Může sladké v těhotenství ovlivnit váhu miminka?

petulka25
12. srp 2011

ahojky maminky-mám ted trošku času tak si pročítám různé články o těhu,výživě,miminkách,atd......a láduju se vynikajíci zmrzlinkou!! Ted mě zarazila nějaká odpověd mudr.že sladkým mohu ovlivnit váhu miminka..... JSEM 35 týden a nerada bych rodila obříka.Co si o rom myslíte? děkuji a pěkný páteční večer

dlabinecka
12. srp 2011

Pokud nemáš cukrovku a tělo Ti dobře zpracovává cukry, tak je to nesmysl. Já se v prvním těhu ládovala sladkým fakt ostošest a dcera měla 40+3tt 3300g 😉

copa
12. srp 2011

@petulka25 já v těhu moc nepřibírala, tak jsem si bez výčitek dopřávala sladké po kilech, hlavně čokolády a prcek měl porodní váhu 2,45kg, takže jen sladkým to nebude 😉

petulka25
autor
12. srp 2011

no já zatím přibrala 9,5 kg....a jak já nerada sladké ted si ho tedy dopřávám ve velkém-tak mě ta informace trošku zarazila nebo spíše vylekala......

mamkamarketa
12. srp 2011

ja jsem v tehotenstvi jedla snad jen sladky. syn se narodil 40+0 a mel 3030gr,ale zato mych 16kilo navrch neni nic cim se chlubim 😔

marinka
12. srp 2011

Já jsem se cpala sladkým obě těhu a obříky jsem neměla, jedna 3,2 kg, druhá 2,7 kg 😉

beponka
12. srp 2011

já se cpu sladkým pořád. koláčky ke snídani, čokoládová tyčinka, gumové bonbony, Milku s celejma na jeden zátah... a neřeším to. stejné jsem to měla i u prvního těhu a malá měla 3,1kg a já nabrala 18kg a za 3 měsíce po porodu všechno dole. tak snad to bude stejné i teď u druhého těhu...

petulka25
autor
12. srp 2011

nooo mě nejde ani tak o to kolik přiberu-ale spíš o to at nerodím velké mimi!!! první dceru jsem rodila 38 týden 3400 g,a přibrala jsem 18 kg. Ted mám 9,5 a u první jsem už měla 15 nahoře

benjik
12. srp 2011

U dcery jsem sladké jedla nonstop,vše ok,žádné komplikace a po narození v 39.týdnu měla 2700g a 448cm,takže tomu nevěř.A já nabrala za celé těhu 9kg. to spíš užívání moc multivit. přípravků by mohlůo ovlivnit váhu.

jajinka27
12. srp 2011

to je blbost 🙂) já se cpala v prvním těhu sladkým denně a malej měl 3310g a to se narodil až 15 dní po termínu 🙂)) a teď se cpu taky a dítko má normální odhad zatím 😉
ad první těhu + 13kg a teď zatím +5kg

petulka25
autor
12. srp 2011

Holky doufám,že máte pravdu-jestli nee tak nevím nevím-když ty hormony a chutě se nedají ovládnout

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru