Místo kluka holka a obráceně, omyly při ultrazvuku

baffiny
16. kvě 2014

Je to spíš jen tak pro můj zájem, ale napadlo mě, kolika ženám asi tak předpověděli špatně pohlaví na ultrazvuku... stalo se vám to?

dora13
16. kvě 2014

Kamaradce na NT screeningu predvidali kluka a nakonec je z ni holka. Ale pravda je, ze ta doktorka si vubec nebyla jista a rikala, ze tam nic moc nevidi, ale ze to vypada spis na kluka. Podle druheho UTZ uz to byla jasna holka 🙂

sarusinek
16. kvě 2014

Mám kamarádku, která čekala dvě holčičky a má dva kluky 😀 Sekli se u obou, pokaždé jiný doktor a v obou případech kluk potvrzen během těhotenství na všech velkých UTZ 😀
U nás byl první syn naprosto jasný, druhý se ve 20tt ukázal jen tak trošku, doktor si nebyl zcela jist, a pak už si pokaždé dal ruce do rozkroku (synáček, ne doktor 😀 ). Takže jsme si pak už před porodem nechali překvapení a čekali, jestli se vyloupne Ondrášek nebo Dorotka 🙂

mzp
16. kvě 2014

Nám doktor až do UTZ ve 30.tt "sliboval" holčičku, ale vždy dodal, že jisté to bude porodem. 😀 No a na kontrole 30+5 oznámil, že své tvrzení mění, že to bude KLUK. Trvalo mi asi týden, než jsem informaci vzala na vědomí. Teď už vesele nakupuji modré věci a těšíme se na prcka! 🙂

anetadr
16. kvě 2014

Můj brácha měl být holka (ale to byla jiná doba - už je to 20 let🙂) ale švagrová čekala holčičku a den před termínem šla na utz v porodnici a dr se jí ptala, jestli si nechali říct, co to bude - a ona na to že jo, že ví že to bude holka. Doktorka strnula a začala ze sebe soukat, že to na té obrazovce není pupeční šňůra😀

nonnni
16. kvě 2014

Kamaradka cela natesena cekala holcicku...potvrzena na UTZ ve 20.tt i 30.tt...v unoru vykoukl chlapecek...mel super ruzovy fusak🙂

smisekivuska
16. kvě 2014

My jsme se s manželem nemohli dlouho dohodnout na jménu, proto jsme si pro jistotu nechali do obálky napsat co to bude, kdyby jsme měli fakt problém s výběrem. Obálku jsme otevřeli až co se malý narodil a jaké bylo naše překvapení, když tam byla napsaná holčička. Takže su ráda, že jsme to vydrželi a počkali si, protože mít nakoupené věci pro holčičku, tak mě klepne 🙂

maqggienka
16. kvě 2014

Mým 2 spolužačkám tvrdili celé těhotenství, že to bude holka a nakonec mají obě kluka. Jedné řekli, že to bude teda ten kluk, myslím, že týden před termínem a druhé v den termínu 😉

kamino
16. kvě 2014

Pri odberu plodovky mi lekarka rekla,ze to je asi holcicka,po vysledcich bylo jasne,ze je to kluk jak buk😉

alpakovo
16. kvě 2014

no až do 1.1. jsme čekali holčičku, hned 2.1. se MUDr. opravil, takže celá růžová výbavička se balila a v únoru se narodil druhý klučina 😀

olcab
16. kvě 2014

no mě ve 20tt řekla dr,že to vypadá na kluka,ve 32tt mi dr. říkal že si myslí že to bude holka,ve 38tt že teď spíš zase kluk 😀 a při porodu holčička 😀 ale ona teda nespolupracovala na žádném utz 😅

salikova
16. kvě 2014

u staršího mi můj doktor celé těhotenství tvrdil, že kluk a na velkém ultrazvuku v Motole mi pak řekli, že holka.....
u mladšího to zase bylo na opak - můj doktor tvrdil, že holka, tak sem po každé kontrole u něj koupila něco holčičího a v Motole pak doktorka: "Holka, jo? Tak koukejte;) .. :D A bylo to.. Naštěstí moje kamarádka měla holčičku, tak jsem holčičí věci udala:D

Podle mě dost záleží i na výšce maminky, na velikosti břicha.. já měla malé břicho u obou a měřím 155cm, takže i ty ultrazvuky u mě nebyly nic moc...
Až se podaří třetí, určo si pohlaví necháme až na porodní sál:D

eva118
16. kvě 2014

Kamarádka měla několikrát za těhotenství potvrzenou holčičku, šatičky nakoupené a narodil se chlapeček. V pondělí jsem si byla na jednu noc poležet v nemocnici a právě o těchto omylech jsme se bavily na pokoji a přišla sestřička a prý představte si, rodily jsme holčičku a narodil se chlapeček, rodiče překvapení, že se ještě pro jistotu koukla, jestli tam opravdu ten pindík je. A my hned, že jsme se o tom ten den bavily. Obě spoluležící v tu chvíli takové zamyšlené pohledy, co když....... Jenom já v klidu, pohlaví nevíme, chceme překvápko.

curdibilka
17. kvě 2014

My jsme si to říct nenechali, takže u sebe nevím. 🙂 Ale to, že by se dr. spletl byl i jeden z důvodů, proč jsme se raději nechali překvapit. Nicméně kamarádka, která rodila shodou náhod o den dřív než já, měla potvrzeného kluka a byla to holka. 🙂 A vím ještě o jedné kamarádce, které pohlaví asi 2x měnili a nakonec že prý určo druhý kluk a nakonec to byla holka. 🙂

prdecek
17. kvě 2014

kamarádce řekli v 38tt, že budou mít holčičku a narodil se jim Filípek 🙂

vojkina
17. kvě 2014

Známé bylo třikrát sděleno, že to bude holka a narodil se kluk 🙂

lucifereeek
17. kvě 2014

tak ono hlavně záleží jak to bylo sděleno, pokud dr. řekne, že je to asi na 60% holka, tak se to prostě stát může, když se neukáže mimčo dobře na utz, ale pokud si je dr. jistý na 100% tak se dle mě splést nemůže, ani nikoho v okolí neznám, že by se dr. spletl když řekl, že je to na 100%

tarra27
17. kvě 2014

u nás nám to řekli 2x správně...ale každý kdo chce po lékaři 100% odpověd by se měl zamyslet, protože lékař sebelepší s nejlepším ultrazvukem prostě vidět nemusí....nedávala bych to za vinnu nikomu...prostě dnes jsou vymoženosti, ale přesto bych to brala s rezervou.....jako spíše nadstandart, že to tak být může s větší pravděpodobností....

mmm12345
19. kvě 2014

Naše miminko se dlouho dobu skrývalo a nechtělo se ukázat. Doktor asi něco viděl, ale sám nám řekl, že pokud si není na 100 % jistý, tak to neříká. Až ve 32tt koukl a řekl, že je to jasná holčička. Všichni nám teda (podle malého špičatého břicha) předpovídali a i nadále předpovídají kluka a tak máme téměř všechnu výbavičku modrou (až teď těch posledních pár týdnů, co máme předpovězenou holčičku, nakupuji růžové doplňky - deku do kočárku, nůžky na nehty, hřebínky, rukavičky, čepičky... 🙂. No říkám si, že lepší holčička v modrém než kluk v růžovém...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru