Může být už 5měsíční mimčo nervák?

tabeu
31. črc 2015

Zdravím maminky, už si s naším prckem nevím rady. Už v porodnici byl známá firma protože byl dost slyšet 😀 Pak asi 2 měsíce prořval kvůli bříška a potom bylo konečně fajn. Jenže poslední týdny skoro denně dostává záchvaty vzteku. Příjde mi, že už je přeunavený a nedaří se mu usnout, tak se začne vztekat. Přes den toho moc nenaspí i když se snažíme. Ale kdo ví, možná to má i jiný důvod. Co mě trápí je, že začne ječet úplně hystericky a nejde ho nijak uklidnit. Někdy se uklidní dřív a někdy takto vydrží i hodinu ☹ Nezabírá dudlík, náruč, prso, nic. Jak už je vyčerpaný, tak se mi podaří ho z toho amoku vytrhnout nějakým hlukem (štěrkám, tleskám - je to u nás jak u bláznů), pak začne konečně vnímat a podaří se mi ho uklidnit, nakojit a uspat v náručí. Jinak to nejde, jinak začne opět zuřit i když už nemá sílu..Jak konečně usne, už je zas v pohodě. Stává se to někomu? Zajímá mě jestli to tak občas některé děti mají. I moje mamka z něho byla překvapená, že tohle nezažila.. Bojím se aby mu třeba něco nebylo nebo se mu nestalo, když tak intenzivně ječí. Když se o tom zmíním doktorce, ta to zlehčuje protože u ní je vždy vysmátý.. Tak nevím jestli a jak to řešit, nebo je prostě potřeba jen vydržet 😖 Je mi ho líto a jsme z něho na nervy, jak tak šílí. Mimo ten amok je úplné zlatíčko..

lv
31. črc 2015

No, neřekla bych nervák - nervová soustava zraje, má za den spoustu podnětů, informací ke zpracování /to neovlivníš/ a uvolňuje napětí tím křikem, kdy je tak trošku mimo sebe..proto nevnímá, nenapije se, nedudlá..když by se ti ho podařilo dávat spát víc - což píšeš že zkoušíš, tak by to bylo lepší, mozek by si odpočinul..a když ne, no tak z toho vyroste a ty to musíš vydržet..

hojda
31. črc 2015

Prý kolem 5 měsíců začínají lépe vidět a je toho pak na ně někdy moc. Snad to brzo přejde.

adji
31. črc 2015

Mě něco podobnýho teď dělá taky syn (3 a půl měsíce). Dělá to ale jen přes den a to v ruce i v kočárku 🙂 Zjistila jsem, že musím hodně houpat (v ruce sedím na sedačce a poskakuju 😀 a v kočáře houpu jak o život a držím dudlík) a musím zpívat, tím se uklidní, usne a za 5-10 min se probudí, nabaští a usne už normálně 🙂 Nevím proč to dělá, v noci po papání usíná krásně 🙂

tabeu
autor
31. črc 2015

@lv
@hojda Děkuji za odpovědi. Snad ho to brzo přejde..Asi máte pravdu. Ještě, že mezi tím je takový miláček vysmátý, jinak bych asi skončila v Opavě🙂 Budu se snažit dál víc uspávat, snad se začne dařit..

tabeu
autor
31. črc 2015

@adji Jo, houpání to u nás taky frčí. Skáču na baloně jak o život🙂 a po chvíli se uklidní. Ale někdy i toto nezabere. A nebo když ho nechám chvíli brečet (třeba jsem ve sprše) a začnu uklidňovat se zpožděním, tak mě čeká hodinový amok☹ Docela mě děsí, že si na to uspávání v náručí zvykne a budu tak uspávat do školy 😀 Ale když se ho pokusím uspat v postýlce, tak jen zuří a zuří.. Akorát v noci po papání mi taky usíná krásně. To máme opravdu dost podobně🙂

adji
31. črc 2015

@tabeu Taky u nás uspávání v postýlce neprochází ať dělám co dělám 🙂 A nedokážu ho nechat plakat, tak jen houpu a houpu 😀 Mě ani to uspávání na ruce tak neva, říkám si, že je hezký, jak mě potřebuje a že tohle už s druhým nebude, abych se mohla věnovat i staršímu, tak že si to užiju. No jo, ale on se u toho se mnou pere, lokty mi zaráží mezi prsa, kope do mě 😀 Hlavně už má pěknou sílu (má 7 kg). Tak musíme doufat, že to brzo přejde 🙂

tabeu
autor
31. črc 2015

@adji 🙂 Mi usínal 2 měsíce večer sám nádherně, bez pláče. Tak mě rozmazlil, že jsem si na to zvykla a teď boj 😀 Taky ho nedokážu nechat dlouho plakat, hlavně proto, že to není pláč ale rovnou řev, jako bychom ho týrali 😠 Uspávání na ruce si ale dost užiju přes den, jestli chci aby vůbec spal a večer už bych fakt ocenila, kdyby se nám to dařilo v postýlce. Protože přesně jak píšeš, nejhorší je jak se vzteká a bojuje v náručí. Bolí mě záda, tím bojem ještě ztěžkne a to má jen 6 kg. A když konečně usne a položím ho, tak se kolikrát hned probere a ječí, že jsem si dovolila ho položit a můžu začít znova 😖 Ale co bychom pro ty naše drobky neudělaly, že..Držím palce ať to co nejdřív přejde.

melodygirl
31. črc 2015

@tabeu totéž jsem měla s dcerou, začalo to od 4 měsíce. Jak píšeš, v úvodu, zda-li může být dítě nervak 🙂, zní to sice tvrdě, ale je to tak. Lépe řečeno dítě s dráždivejsi nervovou soustavu. Buď to je genetika, nebo komplikace při porodu, své mohlo přidat i očkování. Dochazela jsem pak od roka dcery k dětské psycholožce, hlavně kvůli sobě, protože už jsem z toho byla zničená. Jistě sama vidíš, že se syn od průměru odchyluje, dětští lékaři to často bagatelizuji, protože vidí prvorodicku, která je vyjukaná z každého zaplakani dítěte. Dcera byla hrozně uplakana, nevydržela chvíli se zabavit sama, přes den začala spát ve 4 měsících jednou, v noci po usnuti se budila po 10 mminutách, v noci pak do dvou let i 10 X, kvůli všemu strašný hystericky řev, až na nás jednou sousedi v noci poslali policii a to se mi jen v noci probudila a řvala hodinu jak v transu. PodotPodotýkám, že byla plně kojená, spala s semnou, vždy když plakala tak jen u mě v náručí, protože jsem příznivcem kontaktního rodičovství. Nakonec pomohla konstituční homeopatie, a autopatie, jinak bych asi mateřskou nepřežila. Díky tomu, se neuroticke projevy hodně zmirnily, sice je dcera temperament a tvrdohlava ale je s ní už možná domluva a spolupráce. Samozřejmě že nervová soustava postupně dozrává, ale je potřeba vycitit, co už je přes čáru a není úplně standardní. Držím palce

tabeu
autor
31. črc 2015

@melodygirl To je síla co si někdo s mimčem užije 😖 Ale kdo to nezažije nepochopí a pak jsou super rady okolí typu: nesmíš ho pořád nosit, nech ho vyřvat. Tak mu dej dudlík a bude klid a podobně 🙄 Takový extrém my zatím nejsme. Přes den si umí v klidu pěkně hrát i sám.Je veselý, hodný. Když už teda večer konečně usne, tak spí hezky celou noc. Jen se vzbudí na jedno krmení. Není divu, když přes den spí málo, tak musí být úplně vyčerpaný. Ale myslím si, že bude asi patřit mezi děti s dráždivější nervovou soustavou..Vztekat se teda umí pěkně rychle a šíleně. Už jsem si taky říkala jestli by mu třeba homeopatika nepomohly se víc hodit do klidu a víc si zdřímnout přes den a tím by se snad eliminovaly ty záchvaty před spaním..

kronecka007
31. črc 2015

Náš pětiměsíční synek někdy umí být také celkem nervák 🙂 Většinou ho to ale právě chytne, když je unavený, takže od té doby, co pravidelně 3x denně spí, je to lepší, ale někdy když nemůže zabrat, tak děs, také nepomůže nic, občas digestoř 😀 Už se to ale opravdu lepší a doufám, že to bude ještě lepší. Někdy jsem z toho pak brečela i já, protože přesně jak píšeš, ani prso nechce. Když to viděla mamka, tak také říkala, že my takhle neplakaly se ségrou, že to vůbec nezná (hm to člověku také k psychice pomůže 😀 ), ale jinak je to také zlatíčko. Takže asi nezbývá nic jiného, než se prostě při jejich hysteráku obrnit trpělivostí, protože já ji občas ztrácím, ale už se snažím to tak nebrat, protože to mimčo to pak vycítí. Ono to věkem podle mě přejde...

tabeu
autor
31. črc 2015

@kronecka007 Ulevilo se mi, že nejsme jediní 😀 Taky už jsem si pobrečela, že na to nemám nervy a chci zpátky do práce. Že ty stresy tam jsou oproti tomu pohádka 😀A moje trpělivost je dost mizerná, tak dostávám zabrat 🙂 Ale pak se zaculí a je zas dobře 😉

naomi6
31. črc 2015

@tabeu Ahoj, dcera byla hodně uřvané mimino. Prořvala v podstatě první 4 měsíce ve dne, v noci, takže to dobře znám. Svalovali jsme to na koliku, ale myslím si, že to patří k její povaze, se kterou se prostě člověk narodí. Dá se říct, že jí to vydrželo doteď, i když už samozřejmě neřve, ale je pořád dost náročná, hodně citlivá, vše ji rozruší, člověk na ni musí po dobrém a hodně vysvětlovat. Syn je naopak pohodář a vše zvládá v klidu. Nám hodně pomáhalo zavinování, když byla mimčo. Zavinovala jsem ji až do 6 měsíců. Neboj se, nic se mu nestane, časem to určitě přejde. Držím palce a přeji hodně sil při výchově 😉.

tabeu
autor
4. zář 2015

@lv Měla jste pravdu 🙂 Konečně se nám podařilo během dne jakž takž zavést častější spící režim a malý je jako vyměněný! Už si ani nepamatuji kdy měl naposled hysterák. Jupí 😀 Sice asi trhnu rekord v odskákaných hodinách na baloně, ale stojí to za to 😀

ally8
24. zář 2015

Souhlasím co tu psaly holky. je to jejich povaha. Naše Anežka nikdy neplakala, rovnou hysterčila. Myslím, že tak porvních 6 měsíců opravdu řvala pořád. Pokaždé zabralo něco jiného. \śátek, houpání na míči, šum. Když začla více vnímat okolí, byla pro nás vysvobození naše kočka 🙂 Když hysterčila, šli jsem jí hledat a jak jí zahlídla, uklidnila se a začla se smát. Přitom by každý řekl, že jí něco musí trápit, že to není možný, aby takhle řvala pro nic 😉 Naše babičky a rodiče to vše sváděli na bříško, ale myslím, že to bříchem vůbec není. Teď je jí 14 měsíců a opravdu má velmi citlivou povahu. Hrozně vnímá vše kolem. Takže s ní můžu řešit vše jen v klidu a být hodně trpělivá. Ted se zrovna usmyslela, že si nenechá čepici na hlavě ani vteřinu, s blížicí se zimou mě to dost stresuje a nevím, jak jí donutím, aby si jí nesundavala. Hodně štěstí a silné nervy s našimi vzeklouny