha mohla pokusit to tehu vyloučit sama....a pokud by to v děloze bylo, stěně bych minimálně do MS počkat chtela....jenže doktoři se boji.

absintka19
5. led 2017

@llenka_li jo takto, to je pekne popletene, ja bych asi pockala do jakoby MS, vubec netusim jak se hcg chova pred MS, ja na ovu testy neverim co jsem na vlastni oci videla jak memu mudr.chlapovi vysel pozitivni. Ja mela 2 dny po ocekavane MS hcg 860 ale pred nevim jak se hcg chova. Drzim palecky !

absintka19
5. led 2017

@absintka19 Po 7 až 9 dnech po početí (cca 3. týden po poslední menstruaci) je možné hCG zjistit pomocí krevního testu, to ale platí pouze pro 5% těhotných žen, ve většině případů lze těhotenství prokázat 11. den po oplodnění. O další 2 dny později lze hCG nalézt i v moči. Koncentrace hCG v krvi ukazjící na počátek těhotenství je přibližně 2mIU/ml, jistota je však až u hodnoty nad 5mUI/ml.
Na začátku těhotenství hCG rychle narůstá, každé dva dny dvojnásobně. Maxima dosahuje v 8. až 12. týdnu. Následně se už jen mírně snižuje a asi od 20. týdne přetrvává jeho hodnota stejná až do porodu, po kterém se hCG vylučuje z těla močí ještě přibližně sedm dní.
Na přítomnosti hCG v moči jsou založeny domácí těhotenské testy, které si může žena provést sama, nejlépe na ranní moči. Prokazatelná hodnota je pak 20 až 100 mIU/ml, záleží však na jednotlivých testech. Takto ale nelze zjistit, zda se je jedná o děložní nebo mimoděložní těhotenství, nelze z něho ani odhadnout, jestli probíhá těhoteství v pořádku či se plod přestal vyvíjet. Může se také stát, že je test falešně pozitivní.
Pro lepší určení slouží krevní testy prováděné lékařem nebo v laboratoři. Lékař pak podle změřené hodnoty usoudí, zda je vše v pořádku nebo hodnota hCG pomalu narůstá, stagnuje či klesá a může se tedy jednat o mimoděložní těhotenství, nevyvíjející se plod nebo hrozící potrat. V obou případech se přikročí k ultrazvukovému vyšetření, kde se např. mimoděložní těhotenství projeví absencí gestačního váčku v děloze. Většinou bývá na ultrazvuku nález až při hCG nad 1000 mIU/ml, a to záleží také na kvalitě přístroje. Při vaginálním vyšetření může být i dříve.

Od poslední menstruace Hodnota (mIU / ml)
3 týdny 5 - 50
4 týdny 5 - 426
5 týdnů 18 - 7 340
6 týdnů 1 080 - 56 500
7 - 8 týdnů 7 650 - 229 000
9 - 12 týdnů 25 700 - 288 000
13 - 16 týdnů 13 300 - 254 000
17 - 24 týdnů 4 060 - 165 400
25 - 40 týdnů 3 640 - 117 000

llenka_li
5. led 2017

@absintka19 dekuju, tak jak jsem spěchala na revizi, at uz muzu domu, ted uz mam taky pocit, ze bych mela počkat.

llenka_li
5. led 2017

@absintka19 podle toho článku uz 2 ty jednotky muzou značit počínající tehu, ale me dr rekl, ze jednoznačně nejsem. Pokud bych byla, tak 12.12. jsem byla na několika rentgenech po autonehodě, ale to bych to urcite nedostala. A uz by to ted bylo někde vidět snad. Myslim, ze jsem otehotnela, 15.-17.12.

absintka19
5. led 2017

@llenka_li ja bych pockala, kdyby to bylo mlade tehu tak ciselka jsou nizka v poradku. Tezko se radi, nadeje umira posledni, treba to bude silny bojovnik jako nase mimi i pres krvaceni a hematom porad bojuje.

anyn
3. črc 2017

Ahoj, ja jsem byla jednou mimodelozne těhotná. Měla jsem lehké křeče v celém břiše, a to týden po menstruaci k tomu jsem lehce krvacela. Došla jsem si k doktorce a ta mi řekla, ze mi nic není a poslala mne domů. Druhý den ty křeče uz byli nesnesitelný, tak jsem jela opět do nemocnice - byl tam jiný doktor a po 5minutách vyšetření mi oznámil ze krvavém do břicha a hned jsem jela na sál. Prý jsem byla 3měsíce mimodelozne těhotná a ta doktorka mne poslala prostě domů 😦 Mimochodem ty tri mesice jsem pravidelne menstruovala. Mela jsem dva týdny spozdeni , sla jsem nagindu zda nejsem těhotná ( snažily jsme se o mimi 2roky) a tam mi dali injekci pro vyvolání ms , ale v tu dobu jsem už byla mimodelozne těhotná.Takže než si necháte vyvolat ms počkejte alespoň 3-4týdny! Odehrály mi vejcovod je to 4roky a znuvu jsem neotehotnela😦 ale všichni tvrdí , ze je vše v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru