Mohu brát magnezium i bez lékaře? Jsem v 18tt

findejsova1
19. kvě 2013

ahojky maminky, jsem v 18tt a chtěla bych se zeptat zda můžu brat magnezium i bez lekaře, kamaradka mě říkala že bych to brat měla, tak ted nevim. děkuji moc za odpovedi.

veruska007
19. kvě 2013

Já jsem magnezium brala, sice na doporučení dr., ale bez předpisu - kvůli tvrdnutí břicha, od 16.tt. Na porod jsem vypadala od 32.tt, poslíčky jsem měla každou chvíli, magnézium mi však nijak extra nepomohlo a rodila jsem pak hodně dlouho. Takže teď se snažím vydržet bez něj.

ivuska027
19. kvě 2013

a mas nejake problemy? Ak nie, nevidim dovod. Mne tvrdlo brucho pri oboch detoch od 7tt, takze som ho brala do porodu, mala som aj problem s tlakom, takze som brala 6tab za den 😕

claire90
19. kvě 2013

Mě se dr. jednou zeptal, jestli ho beru, i když mi předtím nikdy neřekl, že bych měla. Měla jsem doma rozpustný tabletky, co koupíš v každým obchodě pro případ, že mě chytaly křeče do nohou, nebo po procházce bolelo břicho. Ale pokud tě nic netrápí, tak nevidím důvod, proč bys ho měla brát...

ofelieee
19. kvě 2013

a máš nějaký problémy, nebo proč ho chceš brát? Byla bych opatrná s každýma nepřirozenýma zásahama... Navíc hořčík je hodně v ovoci, kterýho teď bude hodně, maliny, meruňky, třešně, jahody... (a datle), budeš ho mít zvýšenej přísun... magnesium zabraňuje zvýšený činnosti dělohy (svalů) a když ho je moc, zase pak komplikuje porod...

llluckaaa
19. kvě 2013

A neříkala kamarádku i důvod, proč bys ho měla brát? Jestli nemáš žádné problémy, tak bych ho jen tak preventivně nebrala.

blannie
19. kvě 2013

Já ho brala na doporučení dr. Když obtíže přešly, tak jsem ho vysadila. Bez porady s dr. bych ho nebrala.

mijave
19. kvě 2013

Já ho beru, protože mám křeče v lýtkách a tvrdne mi břicho. Nejdřív jsem ho na ty křeče v nohou začala brát sama a pak mi doktor na tvrdnutí břicha značně zvýšil dávku. Každopádně bez nějakých problémů bych ho určitě nebrala. Je v těhotenských vitamínech jako takových a pak ve stravě.

gaka
20. kvě 2013

Bere se při obtížích - tvrdnutí bříška, křeče v nohou. Pokud obtíže nejsou, zbytečně ho nebrat. Já ho na doporučení lékáře brala, bříško mi tvrdlo cca od 17. tt a hlavně jsem trpěla na křeče do lýtek, nejlíp v noci 😒 Byla jsem dr upozorněná, že magneziem se nedá předávkovat - pokud ho má tělo už dost a pokryje potřebu maminky i miminka, pak z těla odchází stolicí. Takže jak maminka začne průjmovat, pak přestat užívat.

mm_mm
20. kvě 2013

Jestli máš pocit, že ti chybí, tak ho ber, jinak je to zbytečný. Já ho beru, bez vědomí doktora, protože mě v noci šíleně bolej lejtka...

antarres
20. kvě 2013

já měla v noci křeče v lýtkách, takže jsme ho dostala předepsaný....jestli máš pocit, že bys ho měla brát, tak ho ber 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru