Mladé těhulky, jak se cítíte? Jaké je vaše těhotenství?

blanuska22
26. led 2013

Zdravim těhulky v 19ti letech jsem měla první dcerku:Pmomentalně mi je 22 a čekáme druhé:Pjaký máte nazor mít dětátko takhle brzo?když byste chtěly 2 děti tak jak vellký věkovy rozdíl by ste chtěly aby od sebe měly?...a hlavně jake je vaše těhotenství?jak se cítite?a vše co k tomu patří:Ppiste vsichni ne jen mladé:P

jandula14
26. led 2013

Já měla první dítě v 18 a druhé v 20 🙂 chtěla jsem sice počkat na druhé,ale když už tak už 🙂 a jsem teď i ráda,nejsou od sebe aspoň moc dlouho🙂

blanuska22
autor
27. led 2013

@jandula14 ahojky jandula..jj taky jsem chtela pockat dyl ale myslim ze 3lety vekovy rozdil mezi detmi bude dobry,, 🙂 je lespi mit takhl dřiv děti nežt se pokouset o to ve 30 a pak je ten vztah s těma dětma uplne jiny 🙂 jak mas stare deti? 😉

mafeska
27. led 2013

nevidím na tom nic špatného mít miminko takle brzy za předpokladu že nastávající maminka má už rozum a ví co to všechno obnáší. Já teda otěhotněla ve 25 pro mě ideální věk. Sama sebe si teda nedovedu představit mít miminko takle brzy ale rozhodně proti mladým maminkám nic nemám a spíše je obdivuju. Věkový rozdíl mi přijde tak akorát 4 roky, vidim to u nás, sestra je o 4 roky starší a máme krásný vztah,přijde mi to ideální, ne jen kvůli nám dvěma ale vidím to i v okolí 🙂

blanuska22
autor
28. led 2013

@mafeska ahoj jj mas pravdu kdyz mam mlada holka rozum tak to detatko nevadi..ale ja mam kamaradku ktera je o rok mladsi a mela driv dite jak ja...a ta se chova jak kdyby dite nemela..bydli ze svoji mamou a vecne je mala u babicky a ona si odjede na 2 dny prryc a 3,5 leta holcicka hleda svoji maminku..myslim ze takhle mlade holky a hlavne nepripravene by nemely mit deti..ale kazdyho vec jen muj nazor 🙂

jandula14
28. led 2013

Mam 2kluky Lukáškovi jsou 3 roky a Matymu 1rok a 5 měsíců. Lukáška jsem měla v 18letech a nehnula jsem se od něj ani na krok,když jsem byla s Matym v porodnici a řekli mi,že tam musím zůstat dyl kvůli žloutence,tak jsem se rozbrečela,protože jsem nikdy nebyla tak dlouho bez Lukáška. 🙂 už se mi moc stýskalo. Kam vždy odjedu bez děti to je max doktor nebo nákup 🙂

blanuska22
autor
28. led 2013

@jandula14 jo ja se taky od maly pořádně nehnu jen minulý rok jsem musela 5 dní ležet v nemocnici a to bylo utrpení tak se mi stýzkalo a vždy když přišla s tatínkem za mnou na navštěvu tak jsem chtěla jít s nima domů..a až odcházely tak jsem vždycky brečela:(..no já jsem na sebe zvědává až budu z druhým miminkem v porodnici 😀

mafeska
28. led 2013

@jandula14
@blanuska22
já s malou chodím i na nákup, na poštu, do banky, prostě kamkoli jdu, jde se mnou. Byla se mnou i u mého doktora ale to bylo dané tím že nebylo hlídání. Když se poštěstí a tatínek je doma (je pracovně vytížený) a já so odběhnu ven sama přijdu si jak bez ruky a pořád mám pocit že mi něco chybí. Já a kočár s dcerkou patříme k sobě 🙂

jandula14
28. led 2013

Na nákupy jezdím autobusem 20km takže děti tahat nechci,občas když vím,že bude malý nákup vezmu spíše staršího syna. K doktorovi je neberu,protože když mě vyšetřuje brečej,protože si myslí ,že mi ubližuje 🙂

blanuska22
autor
30. led 2013

@mafeska jj to je pravda já také k ze simonkou k sobe patrime:P
@jandula14 tak kdybych taky jezdila 20km na nakupy tak bych je nebrala sebou to bych radsi aby je tatka pohlidal 🙂

kimique
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kasenka113
7. únor 2013

Mě je 19 a čekáme první mimčo a až malýmu budou 3 roky chceme druhé takže to mě bude 22-23 roků. Manžel je o dva roky starší než já

blanuska22
autor
7. únor 2013

@kasenka113 ahoj tak to budes mit stejne jako ja:Pja taky mela malou v 19:Pa je mi 22 a cekame druhe:Pje to lepsi mit takhle za sebou:Pno koukam ze ty uz budes za chvilku rodit:Pcopak budete mit? 🙂

kasenka113
7. únor 2013

@blanuska22 ano také si myslím že je lepší to mít za sebou a hlavně není práce. JJ budu rodit v březnu, budeme mít kluka Ondráška.

shak29
7. únor 2013

Ahoj 😀 tak já tedy už nejsem těhulka, ale prvního sem měla ve 20ti letech a druhou teď ve 23 😉 je mezi nima rozdíl 2 roky a 2 měsíce a myslim, že je to tak akorát pro obě strany 😀 za rok - za 2 bysme chtěli ještě třeťátko 😅

blanuska22
autor
8. únor 2013

@kasenka113 tak at vse dopadne dobre:Pa jak ty si to mela..si otehotnela na skole?ja to mela ze jsem ukoncila studium tesne pred zavereckama protoze na zaverecky se mi mala narodila a v zari jsem mela mit nahradni jenze mala byla porad nemocna tak jsem na ne nesla:(

blanuska22
autor
8. únor 2013

@shak29 ahoj...ja uz bych asi treti nechtela dve akorat:Dale kdo v i treba za 5 let uvidim maminky s kocarkama a miminka tak se to zas chytne ale driv bych asi nechtela 🙂

kasenka113
8. únor 2013

@blanuska22 já už jsem byla vyučená, ale šla jsem ještě na studium na dva roky nástavba maturita. Otěhotněla jsem na škole, ukončila jsem v červnu a to že jsem těhu jsem zjistila až v červenci to už jsem byla asi 1měsíc těhotná.

blanuska22
autor
9. únor 2013

@kasenka113 tak aspoň že si se vyučila já to mám o něco horší:(ale pořád přemýšlím že si ten poslední rok dodělam dálkově musim se jít na to zeptat do mé školy..abych aspo'n po mateřské měla nšjakej papír když už ne praxi..ale stejnak si myslím že to bude k ničemu už vidím že po mateřske budu sedět doma a žadná prace nebude:Dale to je brzo nad tím přemejšlet když mě čeká další 4 letá mateřská:D

blatotlacka
26. únor 2013

Ahoj, tak já měla první v 19ti, ve třetím ročníku na střední. Měla jsem hlídací babičku, tak jsem díky ní a individuálnímu plánu ve škole odmaturovala tak, jako každý jiný. Bylo to chvilkami těžké, ale zároveň úžasné. Druhé se mi narodilo ve 22 letech. Rozdíl mezi nimi je 3 roky a 3 měsíce, pro mě ideální, teď si rozumí a hezky si hrají. No a to třetí se narodí v mých 26 letech, jako poslední třešnička na dortu! Jelikož mám dva kluky, doufám, že to bude holčička.

Můj názor na mladou maminku je takový, že samozřejmě má rozum, ale i především partnera, tatínka, který je nějakým způsobem schopný rodinu zabezpečit. Nedokážu si představit mít své první dítě v 19ti letech s partnerem, který je stejně starý jako já a studuje. Můj manžel je o deset let starší než já a v době mých 19ti letech už měl lecos za sebou a proto pro něj byla rodina na prvním místě. Díky němu jsem vše zvládla stejně, jako starší maminky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru