Mladá žába, starším muž. Podařilo se otěhotnět?

bibiana87
28. čer 2011

Chěla bych jen znát vaše zkušenosti, nebo snad vašich přátel. Jak se podařilo otěhotnět páru, který je od sebe věkově vzdálenější?????Byly nějaké komplikace???Nebo vše ok???cokoliv se hodí 😕

spimy
1. črc 2011

Ahoj, myslím, že pro otěhotnění není věk podstatný, záleží na životním stylu a pod. Dnes už mladí kluci mají problémy s kvalitou spermatu. Zkrátka při věkovém rozdílu je úplně stejná šance, že bude problém s otěhotněním jako jinde.
A teď to trochu popřu. Partner je o 18 let starší a po roce a půl snažení se ukázalo, že nemá prakticky žádné spermie. Takže jedině zkusit IVF a modlit se, aby tam v příslušný den nějaká byla. Jednou jich měl 43, podruhé jen 3 a v den odběru pro IVF neměl žádnou...
Ale problém s neplodností chlapa řeší spoustu párů a postupuje se určitě stejně u všech. Zrovnatak ten starší může být naprosto v pořádku 😉

dandiela
1. črc 2011

@bibiana87 Přidám se k názoru výše. Mám známé, kde jemu je 25 a už přes 2 roky se snaží a nic...prostě v dnešní době není nic neobvyklého že už takhle mladý má špatné spermie ,ale narozdíl k tomu, můj muž je o 18let starší než já a otěhotnět se nám podařilo po 3 měsících.... Takže o věku to doopravdy není 🙂

camelinka
1. črc 2011

vlastni zkusenost nemam, ale kamaradka (25let) ma pritele kteremu je skoro 70 😅 , byla tehotna, ale mrnousek se nevyvijel a museli to ukoncit a ted se zacali snazit znova. nerikam ze mladi kluci nemaji problemy se spermiemi, ale myslim ze cim pozdeji, tim hur to muze jit, ale tohle je trochu extrem 😉 , takze preju hodne stesti pri snazilkovani 🙂

dandiela
1. črc 2011

@camelinka Tak to je ale mazec věkový rozdíl.... samozřejmě nic proti gustu,ale představa je to hrozná 😀

bocinka
1. črc 2011

Mému manželovi bylo 39, když jsem otěhotněla, mě 20 😀 😀 trošku to trvalo - 9 měsíců - než jsem otěhotněla, ale to bylo kvůli mě.... 😕 😅 máme zdravou holčičku..... myslím, že na věku nezáleží - ale ten 70ti letej je už extrém.... myslím, že do 50ti let to u toho chlapa nevadí.... 😉 😉

crawler
1. črc 2011

taky asi záleží na životním stylu, který muž vede - zda je obézní, kuřák, milovník alkoholu, vášnivý cyklista apod. - všechno tohle a další přispívá k neplodnosti a s přibývajícím věkem je spermií také míň...takže prostě uvidíte a nebo se partner nechá vyšetřit a uvidíte hned, jak na tom je...

camelinka
1. črc 2011

@dandiela to je no 😅 😝 😝 😝 ale kdyz jim to vyhovuje 😔

sylvka
6. črc 2011

ahojky,my máme od sebe skoro 14 let,poprvé jsme se snažili od mých 21 let,vyšlo to za rok (el zbrzdila to moje nemoc,čili čistej čas 3 měsíce)....nyní se snažíme zas,no mě je 25,MM bude za týden 38 let,tak jsem na to zvědavá 🤐 přece jen těm chlapům ta plodnost klesá....

bibiana87
autor
6. črc 2011

....snažím se být optimista... jak to má být, tak to bude, ještě se to snažím neřešit a uvidíme... stejně by mi posedlost nepomohla, maximálně jen mohla uškodit! Ale je pravda, že ta dnešní doba je šílená, co se týká zrovna toho početí dítěte a plodnosti či neplodnosti....
Každopádně doufám, že se to povede.... Kamarádka před nedávnem přišla o 4.měsíční ,,miminko,, @ a nic hezkýho to nebylo, jsem si jistá, že bych to asi nezvládla.... ale opravdu je to vše asi osud....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru