Může jednorázová zátěž ublížit miminku?

mika2
16. pro 2011

Holky dnes jsem to přehnala v obchodě a nabrala víc věcí než jsem byla schopná v klidu unést....táhla jsem jak magor asi 500 metrů domů. Celou cestu jsem si nadávala a doma si šla hned lehnout. myslíte, že by to mohlo miminku ublížit?

camelinka
16. pro 2011

no nepises v kolikatem jsi,ale myslim ze jestli nepocitujes bolest tak je to vpohode. Priste se vic setri.

kutcher
16. pro 2011

@mika2 tak takovouhle zátěž jsem měla cca obden a je všechno v poho - kdybys špinila, tak neřeknu, aln jsou země, kde těhule makaj na poli od rána do večera a tahají těžké věci a nic jim není - tím nechci říct, abys to brala na lehkou váhu, ale myslím si, že se nic nestalo...

paja83
16. pro 2011

Já myslím, že ne, já doteď sportuju, tahám nákupy a nic se neděje....

marca22
16. pro 2011

Také si myslím že pro jednou se nic nestane,příště si dej na to pozor a pošli na větší nákup radši přítele nebo manžela 😉

kamusek
16. pro 2011

Já taky dělala všechno až do 8. měsíce 🙂 Myslím, že se stát nic nemůže. Ale raději se šetřit. Moje kolegyně na nákupech asi v 5. měsíci skolabovala přímo u pokladny, protože to přehnala 🙂 Ale pak odpočívala a vše bylo OK 🙂

beruska24.9.
16. pro 2011

Celé druhé těhotenství jsem v případě nutnosti tahala první dítko (cca 12,5kg), nebyla jiná možnost a vše bylo v pohodě. Tělo nejspíš bylo na zátěž zvyklé 😉 Pokud bylo tvé tělo na určitou zátěž zvyklé i před těho, lépe si s tím poradí. Jinak pokud je jiná možnost, tak se co nejvíce šetři a nech nošení těžkých věcí na někom jiném 😉

melca
16. pro 2011

Já nakupovala běžně a tahala vše,někdy jsme jeli autem,ale jak byl můj v práci tak co,čekat na něj to né,cítila jsem se v pohodě,i se synovcem jsem blbla jak před těhu,vše prakticky jako před těhu,co se běžných věcí týká,když se mi něco nezdálo natáhla jsme se,takže nakupuj jak sama uznáš za vhodné 😉

rebelie
16. pro 2011

Nevím, kolik jsi toho táhla, v jakém jsi stadiu těhotenství a na co jsi zvyklá, ale já tahala tašky naprosto běžně, několikrát nesla do 4. patra bez výtahu 20kg (miluju jablečný mošty a jsem líná chodit víckrát) a v 5. měsíci jsme jezdili s manželem denně kolem 50km na kole a nebyl jediný problém... kamarádka denně tahá svoji dvouletou dceru a taky bez problémů... Jasně, pokud je něco blbě, ohrozit Tě to může, ale pokud je vše v pořádku, nevěřím, že by 500, s taškama něco způsobilo...

mala_hodna
16. pro 2011

já mám dvouleté batole,má 13kg a denně ho chvíli nosím-buď se chce mazlit nebo když se venku vzteká 😀
a miminku nic není a krásně rostě 😉
dřív bylo úplně normální že ženský pracovaly na statku,na poli... atd. až do porodu-kolikrát i na poli rodily 😀

ladybugie
16. pro 2011

já neustále tahám dceru (13kg), nákupy jsou u mě běžné. Manžel trochu pomáhá s domácími pracemi, ale stejně je všechno na mě. Nákupy tahám do patra. A to čekám dvojčata a od 17tt mi těžce tvrdne břicho. Dvakrát jsem byla v nemocnici na kapačkách. Snažím se se šetřit a odpočívat, ale se skoro dvouletým špuntem to jsou slova jak z jiný planety 🙂

Pokud ti netvrdne bříško, nebo nešpiníš, tak je to v poho 🙂

lajla
16. pro 2011

no tehotenstvi neni nemoc a pokud nemas rizikove, tak nechapu, jak by ti to melo ublizit...v druhem tehu jsem jezdila s dcerou na tydenni nakupy do teska , tahala ji i plno tasek...vse jako vzdycky, ted na tydenni nejezdim, ale chodim pravidelne, taham tasky, kocarek i s ditetem do tretiho patra, nemame vytah..na vyber nemam 😉 samo jsem unavenena, nebo mi to vadi..ale to by tak bylo i kdybych tehu nebyla

veruska007
18. pro 2011

Neboj 😵 , já měla velmi rizikové těhotenství a až do porodu jsem divočila s 2,5letým raráškem, dobíhala na MHD, tahala nákupy, malýho... a v pohodě.

amallie
18. pro 2011

nemohlo

lukza
18. pro 2011

určitě né ale příště si dej na to více bacha dotor mě říkal že více jak 10kg se nesmí tahat ale jen pokud je těhu v pořádku a já mu na to že mám doma syna a má 14kg a musím ho nosit měl teprve 14měsícu a doktor že to prostě jinak nejde ale at se šetřím.a ke konci těhu měl už syn cca k 16kg a taky sem ho ještě nosila ale už by se to nemělo ale mě teda spodek držel pořádně🙂)

petkave
18. pro 2011

Ja som sa naťahovala s kadečím celé tehotenstvo a to som bola na neschopenke 😵 Lenže doma som sa nudila, tak som stále niečo robila... Presúvala nábytok, tepovala koberce, všeličo prenášala z pivnice a späť... Ale samozrejme som si vždy nadávala a hovorila si, že nabudúce to už nebudem robiť... Ale vydržalo mi to deň-dva a už som zase špekulovala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru