Modřiny po odběrech krve u 5měsíčního mimi

inkognita
13. led 2016

Ahoj holky,

dcerka (5 měsíců) má problémy s nadměrným přibýváním a proto nás MUDr. honí od vyšetření k vyšetření po jedné pražské nemocnici. Dnes jsem s ní byla opět na kontrole a už po třetí mi MUDr. sdělila, že ji chybí ještě nějaké vyšetření z krve - už tohle mi přijde krajně neefektivní, když posílá potřetí během měsíce malé miminko na odběry krve. Poprvé dcerce krev netekla, takže chápu, že potřebovala nějaké markery dovyšetřit, ale podruhé ji už tekla v pohodě - nevím zda to může být sestřičkou, která odebírá, ale poprvé a i dnes (potřetí) byla ta samá sestra, která ji prostě nedokázala napíchnout a z odběru má pak šílené modřinky.. Sestra mi řekla, že je malá tlustá, takže ji píchá jehlu do ruky "na slepo" a poté ji ručku hodně mačká za pomocí druhé sestry. Přikládám foto modřin z dnešního odběru - je to normální chování? Není jiná alternativa odběru krve, než tato "slepá"? Sestry mi řekly, že se u nich provádí pouze odběr z ruky (odběr z hlavičky může pouze lékař a toho tam nemají). Nebo není to tou sestrou? Minule neměly problém. Pokaždé dám malé před odběrem napít - takže tím by to být nemělo.

Už z toho mám noční můry. Dcerka šíleně u odběru pláče, samotný odběr trvá dlouho (spíše jde o vymačkávání kapek krve, protože nejsou schopni ji napíchnout žílu).

Díky za názor a přikládám foto z dneška!

nicsen
13. led 2016

Tohle mi opravdu normalni neprijde😳 Dcera mela odbery velmi casto-byli jsme tri dny v nemocnici na pozorovani kvuli cukru a brali ji krev pred kazdym kojeni coz znamenalo co tri hodiny...z ruky a pote i z hlavicky ... Hodne krve ji brali i v mesici kvuli genetice a nikdy krome vpichu zadnou modrinu nemela... Vzdy jen tecka ktera byla sice dlouho videt ale opravdu jen tecka... A take ji obcas krev mene tekla ze ji krev "vymackavali" po kapkach...

ppejskova
13. led 2016

Sestřičkou to být může a nemusí, mám s tím osobní zkušenost,nadváhu nemám, žíly jsou vidět, ale šíleně mi od dětství při odběrech praskají žíly... A tak se občas stane, že mi napíchne sestra jehlu a prostě to praskne tak hloupě, že z té ruky nedostanou ani kapku(častěji levá) a když naopak napíchne tu druhou(pravou) tak je zase problém zastavit krvácení... A to pokaždé... Taktéž se mi dělají modřiny že mě tuhle známá podezírala že mě můj muž doma týrá 😀 ale k maličké, mojí malé sestřičce brávali 3 roky zpět z patičky... Ale nevím jestli to tedy slouží i k takovému odběru který potřebuje vaše MUDra

aninousek
14. led 2016

Nesmysl s tím doktorem a odběr z hlavy malej má 13 měsíců a tenhle týden jsme byli na odběrech a nabírán byl z hlavy dvěma sestřičkama.Na oběrech jsme byli 3x a vždy jen z hlavy

karlajasmine
14. led 2016

Me to normalni neprijde.. pokud nejste spokojeni, tak radim zmenit doktora... ja bych doktora zmenila, pokud by ruce myho ditete po odberech vypadaly takto...

nicsen
14. led 2016

Dceri take z hlavicky vzdy odebirala sestricka.... Spis mate "stesti" na opravdu sikovnou sestru... K ni bych uz ditko na odber nedala

inkognita
autor
14. led 2016

Děkuji za názory. Jedná se o sestry u MUDr. endokrinologa. Dnes jsem byla u dětské MUDr. a řekla ji, že už k těm sestrám nikdy nepůjdu.. uznala, že to je fakt moc, předepsala mastičku a říkala, že příště malou odeberou u ní, že takhle by to nešlo..