Může placenta během těhu putovat, jak se jí zachce?

brigule
18. led 2013

Ahoj, je možné, aby placenta během těhotenství putovala jak se jí zachce? na UTZ z 13. týdne byla "na přední stěně", ve 20. týdnu "na přední stěně, zasahuje k vnitřní brance" a ve 30 týdnu "na zadní stěně"? Jiný ultrazvuk už dělán nebyl a nebude, prej jen 3 a dost.

veronikadob
18. led 2013

Je to možné, myslím, že "cestuje" růstem a roztahováním dělohy. Je dobře, že teď ve 30tt je na zadní stěně, to znamená, že nebude zasahovat do porodních cest a pravděpodobně bude možný normální porod. Ultrazvuk by měli udělat ještě i v porodnici, aby ji zkontrolovali, udělali váhový odhad, KTG atd 🙂 🙂

viviana10
19. led 2013

Ano, je to možné. Já to měla taky. Na UTZ ve 13.tt byla dole ( nízko nasedající placenta), gynekolog mě strašil, že pokud se to nezmění, možná bude nutný i císařský řez. Růstem dělohy placenta později vylezla nahoru na přední stranu, takže to bylo v pohodě, a já rodila normálně. 🙂

brigule
autor
19. led 2013

mě právě překvapilo, že zepředu cestovala směrem dolů a pak zase nahoru po zadní stěně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru