Může přijít ovulace i po otěhotnění?

kamilka007
25. únor 2013

Chtěla bych poprosit o radu zkušenější z vás: dojde k ovulaci, i kdybych už byla pár dní těhotná? S manžou se nějakou chvíli snažíme o mimčo a díky křečím vím docela přesně, kdy mi proběhla ovulace, ale tehdy jsem doufala, že už jsem "v tom". Může to být? Jasně že nakonec mi to potvrdí/vyvrátí test, ale znáte to samy - kdo by vydržel čekat bez špekulací. 🙂 Díky!

kajalka
25. únor 2013

Nic není nemožné. I existuje pár případů, kdy matka porodila 2 děti o trošku jinýho stáří, dokonce tuším, že je i žena, co porodila 2 děti dvoum různým mužům. Ale pravděpodobnost je opravdu mizivá.

kitinka76
25. únor 2013

jak říká @kajalka mám kamarádku, která má dvě děti jedním vrhem, ale jedna je o několik dní starší než druhá. Prý se tomu říká souběh těhotenství. Ale opravdu je to docela vzácný jev 😉

zoyka
25. únor 2013

A nemohly ty křeče značit něco úplně jiného? Třeba uhnizďování vajíčka? 😉

zarzuela
26. únor 2013

Ahojky, ovulace může za cyklus proběhnout dvakrát a zas tak neobvyklé to není, já to měla taky než jsem otěhotněla - vím to podle ovulačních testů i podle pocitů. Pak se můžou opravdu narodit děti, které mají jiné stáři. Kamarádka z diskuse měla totéž jí na to upozornil přímo gyn. na prohlídce kdy si šla nechat potvrdit těhotenství - upozornil ať se teď chrání protože má ještě jedno uzrálé vajíčko.

marinka
26. únor 2013

Ano, dvě ovulace opravdu někdy bývají, ale většinou jsou kousíček od sebe..

bajana
26. únor 2013

a co sa poklada za otehotnenie? splynutie vajicka a spermie? (k tomuto moze dojst, ale k uhniezdeniu nemusi dojst.)....doputovanie oplodneneho vajicka do maternice? uhniezdenie vajicka? a podla coho si vedela, ze uz asi tehotna si? mala si ovulacne bolesti 2x v jednom cykle?... inak suhlasim s marinkou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru