Mimoděložní těhotenství. Projevuje se hned na počátku?

mikulka
5. led 2007

Ahoj, nevíte... projevuje se mimoděložní těhotenství hned od počátku, že třeba hned od oplození bolí na jedné straně?

martasek26
23. lis 2007

ahoj amartina, ty jsi asi Martina ze??Jako ja. 🙂 No vis to je tak. ja jsem byla totiz na vysetreni u pani doktorky zrovna kdyz bylo den pred ovulaci, hned na druhy den jsme na to s manzelem vleteli a zadarilo se. Takze jsem pockala jestli se dostavi mrcha, ona nikde, tak jsem si udelala tri testy, vsechny pozitivni. Nato jsem volala k pani doktorce, ktera me objednala az na 8tt. U kazdeho dokrora je to jinak. No snad vedi co delaji. 🙂 Jinak ti moc dekuji za povzbuzeni. A v kolikatem jsi ty??/Nebo uz to mas cele za sebou???

martasek26
23. lis 2007

Ahoj Anduli, rada bych ti poradila ale nevim. Na to bych se zeptala doktora. Ten by to mel vedet lip nez my. 😉

many
6. pro 2007

ahoj holky 🙂
tak se vám musím pochlubit a zároveň vás povzbudit 😉 moje sestra měla předloni v březnu mimoděložní a vzali jí vejcovod ☹ byla z toho hotová a prožívala peklo ☹ však vy to znáte ☹ a furt nemohla otěhotnět,teď začala chodit na vyšetření jestli vůbec funguje druhý vejcovod,..... a najednou otěhotněla 😀 to se mi pořád vyhýbala,že byla hotová,že čekám mimi já,sestřenka,její kamarádka a ona furt nic a včera jsem se dozvěděla,že je ve 3.týdnu 😀

martasek26
9. pro 2007

ahoj many,
gratuluju tobe i tve sestre. No ja jdu k pani doktorce v utery tak mi drz palecky, budu to potrebovat. Ta leva strana mne neda spat, boli porad, kazdy den. No snad to dobre dopadne.

martinataylor
9. pro 2007

Ahojky holky,já měla mimoděložní v březnu 2006,vzali mi levej vejcovod, v srpnu jsme šli na IVF,ted letos v dubnu jsme mělijít na 2 pokus IVF a já zjistila že jsem v 5 týdnu.Ted mám necelé 3 týdny do termínu porodu. 😉

jitina
17. čer 2010

Ahoj,jsem tu poprvé a chtěla bych se zeptat,teprve v pondělí jsem zjistila,že jsem těhotná-dle internetové kalkulačky jsem asi 4 týden.Pobolívá mě na levé,občas i na pravé straně,ale převažuje ta levá,no a když jsem si pčíkla,tak mi to tam uplně vystřelilo,myslíte,že je to normální?To pobolívání není celý den,jen občas.Jak se pozná mimoděložní?Je pravidlo,že u mimoděložního se krvácí?Předem moc děkuji za jakoukoliv informaci! 🙂

elana
17. čer 2010

Jiti, u mimoděložního se rozhodně krvácet nemusí, dokonce nemusí být ani bolesti, já měla krásný a ukázkový těhotenství až do 6+6, kdy mi to bez varování prasklo, rovnou jsem tekla do břicha a hotovo 🙄 To co popisuješ vůbec nemusí být příznaky mimoděložního, všechno se tam přestavuje, uvolňuje a zas naopak stahuje, tak to může být od toho...mimoděložní s jistotou vyvrátí/potvrdí pouze ultrazvuk, pokud vzhledem k předpokládanému těhotenství není nic v děloze, případně odběr krve na hcg, kdy jsou hladiny kolísavé, nezdvojnásobou se co dva-tři dny.

elana
17. čer 2010

k předpokládanému stáří těhotenství, samozřejmě, píšu jak tatar🙂

balisek
3. srp 2010

Ahoj holky, je možné pocitovat těhu hned v počátku?? S manželem jsme se v sobotu, což jsou necelé dny pokoušeli o mimi, měla jsem ovulaci,ale dneska v noci jsem nemohla vůbec spát, zvláštně ale ne moc mě boleo břicho, ani jsem si nemohla moc rychle sednout, protože mě tam vždycky tak divně vystřelilo,ale zase celou noc jsem strašně prděla:D:D tak jestli to bylo spíš k tomu??pobolívá mě taky na levé straně skoro až do zad:( ale takhle brzo to je trochu nepravděpodobné, že by to mohlo být mimoděložní nebo ne? Já už mám doma ročního chlapečka,ale už si to prostě vůbec nepamatuju:(

balisek
3. srp 2010

necelé 4 dny, nějak mi ta 4 utekla:D

ratatooy
3. srp 2010

balisek-tak brzo mimoděložní těhu nezjistíš mě třeba u něj nebolelo nic ale to co popisuješ jsem mívala jako ovulační bolesti.

sedmitecka
11. lis 2010

ahoj všem, ráda bych se zeptala - je to pro mě hodně aktuální - jak jste poznaly, že máte mimoděložní těhu??? dá se zjistit ultrazvukem???? jaké jsou příznaky???
já jsem po prvním IVF, dnes bych měla být 5+6 tt, hcg mám 950 a pořád roste, i když pomalu, na UTZ není v děloze nic vidět, jen zvýšená sliznice, doktoři zatím vyčkávají, nic nemohou dělat, protože nic nevidí, takže další UTZ a krev v pondělí...ta nejistota a strach, to je hrůza 😠 😝

elana
12. lis 2010

@sedmitecka já ho nepoznala vůbec, v 6+1 mi rovnou prasklo. Ráno jsem se vzbudila s křečovitýma bolestma v konečníku (později mi řekli, že je to proto, jak se plodové vejce vyklenuje do Douglasova prostoru a tlačí dozadu), celý den se to zhoršovalo a když to prasklo a vylila se mi krev do břicha, tlačila nahoru bránici a já nemohla dýchat. Odvezla mě rychlá a za hodinu bylo po všem.

hcg jsem měla v normě (14.dpET 300), takže na kontrolní odběr jsem nešla, testy ale sílily obden naprosto ukázkově, nekrvácela jsem ani nešpinila

elana
12. lis 2010

aha, koukám že už jsem to sem jednou psala...epesní zážitek 😅

saronka
14. lis 2010

ahoj holky.. týden po skončené MS jsem začla mít bolesti u vaječníčku..začala jsem špinit testla jsem a byly tam // už jasné..no od pátku lítám mezi domovem a apolinářem.. HCG v pátek 341 dnes 481 takže zítra ulz a vypadá to na mimoděložní těhu.. ☹ na utz v pátek byla sliznice 6mm jinak nic.. prázdno..pusto..

elana
15. lis 2010

@saronka tak jak si dopadla? 😕 to jsou nervy, si říkám, že jsem na tom byla vlastně dobře, aspoň to šlo ráz na ráz 🤐

denousek
1. bře 2011

ahoj holky mam podezdreni na mimodelozni tehu jsem 46DC ovu byla dle ovu testu 18DC a vcera byl hcg pouze 92 .. mam 2 tydny spozdeni ms bolelo by me uz bricho?nebo krvacela bych?

lentilka28
11. bře 2011

@balisek Ahojky, tak já jsem na tom podobně jako ty....před týdnem jsme na to s partnerem vlítli a od pondělka mě bolí podbřišek a střídavě mě bolí vaječníky,taková pichlavá bolest, je to teda pěkně nepříjemný, když jdu na velkou, tak se mi trošičku hůř tlačí, ale vyprázdním se vpoho a sem tam ukápne z pochvy bílý hled, jinak žádný jiný výtok nemám....a sem tam cítím napětí v prsou.....test si dělat ještě asi nebudu, jelikož MS čekám až nakonci března, pak uvidím...

balisek
11. bře 2011

@lentilka28 jestli to nebude ta ovulace, když jsem to v srpnu psala, tak jsem opravdu měla ovulaci, tak rychle, jestli chcete mimi, tak na to ještě vlítněte🙂

balisek
11. bře 2011

mě to také trvá tak týden vždycky a navíc jsi teď v polovině, tak by to odpovídalo opravdu té ovulaci..nemáš také k tomu takový průhledný,hodně lepivý výtok, spíš teda hlen??

mysiiickaaa
12. bře 2011

zdravím vás, jsem ráda že jsem našla tuhle diskuzi, 2.3 mi vyšel pozitivní těhotenský test, testy sílily tak jsem si myslela že je vše jak má, při kontrole 8.3 pan doktor v děloze nic neviděl a poslal mě do nemocnice aby mě měli pod kontrolou 4.3 hcg 100, 9.3 477, 10.3 713 a 11.3 1270, v děloze gest. váček 4 mm, v úterý tam ještě žádný nebyl, myslíte že i přes to můžu mít mimoděložní, mám ke všemu totiž cystu a volnou tekutinu za dělohou, včera mě pustil z nemocnice ale jde na něm vidět, že nevěří, že to bude ok ☹ , jsem zoufalá, o mimčo se snažíme 3 roky a už jsem jednou potratila v srpnu, v břiše mě občas píchne ale mám pocit, že je to hlavně z toho stresu, v pondělí se chci nechat vyšetřit u nás v nemocnici na ambulanci tak snad mě vezmou, ke svému lékaři už jít nechci ale sestra u nového lékaře mě objednala až na 22.3 😢

devendra
21. bře 2011

Ahoj děvčata, potřebuji poradit. S manželem se snažíme o mimčo. Nyní klasické příznaky jako před menstruací, včera jsem začala krvácet, ale dnes už nic. Prsa a břicho pobolívají, test vychází negativní. Přijde mi to divné (jednodenní menstruace), nikdy se mi to nestalo a netuším jestli to nemůže být mimoděložní těhotenství, ale zase nevím jestli by se mi neukázaly //. Poradíte mi? 😕

julineckas
10. bře 2013

Ahoj,ja mela mimodelozni tehu a vubec me nic nebolelo,jen jsem spinila,tak jsem sla radsi na gyndu a zjistili ze jsem tehotna,ale az po tydnu zjistily ze je to mimodelozni,jelikoz nerostl tehotensky hormon tak jak by mel..prvni mi udelali vyskrab delohy a pak jeste laparoskopii a vzali mi levy vejcovod

jennyska
20. črc 2013

Ahoj Všem 🙂
Na MK s maminkama tvoříme takovou Wiki knihovničku Modrého koníka, kde si sepisujeme vedle obecných informacích o všem mateřském také zkušenosti. Máme tak na jednom místě jak informace, tak zkušenosti, k dohledání rychle a přehledně 🙂

Proto bych Vás chtěla poprosit, pokud máte zkušenost s mimoděložním těhotenstvím a chtěly byste se s ní podělit ostatním jako tady ve veřejném fóru, prosím, vložte ji do https://www.modrykonik.cz/mimodelozni-tehotenstvi/ . Hodně to pomůže ostatním, kdo prožívají to stejné. Přečtou si jak základní, obecné info této problematiky a ještě k tomu i zkušenosti druhých žen.

Děkuji Vám, že si navzájem tímto pomáháme a mějte krásný den.
Janča
Modrý koník - Asmira team

karin94
26. zář 2013

ahoj,jsem strašně ráda že jsem našla tuto konverzaci. chtěla jsem se zeptat.když by se jednalo o mimodelozni těhotenství mužů to mimimko normálně donosit? všechny články co jsem si četla me akorát videsily než mi poradili.. ještě tedy čekám na ms. zpoždění mám tři dny pak si udělám test.tohle je spíš pro me abych se informovala. poboliva me v podbřišku aké spíše ta bolest vystreluje do prave části hlavně poslední dobou mám citlivější prsa jsem unavenijsi bolí me zada.. jsem naladovejsi a kolikrát me rozbreci a nějaká hloupost..tak nevím..
bude mi dvacet s tímto ještě nemám zkušenosti a bylo by to pro mě něco úplně nového.. děkuju.

lucisa
26. zář 2013

@karin94 ne, to ani náhodou, vejcovod nebo jiné místo mimo dělohu není pro donošení a vývoj plodu přizpůsobeno, tělo jej vnímá jako vetřelce, dřív nebo později by ti vajíčko prasklo a v krajním případě bys mohla vykrvácet do břišní dutiny. Ale to jsou tak velké bolesti (i před prasknutím), že bys určitě s tímhle nečekala doma a valila by do nemocnice.

maki73
26. zář 2013

@lucisa tak tohle není pravda, i při mimoděložním se dá plod v některých případech donosit, někdy dokonce i přemístit, zrovna minulý týden jsem si o tom našla dokument 🙂
@karin94 pobolívání z jedné strany je normální i u běžného průběhu těhotenství, takže pokud si těhotná, tak podle utz se to určitě zjistí, každopádně bych se tím neděsila, já teď čekám už 4 den na MS a taky mě pobolívá na jedné straně, tak jsem zvědavá, jak to dopadne, jestli to jsou jen nervy...každopádně pokud nejsi těhotná, mohla by to být cysta, pokud jsi, je to normální :D

lucisa
26. zář 2013

@maki73 nene, já těhotná nejsem, mimoděložní jsme měla loni. Právě jsem se před operací ptala, zda to nejde nějak pošprtnout do dělohy a dr. se zasmála, že kdyby to bylo tak jednoduché, tak to běžně dělají, ale že to nejde, že budou rádi, když mi zachrání vejcovod, což se bohužel nepodařilo. 😖
A fakt hodně pochybuju, že se dá miminko donosit jinde, než v děloze, vždyť jinde v těle na to nejsou podmínky. Ještě bych možná chápala nějaké posunutí u hodně malého vajíčka, ale být těhotná mimo dělohu, to bych fakt čuměla, ten dokument mě zajímá, hoď mi prosím odkaz 😉

maki73
26. zář 2013

@lucisa

https://www.youtube.com/watch?v=HXxG2qOtx_4

měla jsem jich více, ale ty ostatní si nemohu vzpomenout, pokud si vzpomenu, ještě dodám, bohužel všechny jsou v AJ bez titulek

lucisa
26. zář 2013

@maki73 dík, kuknu na to....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru