Může kojené dítě fenyklový čaj?

gabrielkka
6. únor 2015

Chtěla jsem se zeptat :( dneska u nás byla tchýně a memu měsičnimu synu donesla fenyklovej čaj a dala mu ho vypít že mu to prý pomuže na prdíky :( ale všude jsem četla že když kojím tak by to nemělo pít :( nemuže se nic stat ?

jakoubka
6. únor 2015

Nic se nestane ......🙂 Jojo, píše se, že miminku stačí MM jak jako na zahašení žízně a i jako strava, ale rozhodně se nic nestane, když si dá i ten čajík ..;)

veliisek
6. únor 2015

Ne neboj já malému taky dávala fenyklový čaj,a nebo jsem ho pila já. Nic se určitě nestane, max mu to na ty prdíky zabere 🙂
@gabrielkka

vendy01
6. únor 2015

@gabrielkka Přesně tak, fenyklový čaj neuškodí...

andrrriiik
6. únor 2015

@gabrielkka Ahoj,já taky synovi občas dám fenyklový čaj od asi 2měsíců,a taky kojím.Takže se nemusíš bát 🙂

gabrielkka
autor
6. únor 2015

tak to se mi ulevilo 🙂

gabrielkka
autor
6. únor 2015

@andrrriiik aha 🙂 ja se bala že maly je na to malinky ještě ted nedavno měl měsic 🙂

andrrriiik
6. únor 2015

@gabrielkka Nene,ty čajíky jsou od ukončeného 1.týdne 🙂

gabrielkka
autor
6. únor 2015

🙂

verena
6. únor 2015

ale už bych mu ho asi nedávala, měl by stačit fenyklový čaj pro tebe. Dala jsem se tu na koníkovi do kojící skupiny a tam holky radí, aby matka jedla hylac forte a ještě cosi na mikroflóru, že to mlíkem přejde i do mimina. Skutečně jsem to měla a asi to docela zabírá. Taky jsem zkoušela nějaké ty protiprdíkové kapky, ale ty efekt neměly žádný, tak jsem se na ně vykašlala. Neboj, teď se to zdá nekonečné, ale s děckama čas strašně rychle běží a za 3 měsíce je klid. Tchyni kdyžtak příště řekni, že ti to doktorka zakázala, na to uslyší 🙂

dasara
6. únor 2015

@gabrielkka neuškodí....jen nechápu, že Tvoje tchýně se Tě nezeptá, než mu něco dá? I když, moje se o něco takového též pokoušela, ale razantně jsem to zakázala. Fenyklový čaj je dobrý (mně i dcerce chutnal) a dávala jsem jí ho asi od 5 týdnů, protože trpěla na koliky a fenykl zabíral...

dasara
6. únor 2015

@verena ne u každého... Dcerka trpěla na koliky do jejích 5 měsíců. Dokonce jsem vypozorovala, po čem to bylo daleko horší - resp. nesnesitelné. Každopádně, než jsem na to přišla, tak jsem téměř už nejedla a jen do sebe lila litry fenyklového, kmínového a ještě jakýsi od bylinkářky čaje na prdíky a vůbec nic nezabíralo. Hylac forte neznám a nemám vyzkoušené, ale chtěla jsem jen říct, že já bych se asi bez fenyklového čaje neobešla (jak pro malou, tak pro mě) 😉

andrrriiik
6. únor 2015

@verena Uslyší jedině v případě,když řekne,že to dr zakázala ze zdrav.důvodů.Pokud řekne,že ji to dr zakázala proto,že mimču stačí mléko,tak na to fakt neuslyší,a bude dál trvat na tom,že kdysi se dávaly šťávičky,čajíčky,a ještě osladit,atd.Tchyně jsou v tomhle hodně vlezlé.

gabrielkka
autor
6. únor 2015

@andrrriiik přesně :D fůrt říka že ti doktoři navymyšlí blbosti :D

anetka1701
6. únor 2015

Moje máti mi cajikama a stavickama posrala kojení ☹ ale pro jednou se nic nestane...

babette83
6. únor 2015

Já jsem taky pila, sice v omezené míře, ale jo. A doktorka říkala, že v pořádku🙂

blahova_andrea
6. únor 2015

malému se nic nestane. spíš mi rozum stojí nad drzostí tchýně, která si dovolí dát tvému maličkému miminku do pusy něco bez tvého svolení! 😠

andrrriiik
6. únor 2015

@gabrielkka Jj babičky prostě nerespektují rodiče dětí.Ale je fakt,že já taky moc s těma doktorama nesouhlasím ohledně příkrmů-jakože za každou cenu až od 6.měsíce,minimalně od 5.měsíce,a to se může,a to zas ne.Dělám dle svého uvážení,v něčem ta generace měla pravdu,já syna začala přikrmovat týden před 4.měsícem.Jen ne šťávičky a čaje násilím,že to mimču podle nich nestačí.Tak logicky,kdyby nestačilo,tak neprospívá,a je dehydrované,že?

andrrriiik
6. únor 2015

@blahova_andrea Mě tohle udělala bývalá tchýně dceři,fakt mě to vytočilo.

blahova_andrea
6. únor 2015

@anetka1701 a tvoje máma nějak často od miminka hlídala a dávala pořád pít šťávičky, že ti to pokazilo kojení? 😕

andrrriiik
6. únor 2015

@anetka1701 Jak posrala kojení?To jako ze uz nechtela prso?

blahova_andrea
6. únor 2015

@andrrriiik já si vůbec nedovedu představit, že by mi to někdo udělal. to by asi bylo takové tóčo, že by nám to dost narušilo vztahy 😅 já jsem horká hlava. mě bohatě stačí, když se tchán ptá mony, jestli už jí maminka dává i nějakou pořádnou dobrotu nebo pořád jen mlíko, že jí dá ochutnat řízek...vím, že to nemyslí vážně, ale mě berou čerti a musím se děsně držet na uzdě, abych reagovala nějak přiměřeně a spíš vtipně, ale že si ho teda hlídám 😅 jako tchánovci jsou velkými příznivci kojení, ale z druhé strany, jak začne dítko baštit jiné věci, tak tu jejich kvalitu a množství moc neřeší ☹

anetka1701
6. únor 2015

@blahova_andrea
@andrrriiik byli jsme spolu na 14 dní na dovolené... Bez dovolení ji rvala všechno možné, nechala ji i ve 4m zuzlat ovoce, dávala pít a jakmile trosku víc brucela u kojení (měla zrovna to období laktační krize) tak na mne hulakala, že má hlad a ze ji chci nechat umřít hlady a pak dala čaj /šťávu jak jsem se otočila... Hádali jsme se solidně, výsledek byl, že já po 14ti dnech ve stresu bez mléka a malá odmítla sát prso a už jsme to nerozkojili...

andrrriiik
6. únor 2015

@anetka1701 Tohle úplně nesnáším.Bych ji poslala někam,a přístě bych s ní na dovolenou nejela.Taky bych pohrozila,že až bude chtít hlídat,dítě ji nesvěřím.

anetka1701
6. únor 2015

@andrrriiik jsem poučena... No diky bohu za ty 4 měsíce kojení... Příště dám víc!

blahova_andrea
6. únor 2015

@anetka1701 tak to je děs! já už bych hlídat nedala, dost bychom se poštěkaly 😅

ladyhacek
6. únor 2015

fenyklový čaj pij ty > miminku stačí jen tvé mléko.
A musím říct, že je drzost některých lidí nezná meze - oni to sice myslí dobře ale to dítě je tvoje! No jsem zvědavá jak to bude u nás > nejhorší pořízení bude asi s mojí babičkou.

andrrriiik
6. únor 2015

@anetka1701 Mě nedávno tchyně řekla,když jsem ji upozornila,at malemu nedává žádné pribináky atd.,že se mě na to nebude ptát.Takže příště,když něco takového zas řekne,řeknu ji já,že malého hlídat nebude.Možná to řekla ve srandě,nevím,ale naštvalo mě to.

cabo
6. únor 2015

@andrrriiik Tak to se nedivim. To by me taky vytocilo! Mamina by malemu taky davala ruzne pochutinky,sladky caj atd. (Je mu 7.mesicu),ale jasne jsem rekla,ze co bude nebo nebude maly jist je na me a to,ze ja jsem to v jeho veku jedla a podobne,to ze neberu. Nastesti to vzala a respektuje to. Vim,ze bez meho souhlasu mu zadny probinacek a podobne nestrci.

A co se tyce odpovedi tazatelky: fenyklovy caj mu urcite neuskodi. Ale muze i stacit,kdyz ho budete pit vy. Ja kvuli prdikum maleho pila fenyklovo-kminovy caj,malemu davala Espumisam,Biogaju. Jestli to pomohlo nevim,nastesti kolem 3.mesice ustaly.

andrrriiik
6. únor 2015

@cabo Já nevím,že jsou ty babičky tak vlezlé.Přitom ony to na svych tchyních taky nesnášely

marecekavendulka
6. únor 2015

@gabrielkka je naprosto zbytečné,aby kojené dítě pilo cokoli jiného,než MM. Já dávám až nyní sem tam dceři vodu z hrnečku a to jí je 8 měsíců.