MUDr. Samer Asad - poplatek v těhotenství. Máte zkušenost?

citronek15
26. srp 2019

Krásný den, máte prosím některá zkušenost s MUDr. Samerem Asadem v období těhotenství? Konkrétně mě zajímá, kolik si bere za tzv. "poplatek v těhotenství" nebo jinak "těhotenský balíček". Také mě zajímá, zda ho prezentuje jako povinný či nikoliv (přesto, že povinný být nemůže). Četla jsem o případu, kdy maminka odmítla tuto službu zaplatit a lékař se na ni díval skrze prsty a choval se od té doby hrozně. Jinak jsou na něj skoro samé pozitivní reakce, ale tohle chování mě dost odrazuje. Pokud máte nějakou zkušenost, prosím podělte se, děkuji 😉

eviks
26. srp 2019

@citronek15 nemam s panem doktorem zkusenost primo z tehotenstvi, protoze mi stacilo par navstev predtim, abych si udelala obrazek. Dost mi zacal vadit jeho domacky az oplzly pristup. Pokud mate moznost si najit jineho doktora, tak bych opravdu zasla radeji jinam hlavne v tehu. Co se tyce plateb, obcas jsem tam neco platila, ale spise to bylo za testy atd.

tyna1308
30. srp 2019

@citronek15 Take jsem u nej byla pred par dny, ja na prvni navsteve.. V ten den jsem byla 6+3. Objednala jsem se k nemu na zaklade kladnych hodnoceni. Bohuzel od te navstevy porad premyslim, zda nemam hledat nekoho jineho.. Cekala jsem pres pul hodiny a mezitim odchazely nastvane holciny z dlouheho cekani... O to mi ale zas tak neslo.. Potvrdil mi tehotenstvi, udelal obrazek a pak mi delal cytologii. Jeste nikdy me to takhle nebolelo a hodne jsem krvacela.. Hodne me to vydesilo, protoze jsem predtim 2x potratila okolo 21.tydne.. nerekl ani slovo, abych se treba nebala nebo tak.. Navic jsem diabeticka, takze hned zacal o tom co me ceka za vysetreni, co vse potrebuje atd. Jenze pak jsem odchazela z ordinace, sestra mi vzala odbery a ja ji pak rikam, ze si mam koupit jeste nejake vitaminy pro tehotne a ona na me zustala koukat. Pry ze ji to doktor nerekl ze jsem tehu a ze kdyby to vedela, tak by potrebovala nabrat jeste nejakou krev atd. Pak rekla, ze priste, zkasla me o 1.450Kc a nashle jo a ze priste se bude platit nejaky poplatek. A ja ji rikam, ale ze potrebuji nejake zadanky atd na diabetologii a ze ani nevim datum pristi navstevy🤷🏻‍♀️ Tak mi vypsala tehu prukazku. No, moc se mi to nelibilo a ty pouze kladne recenze mi nesedi.. Na jinem webu jsem se docetla ze poplatek pro tehotne je 2.500Kc, abych Vam vubec odpovedela😉

citronek15
autor
30. srp 2019

@tyna1308 Moc Vám děkuji za reakci. No, asi mi to pro mé další rozhodování stačí 😉 Jen mohu se ještě zeptat, za co jste teď dávala 1 450,- 🤔 ?

eviks
30. srp 2019

@tyna1308 jj, ja jsem platila neco pres tisicovku za tu cytologii....

ravien
30. srp 2019

@citronek15 ja jsem u pana doktora byla pred par lety. Nemela jsem ctyri mesice ms a uz se mi nechtelo dojizdet k doktorce, co jsem mela u rodicu. Na zaklade kladnych recenzi jsem se objednala k panu doktorovi, to tam tenkrat nemel zadne vstupni, ani tehotenske poplatky. Nelibil se mi vubec pristup, mluvil se mnou, jak s nejakou znamou v hospode a ne se svou pacientkou. Rekl mi, ze mam prisernou plet, ze bych mela co nejdrive otehotnet, abych si chlapa udrzela. Napsal mi nejake hormony na srovnani cyklu a pichl vyvolavacku. Dal mi radu, ze at reknu priteli, ze je to HA a ze urcite do tri mesicu jsem tehotna. Na konci me sestra skasla o 200 Kc, na paragonu jsem mela napsano material - popravde vubec nevim, za co po mne tu platbu chtel. Za tri mesice jsem mela prijit na kontrolu, ale uz jsem tam nikdy nesla. Treba je to jen ma zkusenost, pan doktor muze byt odbornik, ale dle me se takto lekar profesionalne nechova. Pokud mas moznost si zvolit jineho lekare, sla bych jinam.

eviks
30. srp 2019

@ravien hele tobe aspon poradil, aby sis to dite udelala s pritelem, mne rekl, at manzela podvedu a udelam si dite s milencem (kdyz nam to prirozene nevychazelo🙂)) opravdu jsem toho zazila hodne, ale tohle byl extrem...

tyna1308
30. srp 2019

500 rocni poplatek, 500cytologie, 450 za tehu vitaminy. To mi neva, me vadil proste ten pristup. Navic mi odpoledne pipnul erecept, tak jsem tam volala a sestra mi rekla, ze bych mela vedet co to je, ze mi to lekar musel rict.. no to mi taky stacilo. Navic mi rekla, ze ma doktor hodne prace a pristi navstevu se vse dovysvetli.. Nechapu tedy proc bere nove pcientky, kdyz nestiha.. prije mi to honeni penez na ukor kvalitni pece.
A holky to, co tady pisete je tedy hruza a je to dost smutny.. takovyho doktora tedy nechci i kdyby to rekl ze srandy. Ja Vam moc dekuji za zkusenosti.. Uz hledam jineho gynekologa, zakdu si tam jen pro ty vysledky a asi se s nimi rozloucim. Ani ta sestra mi neprijde jako profesional, spis jako holcina na brigade. Smutny no.

martaskaaa
30. srp 2019

Tyjo to docela čumím. Já nikdy u žádneho gynekologa za 15let neplatila snad nic. Maximálně za vyvolávači nebo jednorázový zrcadlo. Cytologie jde snad na pojištovnu ne? Tu mi Dr dělá 1x za rok v rámci preventivní prohlídky. Nikdy jsem fakt neslyšela o nejakem tehotenskem balíčku (to by mě zajímalo, co teda extra navíc obsahuje, kromě klasických prohlidek jak to všude bývá) a nějakém ročním poplatku. Za co? Že mu děláme kšeft? Vždyť doktoři za každého pacienta měsíčně berou nějaké peníze, že ho mají v evidenci.
To fakt zíram. A někdo platí 500kc za rok a třeba tam ani během roku nepřijde, protože nemá žádný problém. Max na tu preventivní jednou za rok a ještě za to zaplatí 😂 Jsem sice z menšího města, ale tohle je hrozný. Kdyby aspoň za ten poplatek byl co k čemu, podle toho co čtu, tak je to bída.

omobinrin
1. zář 2019

Pokud jde o poplatky, prava v kontaktu se zdravotnictvim aj, je skvela fb skupina Podporite mne v osvete?.... delsi nazev. Doporucuji

kaja2016
21. zář 2019

A neni to ten, co byl dvakrat obvineny ze zneuziti ( znasilneni) pacientky a pokazde mu to proslo?

zelenoockaa
21. zář 2019

Cytologii přece hradí pojišťovna ne? Zkuste tu fb skupinku, je možné že na některé poplatky nemá nárok.

fifilady
21. zář 2019

Zrovna nedávno o něm byla diskuze ve skupině Praha tady na mk, být tebou, přečtu si to tam a hledám okamžitě jiného doktora. 😉

krasna_neznama86
21. zář 2019

Klasickou cytologii plati pojistovna, pak se dela specialni (asi presnejsi) cytologie a tu si hradi pacientka... Ta se dela v pripade, ze klasicka nevyjde dobre...

tyna1308
21. zář 2019

@kaja2016 Dobry den-Ahoj.. Prosim.. Byl obvineny? Vite o tom prosim neco vic? Zrovna vcera jsem sem vkladala novy prispevek(ale zalozila jsem novy) zazila jsem u nej vcera fakt peklo, jinak to nejde nazvat :(( Zrovna sepisuji stiznost na komoru..

eviks
21. zář 2019

@tyna1308 a co se stalo? To si tam sla pro ty vysledky??

tyna1308
22. zář 2019

@eviks Jj, ano sla. Uz jsem dele objednana jinam, do Gynkrup na Prahu1, ale bohuzel az na 8.10. Jen muj prispevek je hrozne dlouhy a uprimne jsem z toho rozhozena jeste ted😥.. ja ho blbka dala do skupiny Praha (nejak se v tom tady motam😉) Nevim, jak sem vlozit odkaz.. prosim zkus to najit a precist si to. Pokud to nenajdes, sesmolim to znovu😊❤️

kaja2016
22. zář 2019

@tyna1308 To nevim, ale to jmeno mi neco rika, tento doktor pracoval u nas na Hloubetine, tak me to tehdy vydesilo, ze jsem treba u nej mohla skoncit tez. Opravdu zeny osahaval, maskoval to vysetrenim, mnoho z nich si to neuvedomily...Hledala jsem to pak na internetu, ale.nemohla jsem to dohledat. Nechci sirit falesne informace. Tak prosim s rezervou, jen ze me to tu kauzu pripomelo. Byl to ten muz s orientalnim jmenem.

werumka
22. zář 2019

@tyna1308 Ahoj, nevím, jakou máš kompenzaci cukrovky a tak, ale jako diabetička 1. typu můžeš automaticky chodit na rizikovou poradnu rovnou k Apolináři, do Motola nebo do Podolí. Tam zároveň mají i diabetologii pro těhotné. Doporučovala bych Ti to i vzhledem k těm nešťastným těhotenstvím v minulosti... Cukrovka má svoje specifika a například se musejí zvažovat i různé léky na podporu těhotenství, protože mnohé z nich působí špatně na glykémie a můžou naopak udělat ve výsledku víc škody než užitku. Pokud bys potřebovala, napiš IP 🙂

veverka55
22. zář 2019

@werumka @tyna1308 naprosto souhlasím s werumkou. Vybrala nich si porodnici, kde chceš rodit a chodila bych tam od začátku do rizikové poradny. Budeš I více sledována a klidnější. S cukrovkou je problém i u různých tehotensky h vitamínů, protože ve větší je je prý i dost cukru a pod. Jinak jsem nikdy i svého gynekologa a to jsem vystřídala tři neplatila nikdy ani cytologii, ani žádný tehotensky balíček, vždy mi udělali vytery, ultrazvuk a pod kdy jsem potřebovala. Gynekolog, kterému v těhotenství nebudeš věřit je ti stejně k ničemu, když přijdeš z kontroly a stejně budeš nervózní, jestli něco nezanedbal a podobně...

eviks
23. zář 2019

@tyna1308 jo uz jsem to nasla, no masakr, ale vubec me to neprekvapuje, ono jak neni po jeho, asi dokaze byt dost sprosty. Ja jsem tak rada, ze jsem odtamtud vypadla, pokazde kdyz sem tam sla mel divne oplzle kecy a jak rika @kaja2016 take na me tak divne sahal {naprosto neoduvodnene a zbytecne), ale nebyl to nejaky extrem k nahlaseni nebo tak. Sla sem tam kvuli recenzim, ale kdyz se dnes kouknu na znamylekar, vsadila bych se, ze minimalne 50 procent tech recenzi je falesnych. Neznam zadneho doktora, ktery by mel tolik megapozitivnich recenzi a opravdu u nej zrovna mi to prijde podezrele, ze by zenske byly tak strasne spokojene a hned mely potrebu to vypisovat na net...

tyna1308
24. zář 2019

@kaja2016 Chapu a rozumim, co pises.. ale bude to on, cetla jsem to i v recenzich, ale bohuzel pozde. Predeslou ordinaci mel prave v Hloubetine.. takze to sedi.
Jinak holky vsem dekuji za informaci o cukrovce. Do Podoli chodim do diabeticke poradny, jdu tam v patek, reknu lekarce co se mi stalo s gynekologem a uvidim, co mi rekne. Vlastne tam jdu i zitra rano na krev na 1. screening tak se muzu take informovat ;)

tyna1308
24. zář 2019

@tyna1308 Sila, co.. a to nemluvim o tom jak do me narval vzteky vnitrni UZ a pak ho vyskubl. Tohle jsem nerekla ani manzelovi, bojim se jak by reagoval. Hlavne od kdyz ho ted naposledy videl, tak hned rekl, ze vypada priserne jako uchyl. Uplne se ted stydim, ze jsem tam kdy sla, navic mam porad prukazku a tam jeho jmeno(nez pujdu jinam).. je mi z toho zle, jsem ho alespon preskrtla ;) Nechci se tim moc nervovat, uvidim, jak to bude probihat, ta stiznost na komoru a kdyztak to budu resit asi az po tehu. Ale byt to rozhodne nenecham. Ted je pro me nejdulezitejsi, ze jsem prestala krvacet 🙂) a uvidim tedy co v tom Podoli. Kazdopadne moc dekuji za info. Doufam, ze to bude alespon napomocne pro dalsi holciny a uz k nemu nikdo nepujde a nikomu neublizi. Zmrd!

kaja2016
24. zář 2019

@tyna1308 No tak to je strasny!!!!!! To by chtelo nekde vyvesit!!!!! To me strasne mrzi, nedokazu si predstavit na takove cloveka narazit☹

kaja2016
24. zář 2019

@tyna1308 Jinak ja chodim na Brevnov, je tam sice ted nove takova neprijemna sestra, ale po jedne hadce s ni uz je mila a da se s ni normalne mluvit. Lekarky jsou skvele, peclive, chodila jsem tam i tehotna s dcerkou. Kdyztak poslu kontakt do zpravy, kdyby byl zajem.

tyna1308
24. zář 2019

@kaja2016 Ja jsem i premyslela o tom, ze by to stalo za medializaci, ze bych se asi hodne divila kolik z nas by se prihlasilo, ze jim nejak ublizil🤷🏻‍♀️

kaja2016
24. zář 2019

@tyna1308 No to urcite. Jde o to, jestli na to ma nektera z Vas zaludek. Ale urcite by to bylo cenne pro ty dalsi zeny, ktere by tam zacaly nove chodit. Urcite aspon napsat co nejvice zkusenosti do recenzi zde na koniku. Je to des☹

tyna1308
24. zář 2019

@kaja2016 Zkusim tedy to Podoli.. jestli me tam vezmou a kdyztak potom, bych te poprosila o kontakt na tu tvoji ;) Diky

hermanecka
24. zář 2019

@eviks pisnete prosim odka
@tyna1308 da sem prosim ten odkaz?dekujii

werumka
24. zář 2019

@tyna1308 jestli tam chodíš na diabetologii, neměl by to byt problém, abys tam chodila i do poradny pro rizikovky 🙂 najdi si nějakého gynekologa, ke kterému pak dojdes po sestinedeli. Držím palce!

kaja2016
24. zář 2019

@tyna1308 Dohledala jsem to. Byl to jiny lekar. Urolog. https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kronika/urolo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru